fbpx
життєві історії
Коли в Україні почалося пекло, він ніяк нам не допомоміг. 15 років тому  в США виїхала моя подруга. І ось я, підхопивши дітей, вирушила до Насті. Все нам тут чуже. Але я зрозуміла, що якщо відкинути страхи, можна познайомитися з цікавими людьми, які неодмінно допоможуть знайти вихід із будь-якої ситуації. Навіть незнайомці в Америці можуть підняти настрій лише посмішкою. Якщо сусіди помітять підозрілу активність, вони одразу повідомлять – це “сусідський дозор”. Вони приносять їжу прямо у каструлях. Я ніяк не можу звикнути до душу, прикріпленого до стіни. Якщо ми матимемо можливіть повернутися до мирної України, я обов’язково візьму ці речі

Минулого року я розлучилася з чоловіком. Коли в Україні почалося пекло, він ніяк нам не допомоміг. 15 років тому  в США виїхала моя подруга. І ось я, підхопивши дітей, вирушила до Насті.

Вона нас прийняла і обігріла, це був травень.

Все нам тут чуже. При переїзді до іншої країни виникає багато сумнівів і фобій. Лякає мовний бар’єр,  невміння орієнтуватися у новій обстановці.

Але я зрозуміла, що якщо відкинути страхи, можна познайомитися з цікавими людьми, які неодмінно допоможуть знайти вихід із будь-якої ситуації. Навіть незнайомці в Америці можуть підняти настрій лише посмішкою.

Американці не люблять обговорювати погані події. Вони говорять про погоду і все добре. Спочатку від білозубих усмішок хочеться сховатися, це дуже незвично. Проживши у США кілька місяців, я сама почала посміхатися перехожим та вітатись з ними. Виявляється, це лише піднімає настрій.

У США людям байдуже, як ти виглядаєш. Це чудово: можна гуляти з собакою у розтягнутому трико, дутих тапочках та худі. Американці не вчать жити. Вони не дорікатимуть за те, що ти фотографуєшся з собакою і годуєш її морозивом, лежиш на піску у вечірній сукні або виходиш на мороз у купальнику. Поширена реакція перехожих тут – піднятий великий палець догори.

Порушення закону тут припиняється на корені. Правила всім однакові, незалежно від розміру гаманця. Дуже часто можна зустріти табличку Neighbourhood Watch, що означає “сусідський дозор”. Якщо сусіди помітять підозрілу активність, вони одразу повідомлять поліцію і допоможуть один одному.

Ми з дітками частенько заходимо на чужі ділянки, але насамперед завжди питаємо дозволу. Жоден американець жодного разу не відмовив нам у проханні зробити кілька кадрів. Багато хто радив кращий ракурс і дозволяв забиратися на сходи і навіть залазити на дерева.

Якщо ти зібрався в гості до американця, ти маєш узгодити з ним список страв, які ви збираєтесь приготувати.

Приносити із собою продукти – негласне правило. Вони приносять їжу прямо у каструлях, а після вечері забирають посуд додому.

Американський спосіб життя і захоплює, і дивує, а коли справа стосується їжі, можна не роздумуючи вирушити до будь-якого кафе – і ти скуштуєш смачну страву.

Я ніяк не можу звикнути до душу, прикріпленого до стіни. Помити собаку – нереально.

Рівність чоловік і жінок в Америці – норма, і це не завжди приємно. Іноді дуже хочеться, щоб чоловік притримав тобі двері та пропустив уперед чи допоміг донести важку сумку.

Справа в тому, що будь-який прояв турботи з боку незнайомця може розцінюватися як прояв неповаги до протилежної статі, на таку людину запросто можна подати до суду.

Миготливе червоне світло, а не зелене, означає, що можна переходити дорогу. Якщо ти дотримуєшся ПДР, ніхто тебе не зупинить просто так. Але якщо ти порушив правила, штрафу не уникнути. Поліція з’явиться навіть у пустелі чи глухому лісі.

Тут дорогі паркування та таксі. У центрі міста за годину паркування можна розпрощатися із 20-30 доларами, а кожна хвилина на таксі дорівнює 1 долару мінімум.

До собак в Америці особливе ставлення. Це приємно. Крім собак-поводирів, є собаки з посвідченням service dog. Таке посвідчення може отримати будь-хто, хто доведе, що пес потрібен для надання емоційної підтримки.

Майже всі американці живуть у кредит, кредитна історія – доказ платоспроможності громадян. Чим краща кредитна історія, тим менше доводиться платити відсотки за майбутніми позиками.

До 30 років тебе ніхто не осудить за відсутність чоловіка та дитини. До 25 років тут заробляють перші гроші та виплачують кредит за навчання. У 30 років лише починається сходження кар’єрними сходами, а хтось воліє спочатку зайнятися кар’єрою.

Скрізь є підводне каміння, без винятків. Коли ти переїжджаєш в іншу країну, все спочатку незвично, головне бути готовим до будь-яких труднощів. Ми не були, але потихеньку адаптуємося. Може, американське метушливе життя не для всіх, зате є цікаві речі, яким можна навчитися у цих життєлюбних людей.

Якщо ми матимемо можливіть повернутися до мирної України, я обов’язково візьму ці нематеріальні речі з собою.

Передрук без посилання на Ibilingua.com. заборонено.

Фото ілюстративне, Ibilingua.com.

You cannot copy content of this page