І попри всю красу тутешнього життя, є речі, які не відбуваються у гарному житті італійців. Я опинилася в Італії, вже знайшла роботу, син ходить в український клас. Те, що перетворює життя навіть найпростішого італійця на бажане – ні праця, ні політика, ні гроші, ні кар’єра не важливі. Працюю я офіціанткою і постійно це спостерігаю:

І попри всю красу тутешнього життя, є речі, які не відбуваються у гарному житті італійців. Я опинилася в Італії, вже знайшла роботу, син ходить в український клас.

Італійці, здається мені, – це, мабуть, найколоритніша та суперечлива нація. Менталітет італійців складається з протиріч та парадоксів. Але їхнє ставлення до багатьох речей – це саме те, що перетворює життя навіть найпростішого італійця на бажане la dolce vitа, або солодке життя.

Ні праця, ні політика, ні гроші, ні кар’єра не важливі для жителів сонячної Італії так, як отримання задоволень.

Це може бути смачна їжа, вуличне чи сімейне свято, гарне вино, спілкування з другом чи гарною жінкою…

У них є чому повчитися, а особливо мистецтву вести гарне життя.

Італійська кухня славиться на весь світ, так що смак у італійців чудовий. Прийом їжі є тут справжнім ритуалом. Працюю я офіціанткою і постійно це спостерігаю.

На сніданок – кава з випічкою, обід обов’язково в сімейному колі, також має бути аперитив, а ввечері італійці вечеряють удома або вирушають до ресторану. Все чітко за розкладом.

Цікаво, що за всієї різноманітності італійських страв, місцеві жителі досить стрункі. Мабуть, не так важливо те, скільки ти з’їв, як правильний підхід до прийому їжі: час, обстановка, компанія і келих гарного вина.

Італійці не сидять удома, уткнувшись у планшет чи ноутбук. Вони люблять вести активне життя, люблять перебувати у колі людей і багато спілкуватися.

Італійці дуже товаристські і привітні, в будь-якому місці можуть завести розмову з малознайомою людиною або зовсім незнайомою. Діапазон тем: від прогнозів урожаю цитрусових та порівняння вин із різних регіонів до обговорення живопису Середньовіччя, політики і подій у світі. При цьому розмова проходить дуже емоційно, з суперечками та дружніми обіймами. Це ж так розширює світогляд і зближує!

Італійці ходять на пляжі, бари, клуби, в гості до сусідів. Адже сидіти вдома цілий день – це для них покарання.

Люди тут живуть із відчуттям, що вони встигнуть усе. І це дуже знижує рівень неспокою і хаосу навколо. Ось ми звикли завжди метушитися: дітям на майбутнє накопичити, за послуги заплатити, туди встигнути, там купити, туди поїхати, на роботі завал…

А вони спокійно попивають каву та насолоджуються життям. Навіть із тригодинною сієстою та постійними запізненнями вони все встигають. Такий ось парадокс.

У них є час позайматися і погратися з дитиною, подрімати вдень. Почитати ранкову газету за філіжанкою ароматної кави.

Сам устрій життя в Італії такий, що залишає місце для задоволення та якісного проживання.

Сім’я для них – це найбільша цінність життя. Італійські недільні вечері, на які збираються всі близькі та далекі родичі, вже давно стали родзинкою цієї нації. Сім’я дає відчуття стабільності та комфорту. До того ж, коли раптом закінчуються гроші чи починаються проблеми зі здоров’ям, саме сім’я допоможе подолати труднощі.

Італійці дуже поважають родичів та шанують сімейні традиції. Але діти це для них – все. З дітьми вони не розлучаються ніде буквально: ресторани, салони краси, спортзали, магазини… А найцікавіше те, що дітям там теж раді. Навіть якщо ти прийдеш з немовлям, що кричить, всі будуть йому посміхатися, сюсюкати і тут же принесуть дитячий стільчик.

Ще один парадокс: італійці з’їдають безліч пасти і піци, але зустріти опасистих і гладких серед них практично неможливо. Вони здебільшого стрункі та підтягнуті. І вони не сидять на дієті. Просто готують все із свіжих продуктів і контролюють порції.

Італійці дуже багато ходять пішки або їздять велосипедом. Більшість життя вони проводять на ногах.

НЕ секрет, що саме Італія подарувала нам найталановитіших дизайнерів. Для італійців дуже важливим є те, яке враження вони справляють на оточуючих. Людей на вулицях приємно роздивлятися. Вони мають одяг для кожного випадку: ти не підеш у парк у тому, в чому підеш на ринок чи на зустріч із друзями.

Вони шикарно зав’язують хустки, надягають яскраві сорочки та блузи, і це виглядає дуже красив і зі смаком.

Італійці не йдуть до магазину у спортивному костюмі чи домашньому халаті. Їх одяг завжди випрасований і підібраний зі смаком. Навіть якщо це звичайні штани та сорочка.

Люди тут захоплюють своїми манерами. Куди б не зайшли, вони завжди вітають усіх присутніх. Касири бажають гарного дня не машинально, а з усмішкою та гарними словами. Здавалося б дрібниця, але просте привітання та посмішки роблять день приємнішим

Кожна нація відрізняється своїми звичками та традиціями, я це розумію. У кожній є як добрі, так і погані люди. Але в італійців справді є чому повчитися!

Українцям зокрема варто б менше метушитися, щоби більше помічати радощів життя.

Це ж так чудово: нікуди не поспішати, але всюди встигати, збиратися всією родиною, їсти смачну їжу та багато гуляти!..

Я вже впроваджую ці правила у своє і синове життя, і якщо нам судилося повернутися в мирну Україну – ми привеземо їх з собою!

Передрук без посилання на Ibilingua.com. заборонено.

Фото ілюстративне, спеціально для Ibilingua.com.