fbpx
Суспільство
Експерти застерігають: після заморозків годі чекати на дешеву полуницю

Агрономи розповіли, чого чекати цьогоріч на фруктовому і ягідному ринках.

Ціни на полуницю цьогоріч підскочили не на жарт. За кілограм солодких ягід можна віддати близько 100 грн.

Денис Марчук, аграрний експерт, розповів ТСН.Тижню, що буде цьогоріч з полуницями, чи матимемо їх узагалі після заморозків цього тижня і за якою ціною.

“Сам собі пообіцяв не лякати людей, але як порівнюєш ціни… Дивіться 2016 року в середині травня ягідка карколомно впала в ціні, і фактично за два тижні настав пік пропозиції і найнижча ціна. Нині так не буде”, — говорить Марчук.

Читайте також: ЧЕРЕЗ ВІРУС ЗБИЛИСЯ З НІГ: В СВІТІ ПОСТРАЖДАЛИ ТИСЯЧІ КОМП’ЮТЕРІВ, УКРАЇНА – В ЗОНІ РИЗИКУ

Це Київщина, середина цього тижня. Практично немає ні однієї квітки показати, яка б не була пошкоджена. Ми з Денисом приїхали сюди спитати у місцевих, коли вже матимемо дешеві полуниці. Бо коли вони достигають у центрі України, як от на Київщині, ціна падає найбільше. Натомість стали свідками справжньої драми.

Весь першоцвіт — з цих квіток мала б виростити найбільша і найкрасивіша ягідка — майже весь пропав. Володимир, полуничний агроном, водить нас грядка за грядкою і сам придивляється. Ні, майже нічого не вижило.

“На ґрунті було мінус один, а мінус один для полуниці — смерть… Так вийшло, що в квітні були пошкоджені абрикоси персики, а в травні — груші, яблуні”, — говорить Тетяна Адаменко, агрометеоролог.

facebook