fbpx
життєві історії
І дві дівчинки на руках. А крихітний хлопчик полинув у хмарки. Грошей дуже мало, жити важко… Зарплата маленька, треба бути дуже, дуже економною. Економити і розумно витрачати гроші на ведення господарства. Вона так і робила. Так і жила. А потім побачила в магазині ці туфлі. Розкішні, модні, лаковані, на підборчиках-«чарочці». І купила, і зі страхом думала, як буде жити з дітьми і що буде завтра

Прабабуся залишилася вдовою в 27 років. І дві дівчинки на руках. А крихітний хлопчик полинув у хмарки. Грошей дуже мало, жити важко…

Зарплата маленька, треба бути дуже, дуже економною. Економити і розумно витрачати гроші на ведення господарства. Вона так і робила. Так і жила.

А потім побачила в магазині ці туфлі. Розкішні, модні, лаковані, на підборчиках-«чарочці». І купила. Вони як раз по нозі припали, як влиті. І вдома завела патефон і станцювала трошки: адже вона два роки не танцювала. І два роки вела ощадливе життя, рахуючи кожну копійку, хоча жити не дуже й хотілося. Вона сумувала за чоловіком і хлопчиком. Туфлі були дуже дорогими, їй довелося витратити всі гроші. І вона зі страхом думала, як буде жити з дітьми і що буде завтра.

А нічого поганого не сталося. Позичила грошей, потихеньку віддала, наливала собі поменше супу і м’ясо віддавала дочкам. А сама хліб їла і окріп пила – це дрібниці, тому що були туфлі. З бантами!

Вона в цих туфлях пішла на вечірку до знайомих, там в неї закохався директор заводу одного, зробив пропозицію, і через рік вона вийшла заміж. І досить щасливо жила. І дівчатка були одягнені й ситі, і обидві отримали вищу освіту.

Хоча війна була і всілякі інші випробування, але туфлі, спогад про туфлі – вони зносилися, звичайно, – дуже підтримував! Це був найрадісніший спогад! І в 90 років прабабуся згадувала покупку цих чудових туфель і, посміхаючись, розповідала в деталях той хвилюючий момент… Вона рідко посміхалася: життя у неї було суворе.

І ось що я думаю: купіть собі те, що душа просить. Навіть якщо грошей дуже мало. Позичте трошки, відкладіть покупку шпалер або садового інвентаря. Або ще чогось важливого. Деякі покупки можуть врятувати життя і змінити долю, хоча без них цілком можна обійтися – без туфель з бантами. А ви все одно купіть. І щось хороше станеться. І жити захочеться. І танцювати під патефон. І зустрінете когось цікавого. А потім правнучці розповісте про туфлі. У 90 років. Посміхаючись…

Автор – Ганна Кир’янова

Передрук без посилання на Ibilingua.com. заборонено

Фото ілюстративне, з вільних джерел, pexels

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями на Facebook!

You cannot copy content of this page