fbpx
життєві історії
Кілька місяців тому родина Павла й Насті переїхала з Чернігівщини до матері Паші в Луцьк. Втомлена Настя не змогла дійти до свого ліжка і просто провалилася в сон поруч із сином. Її збудили голоси з кухні. На годиннику було більше 11. І тут – голос свекрухи. Коли вона повернулася, на кухні на неї чекала цікава картина: Паша сидів за столом і їв гарячі котлети, які приготувала свекруха. Там вона побачила на батареї випрані синові колготки

Кілька місяців тому родина Павла й Насті переїхала з Чернігівщини до матері Паші в Луцьк. Малий у них хворобливий, тому й вирішили трохи відгородити синочка Макарчика від тривог.

У Павла й Насті гарна родина. Вони мають 5-річного сина Макара, якого дуже люблять. На жаль, малий не може похвалитися міцним здоров’ям. Ще коли був маленьким, хлопчик вимагав постійного догляду. Згодом батьки зрозуміли, що хтось має залишити роботу заради сина. І це була Настя.

Після недавнього переїзду до Пашиної матері, хлопчик надовго затемпературив з усіма наслідками.

Якось Насті довелося провести із сином усю ніч. Дитина змогла заснути лише ближче до 4 години ранку.

Втомлена Настя не змогла дійти до свого ліжка і просто провалилася в сон поруч із сином. Її збудили голоси з кухні. На годиннику було більше 11, Настя поцілувала сплячого хлопчика – не гарячий.

– Що це, настя досі спить? – навмисне голосно спитала свекруха.

– Вона з Макаром всю ніч сиділа. Нехай відпочиває, — відповів Павло матері.

– І що з того? За дітьми завжди потрібно стежити. Ось інші мами і за будинком, і за дитиною можуть стежити. І навіть на роботу ходити. Або Настя слабка, або просто лінива.

Взаємини зі свекрухою у Анастасії не склалися від початку. А вся річ у її попередниці – колишній дружині Паші. Незважаючи на давність шлюбу, для свекрухи ця жінка була чи не еталоном ідеальної невістки. Тому тільки Настя одягла на палець обручку, порівняння з колишньої дружини посипалися на неї з регулярністю снігу взимку.

Настя зайняла нейтральну позицію. Відповідати на випади свекрухи означало створювати конфлікти, а цього не хотілося. Тому вона намагалася не звертати увагу на зауваження та порівняння.

Головне, що вони не під одним дахом жили, а в неї є люблячий чоловік та чудова дитина. Хоча її все ж таки зачіпали моменти, коли свекруха починала «обробляти» Пашу.

І якоїсь миті чоловік почав дорікати Насті за відсутність свіжої вечері (хоча вона з сином весь день провела на процедурах), за погане господарювання та інше.

Коли ж почали з’являтися фрази, що починаються зі слів «ось інші дружини…», Настя зрозуміла, звідки вітер дме.

Вона намагалася говорити з Олегом і наново пояснювати їхню ситуацію. Вона просто не встигає робити багато речей через стан здоров’я Макарчика. І що це було їх взаємним рішенням. Але Павло наче не чув її.

Після іхнього переїзду в Луцьк до свекрухи все змінилося не на краще.

– Дитина від першого шлюбу так не хворіла, – заявив Павло дружині. – Може, ти просто погана мати?

Насті стало неймовірно гірко. Обурення переповнювало її.

– Якщо тобі не подобається те, як я стежу за Макаром, якщо вважаєш, що я погана дружина та мати, повертайся до своєї колишньої. Улюблена невістка твоєї матері явно краща за мене.

Ці слова Насті змусили Павла отямитися. Він почав вибачатися, але Настя розуміла, що всьому виною свекруха та її постійні напуття синові. Зрештою, вони помирилися.

Якось перед тим, як піти на процедури, Настя зварила на всіх борщ, залишила в холодильнику, і написала про це чоловіку. Коли вона повернулася, на кухні на неї чекала цікава картина: Паша сидів за столом і їв гарячі котлети, які приготувала свекруха. Та стояла над своїм сином і, побачивши невістку, вигукнула:

– О, твоя дружина прийшла!

– У холодильнику борщ на вечерю. Навіщо котлети?

– Тож чоловікові треба все тільки гаряче подавати. Так він відчуватиме любов та турботу.

Настя відвела сина мити руки у ванну кімнату. Там вона побачила на батареї випрані синові колготки.

– Я й так збиралася їх випрати, – уже не витримувала Настя. – Навіщо ви це зробили?

— Та хіба я знала, коли ти збираєшся щось прати? Вирішила допомогти. А то дивлюся, що давно валяються брудні. Не дивно, з такою матір’ю.

Після цих слів Настя пішла до спальні і почала збирати речі.

– Настю, ти куди? – злякався  і кинувся за дружиною до кімнати.

– Додому. У цьому будинку я не господиня, а конкуренцію з твоєю матір’ю чи колишньою дружиною мені не потягнути. Просто уяви на хвилину, що до нас прийшов би мій батько і почав займатися твоїми справами, розповідаючи всім, який ти сякий-такий. Тобі таке сподобалося б?

Нарешті до Павла почала доходити суть того, що відбувається. Він попросив маму не чіпати дружину і почав вибачатися. До нього дійшло, що мати надто сильно впливала на нього, і тепер чоловік розумів, що треба щось міняти.

Після того, як Макарчик ліг спати, вони проговорили всю ніч і зрозуміли, що над їхніми стосунками досі треба працювати. І що постійна присутність родичів у їхньому житті негативно позначається на сімейному житті.

Наступного дня павло знайшов орендоване житло, пояснив все матері і розставив усі крапки над i. Звичайно, свекруха не була рада подібному результату і тільки хмикнула:

– Ну й грець із вами. Тільки потім мені не жалійся.

Після цього Настя нарешті змогла зітхнути спокійно.

Передрук без посилання на Ibilingua.com. заборонено.

Фото ілюстративне, спеціально для Ibilingua.com.

You cannot copy content of this page