fbpx

Свекруха ніколи не захищала невістку. Вона тільки й говорила, коли син дружину б’є, значить любить. – Переказиться, потерпи. Мужики всі однакові. Б’ють від любові, показують, хто в домі головний. – І Алінка терпіла

І віддалася на перше прохання, і дитинку народила. І сильно його любила. І бuта майже кожен день Гришкою була від величезної любові. І свекруха, з якою вони разом жили, ніколи не захистила невістку. Вона тільки й говорила, коли син дружину б’є, значить любить. Переказиться, потерпи. Мужики всі однакові. Б’ють від любові, показують, хто в домі головний.

І Алінка терпіла. Навіть коли Гришка… вона все одно терпіла. Сказала в лікарні, що вікно мила і з табуретки, яка погано на столі стояла, впала.

І мама Алiнки просила потерпіти трохи. Теж говорила, що переказиться. І Алінка знову терпіла.
В терпінні ще одну дитинку народила. Домашні клопоти, прання, прибирання, готування їжі і прогулянки з дітьми.

А потім раптом прокинулася. І не від болю. Бiль давно став звичним її станом.

Прокинулась від безпросвітності, від рутини, від рабства.

Зустріла якось випадково свою однокласницю, яскраву, красиву, люблячу і кохану. У однокласниці все було по іншому. І працювала вона психологом в міському центрі сім’ї та шлюбу.

І та їй сказала, що так не повинно бути, досить терпіти. І Алінка терпіти перестала.

Гришка знову це зробив. Сильно… До лікарні. А вона і розповіла, що не впала, не табуретка винна була. І обличчя синє – це черевики Гриця нові винні. І після лікарні не повернулася вона більше до Гриця.

Забрала дітей з саду і пішла в білий світ.

Мамі вона не потрібна, та ще й дітей двоє.

У гуртожиток прилаштувала її добра жінка, з якою вона лежала в лікарні. На роботу влаштувалася, однокласниця допомагає, свекруха те саме, а Гришка в гуртожиток приходив, знову хотів, та діти кричати стали. Не дали батьку це зробити в той вечір маму і заборонили показуватися в гуртожитку.

Туго жилося в ті роки Алінці, але на душі у неї було спокійно. Розлучилася. І аліменти їй не потрібні. Відмовилася прямо на суді. Вона прекрасно впоралася сама.

З тих пір пройшло майже 15 років.

Алінка зараз живе в Німеччині. Заміж не так давно вийшла і з дітьми виїхала до нового чоловіка.

До весілля його тільки раз бачила. Однокласниця допомогла, сестра у неї там заміжня.

Тепер Алінка живе добре і повірити не може в своє щастя.

Чому за своїх, місцевих, заміж не вийшла? А кому вона потрібна була з двома дітьми і проблемами? Місцеві мужики не дуже-то і хотіли таку дружину. Місцеві та з однією дитиною не дуже-то і хапають, а тут відразу двоє.

Приїжджала Алінка недавно додому. По справах. На три дні.

Мати засуджує, що не терпіла. Свекруха звинувачує, що син через неї пuти сильно став. А Алінка зробила свої справи, перехрестилася, і покотила в свою німецьку казку.

Сказала, що живе як у раю і про схоже життя навіть мріяти не могла. А мати навіть переночувати до себе не пустила, так образилася.

Але Алінка на маму і на колишню свекруху не ображається. Вони іншого життя не знали.

Як можна так жити? Як можна стільки терпіти?

Фото ілюстративне, з відкритих джерел

You cannot copy content of this page