fbpx
Економіка
Кабмін відмовився переносити підвищення страхового стажу

Міністр соціальної політики України Андрій Рева заявляє, що збільшення мінімального страхового стажу для виходу на пенсію до 25 років буде проведено з 2018 року.

“Перенесення початку збільшення страхового стажу з 2018 на 2020 рік … це уряд розглянув спільно з іншими зацікавленими сторонами, і було прийняте таке рішення.

Що початок збільшення страхового стажу буде відбуватися так, як це передбачено в урядовому законопроекті, з 1 січня 2018 року”, – сказав міністр на брифінгу після засідання Кабінету міністрів України в середу.

При цьому для тих, у кого є не менше 15 років страхового стажу, проте менше ніж 25 років буде на 3 роки введено новий вид адресної державної соціальної допомоги – тимчасова державна соціальна допомога працюючим громадянам, які досягли пенсійного віку, проте не мають права на пенсійну виплату.

Допомога буде відповідати прожитковому мінімуму і буде виплачуватися до моменту отримання ними права на пенсійну виплату.

Рева відзначив, що з 1 січня 2018 року коефіцієнт страхового стажу при призначенні нових пенсій буде складати одиницю.

Читайте також: В УКРАЇНІ МОЖУТЬ ВВЕСТИ ПЛАТУ ДЛЯ ВАЛЮТНИХ ОБМІННИКІВ

Крім того, як розповів міністр, уряд врахував пропозицію Національної ради реформ і встановив в законопроекті максимальну суму зарплати, з якої сплачується єдиний соціальний внесок в розмірі 15 мінімальних зарплат.

Як повідомлялося, Нацрада реформ 16 червня рекомендувала Кабміну перенести терміни збільшення мінімального страхового стажу з 15 до 25 років з 1 січня 2018 року на 1 січня 2020 року.

Джерело.

facebook