fbpx
Україна
Голова Укргідрометцентру розповів, яка погода найближчими днями чекає на українців

Над півднем України утворився циклонний вихор, який пройде на північ територією країни і супроводжуватиметься значним зниженням температури повітря і сильними опадами. Про це в п’ятницю на засіданні міжвідомчої оперативного штабу державної комісії з питань ТЕБ та НС щодо ускладнення погодних умов заявив директор Українського гідрометеорологічного центру Микола Кульбіда, передає Укрінформ.

“Сьогодні вже над півднем України утворився циклонний вихор, який повільно просуватиметься в північному напрямку територією України”, – сказав Кульбіда.

За його словами, погодні умови вже ускладнилися на території Одеської та Миколаївської областей, де спостерігаються “дуже сильні снігопади, дуже мала видимість на дорогах”. Він підкреслив, що швидкість вітру в цих областях сягає 20-22 м/с.

“Протягом 6-7 січня ускладнення погодних умов очікується також в Кіровоградській, Полтавській, Черкаській, Сумській областях – це сильні снігопади, хуртовини, снігові замети”, – зазначив керівник Укргідрометцентру.

Він повідомив, що найбільше опадів випаде на Одещині та Миколаївщині, збільшення сніжного покриву в цих областях очікується на 30-35 сантиметрів, в Кіровоградській – 25-30 сантиметрів, Черкаській, Полтавській та Сумській – 20-25 сантиметрів.

Стосовно Чернігівської, Вінницької, Київської областей, то тут очікується збільшення висоти снігового покриву від 13 до 19 сантиметрів. Абсолютно спокійною ситуація буде в західних регіонах, уточнив Кульбіда.

“Однак в цей період погодні умови будуть надзвичайно контрастними, оскільки якщо взяти східні області і південний схід України, температура повітря становитиме близько нуля. У цьому регіоні є висока ймовірність утворення ожеледиці, налипання мокрого снігу та ожеледі на проводах, деревах, дорогах”, – зазначив він.

Кульбіда також підкреслив, що в західних і північних областях спостерігатиметься зниження температурного режиму. У нічні години мінімальна температура становитиме від 14 до 19 градусів морозу, місцями опускатиметься до – 20…- 25 градусів.

“Це стосується західних і північних областей, а також Вінницької, частково Черкаської та Кіровоградської областей”, – зазначив він.

Директор Укргідрометцентру додав, що циклон піде з території України 9 січня, тому, починаючи з 10 січня, відзначатиметься поступове підвищення температури повітря.

Читайте також: ЩО РОБИТИ, ЯКЩО ГАЗ В ПЛИТІ СТАВ СОЛОМ’ЯНОГО КОЛЬОРУ

Джерело.

facebook