Коліжанки як дізнались, що ми з Артуром заручились, з першого ж дня завалили мене лінками-фотками-журналами – лиш би сукню вже вибирала. Кожна знайома при зустрічі тріпала за плече: Коли? Де? Скільки? Яке? А тут, ще на днях, дружка повідомила, що вже собі наряд пригледіла, я зі страхом збагнула, що всі вони про моє весілля більше думають ніж я! І в голову прийшла геніальна ідея
Я заручена. Давно. А от наважитись на весілля ніяк не можу. Ні-ні, впевнена, люблю-кохаю-довіряю – все присутнє, абсолютно! Мене лякає ота вся метушня навколо весілля…
Коліжанки як дізнались, що ми з Артуром заручились, з першого ж дня завалили мене лінками-фотками-журналами – лиш би сукню вже вибирала.
Кожна знайома при зустрічі тріпала за плече: Коли? Де? Скільки? Яке?..
Коли моя дружка повідомила, що вже собі наряд пригледіла, я зі страхом збагнула, що вона про моє весілля більше думає ніж я! Всі про нього думають, крім мене! Всі знають (звісно, кожен на свій лад) як воно має виглядати. Тільки не я!
І я почала думати: Коли? Де? Скільки? Яке?.. почала бігати по ресторанах, читати про фотографів-операторів, округлювати очі від сум, злитись від того, що всі хороші ресторани зайняті на рік наперед, вибирати кравчиню, манікюрницю-педикюрницю-фасон-форму торта-бокали-тканину-квіти…
В один прекрасний момент я зупинилась і зрозуміла: я так не хочу! Зовсім-зовсім! Я хочу: я в білій сукні, або навіть вишиванці, Артем у строгому костюмі. Спершу РАЦС, потім шлюб в церкві – тільки батьки і найближчі друзі (штук 10 всіх гостей разом) – в ресторан, просто посидіти! Без тамади і музик! Без викупу і тої мішури. І того ж дня з милим кудись туди, на медових 3-5 днів…
І менше шуму, менше…
Коліжанки дивляться на мене з непорозумінням, родичі вже давно вибирають одяг на шлюб і забаву і навіть чути нічого не хочуть, батьки зітхають, бо дітей люблять, але то весілля бачать по-своєму…
То так втомлює! Постійно думаю: а традиції? А друзі, яких любиш дуже, але запрошувати не будеш (знаєте, так є часто – як вже того запросила, то вже і того треба – і такий ланцюг на 50 гостей від запрошування одного)? а родичі? Чи зрозуміють? Та ще – якщо тобі 20 людей скажуть: “Але як то без викупу?! Не пасує!” То ти вже сама волею-неволею думаєш: а може вони таки праві?..
Все те, що я написала вище, просто, щоб виговоритись, і вилити вам свою душу. Найголовніше я хочу від вас почути відповідь чи пораду.
Питання до вас: скажіть чесно й відверто – чи ваше весілля було саме таким, як ви і хотіли? Що повпливало на ваш вибір саме такого весілля? Якщо відповідь на моє питання – ні – чи вартував ваш компроміс того задоволення яке отримали всі?
Буду вдячна за кожну вашу думку. Для мене це справді важливо.
Передрук без посилання на ibilingua.com – заборонений!
Фото ілюстративне, з вільних джерел
Сподобалась стаття? Поділіться з друзями на Facebook
Недавні записи
- Я не хочу старіти сама! Ніколи не думала, що перестану радіти своїм дням народженням! Але зараз мій 70-річний ювілей, який я зустріну 10 грудня, мене не радує. Я почуваюся зовсім самотньою при живому синові, а все через те, що я не порозумілася з невісткою, не стала їсти ту її дієтичну нісенітницю. Та зараз би я вже згідна. У будинку немає ні м’яса, ні курки. Тільки риба, яйця та сир, іноді навіть не справжній. Принесла їм цукерки ще на минуле Різдво: карамель, желе, нуга, вафлі, шоколад. Так невістка їх викинула
- Майже рік нема мого захисника, а зі мною і сином живе мама чоловіка. Я сама її покликала минулої зими, щоб їй не було так самотньо і сумно. Я думала, разом нам буде легше. Але я більше так не можу, дуже хочу знову відселити свекруху, та Віра Василівна в свою квартиру переселенців пустила. Вона щовечора співає Макарчику ту саму колискову і називає його Микитою, готує щодня тільки те, що любив малим і вже дорослим Микита. На стіл, коли ми сідаємо їсти, ставить для Микити тарілку і кладе прибори
- На вихідних в невістки був день народження. Я купила гарну подарункову торбинку, поклала туди шкарпетки, шампунь і цукерків до повної, трюфеля, ті, які невістка полюбляє. Прийшовши до дітей, я привітала їх гарними побажаннями і вручила подаруночок. Та від відповіді невістки я ледь не почервоніла. “Тут, лише торбинка красива, а вміст, так собі”. За столом я себе почувала незручно, довго не сиділа, сказала, що звикла швидко лягати спати. А сьогодні, як плівку перемотую в голові ці слова
- Нас з сестрою ростила й виховувала тітка Ліда, мамина сестра. І ось тітки не стало. Ми сиділи якраз за поминальним столом, коли я зважилася розпочати цю розмову, обличчя моєї сестри вмить змінилося. Але я маю подбати про свою дитину і забезпечити її, як сестра не розуміє! Нині ми не спілкуємося. І так, я її розумію
- Моїй свекрусі всього 55 років, жінка в соку! Так ні ж, ломиться жити до нас, як свекра не стало, хоче аби я перед нею на задніх лапках скакала, подай-принеси. Вона втомилася, їй важко – втратила чоловіка, таке в країні коїться. Свою квартиру переселенцям хоче в оренду віддати і з нами грішми ділитися, чоловік в захваті від ідеї мами. Зарано ще вінки купувати, а вона зібралася! Краще би заміж ще вийшла. Готувати вона так і не навчилася, хіба що кілька дуже вже буденних страв страв: макарони, смажена картопля і яєчня, не більше. До прибирання ставиться за принципом «головне, щоб не як у свинарнику». От нащо це мені в моїй квартирі? Він хоче взяти кредит у банку та поміняти мою квартиру з доплатою на трикімнатну