Галина Андріївна постукала у двері нашої орендованої полтавської квартири у квітні – старенькка жінка втекла, у чому була, з Херсонщини.
Коли я відкрила, вони побачили на порозі стареньку стареньку. Вона тремтячою рукою натискала на дверний дзвінок.
Ми з дочкою. чка теж тоді вибігла на поріг, похитали головами одночасно. Виявилося, що в цій квартирі колись жив син цієї бабусі.
Ось тільки ми ніяк не могли пояснити бідній старенькій, що він тут більше не живе. Жінка плакала та відмовлялася вірити цьому. Раптом вона заплакала з потрійною силою.
Тодв ми швидко завели бабусю до маленької квартирки. Посадили плачучу жінку на кухні і приготували чай з бутербродами.
Бабуся трохи заспокоїлася, хоча все одно відмовлялася вірити в те, що ніякого Василя тут більше немає.
Я зрозуміла, що бабусі нема куди йти, а надворі вже майже ніч. Я постелила тій у своєму ліжку, а сама вирішила лягти спати на підлозі на кухні. Донечка була засмучена, вона збиралася подивитися мультики, а тут якась старенька спить у нашій кімнаті. Та я їй все пояснила.
– Уяви, сонечко,що я чи ти опинилася б у подібній ситуації. І що тоді? А якби ніхто не допоміг?
Я допила свій чай і задумалася про долю бабусі. Швидше за все, тій вже важко було згадати багато речей. Наприклад, те, що її син давно не мешкав тут. Можливо, вранці їй стане легше і вона зможе пригадати бодай щось.
Так і сталося. На ранок Галина Андріївна довго вибачалася, адже зрозуміла свою помилку. Вона довго дякувала нам за тимчасовий притулок.
Бабуся розповіла, що її син пішов із життя ще рік тому. Вона так і не встигла побачити його. І ось тепер, коли пам’ять її почала підводити, а з дом треба було втікати, вона шукає його в надії допомогти. Вже кілька разів її приводили додому, адже вона бродила вулицями та кликала свого Василя.
Перед тим, як піти, Галина Андріївна поклала на стіл кухні конверт і сказала, що це вона хотіла б віддати це синові. Той потрапив у дуже погану компанію, і вона не встигла захистити його. Вона всю решту життя шкодуватиме про це. І, можливо, таким чином хоч трохи викупить свою провину…
Ми в ту мить не дуже зрозуміли, про що каже бабуся, але коли заглянули в конверт, то все трохи прояснилося.
Там лежали гроші. Багато грошей. Мабуть, старенька збирала їх, щоб віддати Василю.
Ми хотіли наздогнати бабусю і повернути їй конверт, але вона вже зникла. Наче й не було тут уночі нікого.
Частину фінансів я роздала біженцям, а на другу частину ми живемо досі. Ця сума допомогла нам стати на ноги і вибратися з бідності…
Передрук без посилання на Ibilingua.com. заборонено.
Фото ілюстративне, спеціально для Ibilingua.com.
Недавні записи
- Наше весілля було не гучне, а гірке! Ресторан був непоганим, але свекруха не переставала критикувати подану їжу, мовляв, ця риба так дивно пахне, вона часом не зіпсована? Або, торт без шоколаду – не торт! Подарунок на весілля від свекрухи, окрема історія: її посуд з “червоними маками” досі перекидається на горищі у моїх батьків. А потім вона перед всіма гостями виголосила, що я прив’язала до себе її сина дитиною. Тут я вже не стрималася!
- Про цей дрескод на хрестинах нам ніхто нічого не казав. Тому нас і відсадили, “червоних”, на інший край столу. Тому я й забрала тихенько з кошика наш подарунковий конверт з доларами. Похресниця – племінниця мого чоловіка, дочка мого швагра
- Моя сестра не послухалася, коли я благала їй не заводити роман з одруженим чоловіком. Тепер Іринка благає про допомогу, тому що вона чекає дитину, а сам Юра повернувся до своєї дружини. Я не могла стояти осторонь, і з’явилася на його порозі. Мені пощастило, його дружина була дома, і дізналася про все з “перших вуст”
- Ковтаючи сльози, я подзвонила сусідці і попросила принести мені в лікарню піжаму, чашку, тарілку, ложку, рушник. Я не наважувався просити більше в чужої людини. Того ж дня я зв’язалася з дочкою, яка живе в Англії. – Мамо, я думками з тобою! Тримайся! Все буде добре! – Так гірко мені ще ніколи не було!
- На Зелені Свята свекруха пішла до церкви, і попросила священика, щоб коли ми до нього прийдемо питати все про вінчання, щоб нас відмовив, бо ми ще до цього не готові, і хтозна чим наш союз ще закінчиться. Вона навіть не посоромилася це Кирилу все переповісти. – Ти глянь, яка вона худа! Ти думаєш, ця “пучка духу” зможе тобі дитину подарувати? Добре думай сину, чи тобі це потрібно!