fbpx
життєві історії
Коли наш синочок тільки народився, ми вирішили за старовинною традицією його якомога швидше охрестити. Адже за народними прикметами нехрещену дитину навіть на вулицю виносити не можна, щоб не наврочили, щоб не захворів такий маленький. Охрестили малого дома. Коли йшов священник, кума дала йому пакет. Я потім спитала: що в ньому? Рівно через тиждень після хрестин дитина захворіла

Коли наш синочок тільки народився, ми вирішили за старовинною традицією його якомога швидше охрестити. Адже за народними прикметами нехрещену дитину навіть на вулицю виносити не можна, щоб не наврочили, щоб не захворів такий маленький. Покликали священика. Він провів обряд за всіма правилами, причому погодився прийти додому (на вулиці був листопад, і нести дитину до церкви було дуже холодно).

Батьків і рідних виставляють за двері під час хрестин, залишаються тільки хресні батьки. Після обряду священик погодився взяти участь в святкуванні, а коли йшов від нас, мама дала йому в руки якийсь пакет.

Коли батюшка пішов, я одразу задала кумі відразу два питання: що в пакеті? чому у дитини в свідоцтві про хрещення записано ім’я, під яким ми сина зареєстрували, якщо цього імені немає в церковному календарі, а, значить, і хрестити потрібно було під іншим ім’ям?

На свої питання отримала такі відповіді: в пакеті курка-гриль, пляшка горілки і 700 гривень. Таку плату священник призначив, коли з ним хрещені батьки домовлялися про хрестини. Щодо другого питання – потрібно було думати, коли дитину називали. Вибрати йому нормальне хрестиянське ім’я.

…Рівно через тиждень після хрестин дитина захворіла, йому й місяця ще не було. Лікувалися півтора місяці…

Передрук без гпосилання на Ibilingua.com. суворо заборонено.

Фото ілюстративне, з вільних джерел, Пикабу.

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями на Facebook!

You cannot copy content of this page

facebook