fbpx

– Коли ми познайомилися з моєю свекрухою п’ятнадцять років тому, їй було трохи за сорок, але виглядала вона набагато старше і вела себе, як пенсіонерка, – розповідає моя приятелька Поліна. – Нагадала мені мою бабусю. «Все болить, все погано, мені нічого не треба, життя вже пройшло»… Я думала, що ніколи такої не буду!

– Коли ми познайомилися з моєю свекрухою п’ятнадцять років тому, їй було трохи за сорок, але виглядала вона набагато старше і вела себе, як пенсіонерка, – розповідає моя приятелька Поліна. – Нагадала мені мою бабусю. «Все болить, все погано, мені нічого не треба, життя пройшло, залишилося тільки доживати»… Я думала, що ніколи такої не буду. Так я і була зовсім інша!

В юності Поліна дійсно була зіркою – активною, позитивною, душею компанії. Навколо неї збиралися цікаві хлопці, у неї було море друзів, які весь час придумували щось чудове. Спільні поїздки, походи, капусники – в загальному, молодіжний дозвілля. Вихідні завжди були розписані на кілька тижнів вперед.

– Якби мені сказали п’ятнадцять років тому, що настане час, коли мені тупо не буде кому зателефонувати, крім мами і сестри – я б в житті не повірила! – каже Поліна.

Після весілля вони з чоловіком переїхали до свекрухи – вирішено було жити разом, щоб накопичити на окреме житло. Гостей запрошувати в чужу, до того ж невелику, квартирку, було незручно. Тут же майже відразу народилася дитина, так що їздити по гостях теж стало важко.

Старі друзі потихеньку відвалилися, хоча Поліна чесно намагалася підтримувати з ними відносини. Спочатку годинами висіла на телефоні, потім все рідше і менше, нарешті, спілкування якось само по собі затухло. Хтось із тієї компанії теж одружився, хтось поїхав, хтось з головою занурився в роботу. Дітьми обзаводитися друзі не поспішали.

Свята відзначалися за сценарієм свекрухи, гості запрошувалися ті, яких вибирала вона – сестра свекрухи з чоловіком та сусідка Розалінда, найкраща подруга свекрухи. На стіл подавались одні і ті ж салати, олів’є і шуба, і з разу в раз велися одні й ті ж розмови – про погоду, про ціни на ринку і так далі.

Загалом, старечі посиденьки, наганяє на Поліну тугу.

– А що ти хочеш! – говорили їй. – Це у всіх так. Подружки і друзі були в юності!

Але Поліна в глибині душі була впевнена, що свого кола друзів у них з чоловіком немає, тому що немає свого житла.

Всі ці роки Поліну гріла мрія – в’їхати в свою квартиру і мати можливість «нормально» відзначати свята і дні народження, збирати друзів, співати пісні під гітару, говорити про фільми і книгах і взагалі. Як раніше. Мати свою компанію, дружити тепер уже сім’ями, їздити на шашлики, планувати походи і жити від вихідних до вихідних.

І ось приблизно рік тому мрія здійснилася. Своя квартира у них з’явилася.

– Стала планувати новосілля і раптом зрозуміла, що власне і покликати то нікого. Крім свекрухи і її подруг, – зітхає Поліна.

Ні, є, звичайно, якісь свої знайомі – дівчинки з роботи, матусі дітей-ровесників, з якими її син вчиться в класі і ходить на танці, але якось це все не те.

Так і святкувала довгоочікуване новосілля – з олів’є і шубою, зі свекрухою і високоповажної Розалінда, під розмови про ціни і болячки.

І зрозуміла, що, якщо вже називати речі своїми іменами, друзів у неї немає. Розгубила. У телефоні номера родичів, чоловіка, сусідів – на всякий випадок, вчителів, змінниця на роботі і платного педіатра.

І взагалі, Поліна все частіше ловить себе на думці, що стала сильно схожа на свекруху – ту саму жінку, з якою познайомилася п’ятнадцять років тому. Вона теж виглядає старшою за свої роки, часто говорить про болячки, стала важка на підйом…

І незрозуміло, хто винен. Заміжжя? Дитина? Свекруха? Обставини? Відсутність власного житла з самого початку? Життя зі старшим поколінням накладає відбиток?

Їй завжди здавалося, що варто з’їхати від свекрухи і все налагодиться, знову збереться компанія, життя заграє фарбами.

Але рік минув, а віз і нині там; через місяць у неї день народження і знову навіть покликати нікого. Крім свекрухи і її подруг…

Фото ілюстративне, з вільних джерел.

Сподобалась стаття? Поділіться з друзями на Facebook!

You cannot copy content of this page