fbpx
Лайфхаки
Хліб з цвіллю: викинути або обрізати і з’їсти?

Що кажуть фахівці

Фахівці в галузі безпеки харчових продуктів стверджують, що пліснявий хліб потрібно викидати. «Хліб має м’яку структуру. Ми не рекомендуємо його обрізати, тому що коріння цвілі (субстратної міцелій) легко проникають всередину подібних продуктів », – каже Маріанна Грейвлі з Міністерства сільського господарства США.

Цвіль – це гриби з видимими спорами на поверхні органічних субстратів і мікроскопічними корінням всередині. Останні глибоко поширюються і непомітні, якщо дивитися на них неозброєним оком.

Цвіль вражає набагато більшу ділянку хліба, ніж ми можемо побачити.

Якщо ви віддаєте перевагу купувати нарізані вироби, то викинути тільки кілька зіпсованих скибочок не вийде. Коріння цвілі можуть поширитися по всій упаковці. До того ж за час, поки на хлібі росли гриби, на ньому могли поселитися і небезпечні бактерії.

Чим небезпечна цвіль

Деякі види цвілі нешкідливі, їх можна їсти. Найяскравіші приклади – сир дорблю, брі або камамбер. Але наліт на хлібі небезпечний для здоров’я. Він може викликати алергію і проблеми з органами дихання.

Небезпечно навіть вдихати спори цвілі. Зіпсований хліб потрібно звернути в поліетиленовий пакет і викинути в урну з кришкою, щоб його не могли дістати діти або тварини.

Що робити з іншими продуктами

М’які фрукти, м’ясо або варення теж потрібно викинути, якщо ви помітили на них будь-якої наліт. А ось жорсткі продукти можна обрізати.

Тверді сири, ковбаси і такі овочі, як морква, перець або капуста, мають жорстку структуру. У цьому випадку коріння цвілі потрібно більше часу, щоб проникнути вглиб продукту.

Просто обріжте зіпсований шматок в декількох сантиметрах від нальоту, поки цвіль не добралася до внутрішньої частини.

Як зберігати продукти

Грейвлі радить перевіряти продукти, які ви збираєтеся купити. Якщо вдома ви виявите декілька зіпсованих ягід полуниці, то сенсу викидати весь контейнер або пакет немає. Досить викинути тільки плісняві, а решта – промити.

Зберігати продукти краще в холодильнику, чистити який потрібно раз в кілька місяців. Їжа буде залишатися свіжою довше.

Стежити за терміном придатності куплених продуктів можна через спеціальний додаток Міністерства сільського господарства США.

Намагайтеся перебирати продукти приблизно раз в тиждень, щоб вчасно позбавлятися від небезпечних бактерій і суперечка.

Читайте також: П’ЯТЬ РЕЧЕЙ, ЯКІ ПСУЮТЬ ВАШ СОН

Джерело.

facebook