fbpx
життєві історії
І ось недавно одна мама з класу, створила новий чат, куди скликала всіх матусь, крім однієї і підняла там дуже важливу тему: – Дівчата! – пише вона. – Я тут дізналася, що мама Арсенія чекає на п’яту дитину. Всі ми знаємо, як непросто бути мамою, а у неї вже п’ятий буде! Положення у них в сім’ї важке, у чоловіка випадкові заробітки, тому я вважаю, що ми повинні скинутися хоча б по тисячі, щоб їй хоч трохи допомогти. Що скажете? – Більшість, звичайно, ініціативу підтримали, хтось неохоче погодився і тільки я відкрито сказала, що гроші здавати не буде. Це не мої діти і  відповідати за них не повинна!

Моя знайома Світлана вже який день ходить сама не своя. Вона мама двох хлопчиків: один ходить в садок, а інший вже школяр. На початку цього тижня вона мені розповіла, що ж у неї сталося.

Світла, як і більшість мам, сидить в шкільному чаті, де спілкуються між собою батьки дітей, які навчаються разом з її сином. Там обговорюються всякі нагальні питання, пов’язані з навчанням.

І ось недавно одна мама з класу, створила новий чат, куди скликала всіх матусь, крім однієї і підняла там дуже важливу тему:

– Дівчата! – пише вона. – Я тут дізналася, що мама Арсенія чекає на п’яту дитину. Всі ми знаємо, як непросто бути мамою, а у неї вже п’ятий буде! Положення у них в сім’ї тяжке, у чоловіка випадкові заробітки, тому я вважаю, що ми повинні скинутися хоча б по тисячу, щоб їй хоч трохи допомогти. Що скажете?

Більшість, звичайно, ініціативу підтримали, хтось неохоче погодився і тільки моя знайома відкрито сказала, що гроші вона здавати не буде, бо не вона цих дітей робила, тому і відповідати за них не повинна.

Що там почалося!

Деякі матусі кинулися звинувачувати мою знайому в безсердечності і відсутності совісті, інші обзивали жадібною і дріб’язковою. Але деякі мами її все-таки підтримали, про що написали в особистих повідомленнях, проте публічно висловитися мало хто зважився, адже всі розуміли, що тоді і на них обрушиться праведний гнів матусь.

З одного боку, жінку, яка чекає дитину – шкода: грошей мало, чоловік якийсь слюнтяй, дітей годувати і одягати треба. А з іншого боку, Світлана як би теж не олігарх і з чого б їй віддавати тисячу на чужих дітей замість того, щоб витратити ці гроші на своїх?

Я в цій історії Світлану підтримую. Зрештою, ми живемо в цивілізованому суспільстві, де дорослі люди цілком можуть планувати кількість дітей в сім’ї виходячи зі своїх фінансових можливостей. І якщо хтось не хоче цього робити, то це вже їхні проблеми.

Фото – ілюстративне.

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями на Facebook!

You cannot copy content of this page

facebook