fbpx
Суспільство
Коли дієта стає небезпечною: насторожуючі ознаки

Прагнучи схуднути як можна швидше, багато людей починають в буквальному сенсі слова голодувати.

Не розуміючи, що занадто різке обмеження калорій може не прискорити, а, навпаки, застопорити втрату ваги.

Обмеження калорій аж до голодування практично завжди дає результат, зворотний бажаному. Фактично, щоб спалити калорії, нашому oрганізму потрібні калорії.

Це як розпалити багаття – ви повинні мати щось додатково для розпалювання, хоча б сірники.

Їжа – не тільки паливо для oргaнізму, але і засіб розпалювання: вона “розпалює” метаболізм, запускаючи і процес спалення калорій.

Коли їжі надходить недостатньо, oргaнiзм починає не спалювати, а в першу чергу запасати енергію.

І хоча щоденний калораж залежить від рівня активності, віку і статі, більшості жінок слід вживати від 1200 до 1500 калорій в день.

Якщо ви знижується нижче цього рівня, то організму стає важко виконувати свої основні біологічні функції, що підтримують загальне здоров’я.

Не впевнені, вписується ви в правильні цифри? Є кілька симптомів, що вказують на критичний брак калорій:

Ви весь час думаєте про їжу

Не можете зосередитися на щоденних обов’язках, тому що всі думки зайняті їжею? Ви або занадто мало їсте, або вибираєте неправильні продукти, які посилюють відчуття голоду.

Корисні перекушування в проміжках між прийомами їжі (йогурт, горіхи, фрукти або сухофрукти) допоможуть вам досягти оптимального калоражу і зосередитися не на їжі, а на поточній справі.

Щоб не страждати постійно від почуття голоду, комбінуйте в прийомі їжі продукт, багатий білками, і продукти з високим вмістом клітковини.

Той же йогурт можна доповнювати фруктом, курячу грудку – овочами або крупою, сир – горіхами.

Ви їсте нерегулярно

Думаєте, чим рідше їсте, тим швидше схуднете? Занадто тривалі – більше 4 годин – пропуски прийому їжі, по-перше, небезпечні для здоров’я, по-друге, уповільнюють обмін речовин, а по-третє, з більшою ймовірністю призведуть до зриву дієти і переїдання.

Якщо ви раз у раз пропускаєте сніданок або вечірній прийом їжі, то вам потрібно намагатися є більш регулярно. Рекомендується 3 основні прийоми їжі і 2 невеликих перекуси в день.

Якщо ви дотримуєтеся стратегії “Не їсти після 6-ти”, то перед сном необхідн випити склянку знежиреного кефіру.

У вас зникли жіночі дні

Якщо ви худнете правильно, на здорових і корисних продуктах, з достатньою кількістю вітамінів і мінералів, і розумних заняттях спортом, то ви не повинні помітити будь-яких критичних змін в жіночих днях.

Недолік калорій може призвести до порушення, або навіть взагалі до їх припинення. Oргaнізму просто не вистачить жирів. Все тому, що розумна природа просто не допускає появи потомства в умовах гiпотетичного голоду.

Ви страждаєте від мігрені

Наш мозок функціонує на глюкозі, що надходить з крові, а в кров глюкоза потрапляє, завдяки з’їденим вуглеводам. Скоротіть калорії і вуглеводи до дефіциту – і вашому мозку просто не вистачить енергії.

Якщо ви відчуваєте мимовільне тремтіння, запаморочення, слабкість, якщо у вас затуманена свідомість або почалася мігрень без явних причин, то це може означати, що вам не вистачає калорій, а цукор крові впав занадто низько.

Діабетикам стан гіпоглікемії відомо добрий, а ось тим, хто ніколи з цим не стикався, пропустити загрозливі симптоми дуже легко. В цьому випадку необхідно з’їсти трохи “швидких” вуглеводів, простіше кажучи, що-небудь солодке.

А на майбутнє не допускати подібних станів, повернувши в раціон трохи більше калорій.

Читайте також: ЯКИХ ЧАСТИН ТІЛА НЕ МОЖНА ТOРКAТИСЯ РУКАМИ

Ви занадто дратівливі

Недарма вважається, що товсті люди – добрі люди. Голод на тлі нестачі калорій запускає вироблення гормону стресу кoртизoлу, який і викликає дратівливість.

До речі, цей же гoрмoн відповідає за “складування” жирів. Так що, якщо ви весь час злі, то починаєте товстіти навіть при строгому обмеженні калорій.

Ви засинаєте на ходу

Ще нічого не зробили, а вже втомилися? Якщо від однієї думки про роботу вас хилить в сон, а вдень ви постійно клюєте носом, то винен в цьому може бути зовсім не дефіцит сну, а недолік калорій.

Oргaнiзм через нестачу енергії переходить в “сплячий режим”. Щоб цього не відбувалося, ні в якому разі не можна відмовлятися від сніданку або замінювати його чашкою кави.

На сніданок потрібні повноцінні калорії з білків і складних вуглеводів, які будуть забезпечувати почуття ситості і підтримувати працездатність протягом робочого дня.

Джерело.

facebook