fbpx
життєві історії
Фу, від цих бразильських побутових звичок мене просто пересмикує, і чому я не поїхала у Польщу до сестри? А вона ж запрошувала. Так ні, захотілося побачити далеку країну, та й подруга пообіцяла підтримку, сказала, що там дуже гарно. Ну-ну. Припаркуватися – заплати, змити туалетний папір в унітаз – злочин

Від цих бразильських побутових звичок мене іноді просто пересмикує, і чому я не поїхала у Польщу до сестри? А вона ж запрошувала. Так ні, захотілося побачити далеку країну, та й подруга пообіцяла підтримку, сказала, що там дуже гарно. Ну-ну.

Опинившись у Бразилії, ви зустрінетеся з безліччю сюрпризів,як приємних, так і не дуже. Побут, звички, особливості характеру і навіть жести місцевих жителів цієї яскравої сонячної країни здатні здивувати.

Культура Бразилії від нашої культури відрізняється як підлога від стелі. Ну ось на приклад.

Щось у них, звичайно, можна і запозичити, але деякі звички у гарячого бразильського народу просто нікуди не налазять.

Геть епіляцію!

Жінки у Бразилії борються із зайвою рослинністю незвичним для нас чином. Замість того, щоб зробити це бритвою, вони просто освітлюють волосся, щоб те виглядало непомітно. Часто вони наносять крем на шкіру прямо на пляжі. Таким чином під дією сонячних променів через 30 хвилин волосся набуває золотистого кольору. Після цього засіб змивається. Може й зручно, але все одно не те.

У них тут дуже специфічне поняття пунктуальності.

Уявлення про пунктуальність у бразильців дуже відрізняється від нашого. Тут, призначивши ділову зустріч на 9 ранку, варто чекати на гостя не раніше 9:15. А от якщо тебе запросили на вечірку на 8 вечора, значить приходити потрібно лише до 9. Інакше організатори заходу будуть дуже здивовані.

Незалежно від віку – «Бодіпозитив». у Бразилії – це не просто модне, гарне слово. Це спосіб життя! Місцеві жінки люблять себе в будь-якому віці і при будь-якій статурі. Вони навіть не замислюються про те, чи є у них зайві кілограми, якісь вади зовнішності, адже все це ніяк не може псувати їх. Всі жінки з 9 до 90 років і різної вагової категорії носять купальники без жодного збентеження.

Якщо хочеш припаркуватися – доведеться заплатити. Дивно, але серед бразильців є спеціальні люди, які беруть із водіїв гроші за паркування.

Працює це так: ти паркуєшся, не на приватній парковці, а до тебе підходить людина, яка пропонує доглянути машину. Ти погоджуєшся, йдеш, а після приходу даєш такому «парковнику» трохи грошей. Ну. дивно ж.

Краще не хвалитися грошима. Заради безпеки. Адже в містах Бразилії повно кишенькових злодіїв. Очевидно, що розмахуючи перед грошима або хорошим телефоном, є ризик позбутися їх.

З цієї причини жінкам не рекомендується носити дорогі прикраси. Також не варто залишати речі без нагляду навіть на короткий час.

Зубна щітка та паста завжди з собою – оце ще одна дивина.

Переважна більшість місцевих чистять зуби після кожного їди. Тому зубна щітка та паста супроводжують їх на роботі, у гостях, у ресторані чи будь-якому іншому місці. А ще у них прийнято обов’язково мити руки до та після туалету. Не зробивши цього, ти напевно зловиш на собі осудливі погляди оточуючих.

Собак в цій країні люблять більше, ніж кішок.

Тільки уявіть: 58% бразильців вибирають собаку як домашнього вихованця і лише 28% віддають перевагу кішкам. Для бразильців собака –- повноцінний учасник сім’ї. Господарі люблять вбирати своїх вихованців у милі та кумедні вбрання. Іноді можна зустріти собак у футболках і навіть шкарпетках. А ось справжні естети можуть одягнути хвостатого друга і в прикраси.

У місцевих будинках телевізор може працювати цілий день і навіть уночі. І він працює дуже голосно. Ніхто один одного не чує, тому всі буквально кричать. Ось саме така картина в оселі моєї подруги. Якщо ж хтось вирішить вимкнути прилад, то хтось незабаром увімкне його знову.

А найкумедніше, у них змити туалетний папір в унітаз – злочин.

Справа в тому, як я дізналася, що бразильська каналізація не здатна впоратися з туалетним папером. Тому всі старанно викидають його у спеціальні урни, які обов’язково є у будинках, готелях та ресторанах. В іншому випадку папір, кинутий в унітаз, призведе до засмічення і весь зміст благополучно виллється на підлогу.

До речі, сам такий папір краще завжди носити із собою, бо у громадських закладах його рідко можна знайти.

Щотижневий педикюр та манікюр – священний ритуал у місцевих жінок, і оце мені до душі.

У кожному бразильському місті можна знайти безліч манікюрних салонів, зокрема я знайшла і український.

Незалежно від соціального стану та фінансового стану, жінка, яка поважає себе, повинна робити манікюр і педикюр раз на тиждень. Найчастіше вони віддають перевагу лакам яскравих кольорів, на зразок червоного.

Однак техніка нанесення лаку абсолютно відрізняється від нашої. У них ніготь покривається повністю, захоплюючи кутикулу. Потім надлишки забираються. Виявляється, такий спосіб дозволяє краще фарбувати нігтьову пластину, а манікюр носиться краще.

Ну ось такі особливості. Їх ще більше насправді. Я вирішила для себе – трохи ще побуду, потім до сестри у Польщу, а там і додому в Україну.

Передрук без посилання на Ibilingua.com. заборонено.

Фото ілюстративне, спеціально для Ibilingua.com.