fbpx

Коли в моїх онуків виявили вітрянку, невістка з опущеною головою прийшла просити мене, щоб я доглядала за дітьми, оскільки вони працюють. Я, забувши всі образи, на тиждень забрала їх до себе. Я навіть словом не обмовилася. Сваха в цей час ніби випарувалася. Та тільки все стало на свої місця, об мене знову витерли ноги. Після цього я вирішила серйозно поговорити з Олексієм

Коли в моїх онуків виявили вітрянку, невістка з опущеною головою прийшла просити мене, щоб я доглядала за дітьми, оскільки вони працюють. Я, забувши всі образи, на тиждень забрала їх до себе. Я навіть словом не обмовилася. Сваха в цей час ніби випарувалася. Та тільки все стало на свої місця, об мене знову витерли ноги. Після цього я вирішила серйозно поговорити з Олексієм

Мене звати Марія, мені 62 роки, я на пенсії. Я виховувала сина одна, тому що чоловік пішов від нас. Син одружений вже кілька років і мені дуже погано, коли я бачу, як до нього ставиться дружина.

Коли їхні діти були малі, я була хорошою свекрухою, про яку не потрібно було забувати. Коли вони трохи підросли, мене невістка мало не відрізала від них.

У нас з Олексієм завжди були дуже хороші стосунки. Він хороший чоловік і син, я намагалася його привити до праці та скромності. Ми не були багачі, але водночас і боргів у нас не було. Заради цього я працювала на двох роботах. Допомагали мені і батьки. Коли їх не стало, у мене залишився маленький будинок, який ми використовували більше для відпочинку, тому що через кілька років після розлучення я купила двокімнатну квартиру.

Сьогодні я вже на пенсії, а Олексій одружений уже вісім років. Вони живуть приблизно за 20 хвилин від мене з дружиною, донькою та сином.

Олексію сьогодні 35 років. Коли йому було близько 25 років, він познайомився зі своєю майбутньою дружиною Лесею. Він познайомив мене з нею досить скоро. Чесно кажучи, я не з тих матерів, які сильно прив’язані до свого сина. Навпаки, я завжди з нетерпінням чекала, що він одружиться і матиме дітей.

Я також з нетерпінням чекала того факту, що більше не будемо лише ми двоє, а що у мене окрім сина будуть донька та онуки. До знайомства з Лесею він зустрічався з кількома дівчатами і мені подобалися практично всі, але Леся  мені не підійшла з першого моменту. Вперше я зустріла її холодною, надутою, такий у неї важкий погляд і неприємний владний голос.

Але Олексій закохався як ніколи. Він був по вуха закоханий у свою даму серця. Що я могла зробити? Це був його вибір, і те, що мені це не підходило, не означало, що він не міг бути нею задоволений.

Вони відгуляли весілля приблизно через рік. Батьки Лесі подарували дочці квартиру, натомість я переписала будинок від батьків на сина.

У шлюбі почали проявлятися неприємні якості Лесі (як я згодом з’ясувала, вона вся в маму). Незважаючи на те, що ніхто з них не заробляв багато, Леся мала мати розкішно обставлену квартиру. Навіть не хочеться думати, скільки їм довелося брати кредитів. Син мав дві роботи, щоб зводити кінці з кінцями. Невістка перестала ходити на роботу, як тільки дізналася про свій перший цікавий стан.

На світ з’явився перший онук Марк. А за рік у нього народилася маленька сестричка Златка. Діти чудові, я була щаслива проводити з ними час. Звичайно, я запропонувала молодим людям, що буду доглядати за ними, коли вони потребуватимуть. Я вже була на пенсії, на жаль, роботи не було, тому пішла раніше. На щастя, у мене є деякі заощадження, я можу з ними жити. У мене багато вільного часу і догляд за дітьми був для мене радістю.

Зараз дітям шість і п’ять років. Перші три-чотири роки я була більше в них, ніж вдома. Невістка вічно втомлювалась від них, син вічно був на роботі, щоб усіх прогодувати. От і я приєдналася, інші бабуся з дідусем кажуть, що не терплять дітей. Кажуть, коли підростуть, тоді і вони будуть допомагати. Але мене це зовсім не хвилювало, навпаки.

Невістка тоді почала працювати, діти пішли в садок, а я продовжувала їх доглядати. Я забирала їх перед тим, як молодь поверталася з роботи, і багато разів вони залишалися у мене ночувати.

Але вже більше пів року все по-іншому. Раптом доглядати за онуками почала інша бабуся. Коли я скаржилася синові, він мені сказав, що Леся дуже добре ладнає з мамою і що він не може сказати їй, щоб іноді про дітей дбала і я. Одним словом, я вже їм не була потрібна.

Мій син теж роздратований, але він мені сказав, що сперечатися з Лесею через мене не буде, у них і так вдома вистачає “бурі”.

Леся знає, що я завжди добре піклувалася про дітей, багато чого їх навчила, але з другою бабусею все завжди закінчується тим, що вони йдуть “гуляти” в торговий центр і проводити час перед телевізором вдома. Ні ігор, ні розмов, нічого.

Але два місяці тому у дітей була вітрянка, практично у обидвох одночасно, і невістка раптом змінила своє ставлення до мене. Звичайно, я погодилася піклуватися про дітей. Вони навіть були в мене вдома цілий тиждень, перш ніж подолати найгірше. Син відвідував їх щодня, а невістка приходила лише два рази, сказала, що дуже втомлюється на роботі, але хоч дзвонила їм щодня.

З того часу я дітей більше не бачила, мене ніхто не кличе до онуків, і самі вони не приходять, я нічого про них не знаю. Моя рідна сестра сказала мені, щоб я нарешті отямилася і наступного разу, коли вони будуть погано почуватися або мама Лесі не зможе доглядати за ними, я повинна сказати своїй невістці, що я не можу доглядати за дітьми. Але я боюся, що вона образиться і я не побачу своїх онуків.

Фото ілюстративне спеціально для ibilingua

You cannot copy content of this page