Кілька років тому я виїхала в Італію і майже одразу влаштувалася на роботу. Чоловік, за яким я тут, в Італії, доглядала, виявився не таким вже й немічним. Я тепер чекаю від нього дитину, а мені 42 роки. Марчело – 64 роки. Не знаю, що скажуть його і мої діти, але треба розповісти про все спочатку.
Поїхала я після важкого розлучення з чоловіком. У мене двоє дітей, син і дочка, двійнята. Вони вже дорослі, житлом забезпечені. А мою квартиру здають.
Я ж поїхала заробляти собі на мрію: дуже хочу побудувати власний будинок, вже внесла задаток за земельну ділянку.
З житлом і першою роботою допомогла подруга, яка вже давно тут і навіть вийшла заміж. А я два роки тому влаштувалася доглядальницею чоловіка, вдівця 62-х років, після важкої хвороби.
Мене найняли його діти, вони живуть в інших містах. Проживаю я разом з ним у будинку на другому поверсі, в цьому ж будинку ще живе кухарка-латвійка, а прибиральниця приходить кожного дня.
Спочатку Марчело був дуже слабкий, але поступово його сили відновлювалися. Та йому все одно потрібен поки що постійний догляд, пересувається він лише у візку, стояти сам може лише кілька хвилин.
Ну й дещо інше, як чоловік, теж, виявилося, може. Я думала, це в мене вікові зміни, але пішла у клініку, і лікарка мене ошелешила: я чекаю дитинку! Звичайно, батько Марчело, більше у мене тут нікого не було і не має.
Я не так вихована, щоб відмовитися від дитини. Це великий гріх, так мене вчили мама і бабуся. І лікарка каже, що для мене і здоров’я краще народити.
Та й, власне, що я такого зробила? Я жінка вільна. Марчело – теж. І ми обоє дуже раді такій несподіваній і дивоижній От тільки як зреагують його і мої діти?
Поки ще вони нічого не знають. Я ледве наважилася сказати Марчело, але він – уявіть! – зрадів! Пропонує бути разом, запрошує мене бути тут, з ним, завжди.
Я б, можливо, і хотіла, але стільки різних «але».
Як відреагують його рідні? Я для них – чужа, чи приймуть вони мене в родину? Чи повірять, що це все не навмисно вийшло, що мені нічого не треба від їхнього батька, що у мене немає корисливих думок?
Просто так сталося, що зустрілися дві самотні душі, зігріли одне одного. І ось маємо наслідок: маленьке життя, яке в мені зародилося.
Лишитися все ж тут? А як же моя українська мрія – будиночок? Марчело точно зі мною не поїде. У нього слабке здоров’я, а тут він – забезпечена людина. Він говорить, що забезпечить і нас з дитинкою, що, можливо, ми навіть одружимося згодом, але я все ж вагаюся.
В Україні у мене квартира і земля під будинок на мене зареєстрована, там я почуваюся впевненіше. Їхати народжувати додому? Я розумію, що впораюся, підніму дитинку, адже маю збереження, голову і руки-ноги здорові. Багато чого вмію. Але тоді мабуть, скоріше за все, варто попрощатися з майбутнім з Марчело.
А я, здається, його справді кохаю. Та чи є у нас шанс бути щасливими – цього не знаю.
Автор – Олена М.
Передрук без посилання заборонено.
Фото ілюстративне, авторське.
Недавні записи
- Після дня народження я почала питати у внука, чи хватило йому всіх подарованих грошей на смартфон. А потім кажу: тато ж тобі п’ять тисяч дав. А він такий здивований каже: які п’ять тисяч? В конверті лише тисячу гривень лежало. До того ж конверт був підписаний, і ніякої помилки бути не може. Я в тих нервах викликала сина до себе. Не хотіла це по телефону виясняти
- Коли не стало дочки, я почала судитися зі своїм зятем. Я думала, що зроблю йому послугу, взявши на виховання свого єдиного онука. Дмитрик був дуже схожий на Лілю, і це давало мені сили продовжувати жити. Позов я програла. Зараз Дмитрику п’ятнадцять. Батько відвіз його далеко від мене. Мабуть, я на таке ставлення заслужила. Я б все віддала, лиш би повернути час назад
- Моя свекруха виховує свого онука від першого шлюбу Ореста. Я його друга дружина. Колишня невістка після розлучення переїхала жити в Канаду. Мій чоловік виплачує на сина аліменти, але свекрусі цього виявилося мало. – Богданчик і полуничку хоче і черешеньку. – Я ж не стрималася, і натякнула, щоб до рідної мами звернулася по допомогу. І тут відкрилася таємниця, про яку я і не здогадувалася
- Мені було куди повертатися з Італії, дочка за гроші, які я надсилала, зробила з занедбаної маленької хатинки красиву і сучасну. Там були нові меблі і техніка. Олена з чоловіком і дітьми жила окремо. За всі ці роки я зробила все, щоб вона мала свій куточок. І здавалося б, живи та радій, але той спосіб життя, який вела сеньйора Беатріс, за якою я доглядала до останнього, не дає мені спокою до сьогодні
- Чоловік вклав 300 тисяч гривень у квартиру, яку свекор купив на своє ім’я. Я жила сама в обласному центрі, коли зібралася виходити за Ореста заміж. Тому майбутня зовиця допомагала мені приміряти весільну сукню. Дізнавшись, скільки воно коштує, вона, звісно, передала це своїй мамі. І ось у день, коли ми дізналися про стать майбутньої дитини, свекор змусив її зателефонувати мені. Свекруха витягла мед і сказала: “Ось беріть, і 500 гривень віддавайте відразу”. Я мед не переношу, і я просто його не люблю