fbpx
життєві історії
Коли все це в Україні у нас почалося, я втратила роботу, а квартира моя в дуже неспокійному регіоні. Мені 44 роки, розлучена, діток немає. От і вирішилася: поїду! А раптом ще заміж вийду, кажуть же, що вони наших жінок цінують. Та перше розчарування, що зі мною трапилося, це у знаменитій французькій галантності. І воно тільки перше. Тутешні друзі-українці з діаспори щодня водили мене по маленьких яскравих кафешках. Не знаю, чи вийде у мене. Щось я починаю сумніватися

Коли все це в Україні у нас почалося, я втратила роботу, а квартира моя в дуже неспокійному регіоні. Мені 44 роки, розлучена, діток немає. От і вирішилася: поїду! А раптом ще заміж вийду, кажуть же, що вони наших жінок цінують.

Та перше розчарування, що зі мною трапилося, коли я переїхала до цієї країни, це розчарування у знаменитій французькій галантності.

Усі думають, що чоловіки тут справжні кавалери. Але насправді трапляються різні. Найчастіше вони жадібні, як і більшість європейських чоловіків. Багато дівчат виходять заміж за французів, чекаючи справжньої казки, але потім шкодують: треба працювати, всі рахунки діляться навпіл, та й відпочинок на Лазурному березі буває не щороку.

Французи нічим не відрізняються від мешканців інших країн. А наші, я б сказала, набагато кращі!

Так, у Франції всі ходять у кафе. Найчастіше господар і працівник за барною стійкою — це та сама людина. Я коли приїхала, тутешні друзі-українці з діаспори щодня водили мене по маленьких яскравих кафешках. Просто так заведено. Але головне – французи не їдять жаб’ячі лапки! Це скоріше фішка для туристів, але ви практично не помітите на столі у корінного мешканця такої страви.

Ось що по-справжньому правда – це дешеве і хороше червоне. Тому так часто у фільмах можна побачити французів із келихом. Пляшка цілком хорошого напою тут коштує 1-2 євро.

А ще кожен турист, що поважає себе, намагається знайти в Парижі справжнього француза за характерною ознакою – беретом Насправді ж на головах у мешканців зустрічаються шапки та шапочки, капюшони, але з беретами якось не дуже.

Та й француженки виглядають досить просто, а не з червоною помадою і злегка скуйовдженим волоссям. Тільки в Парижі можна зустріти справжніх фешен-богинь, адже це одна із модних столиць. Найчастіше вони далекі від канонічного образу — не нафарбовані й одягнені в базові речі.

В цілому Франція – прекрасна країна. Звичайно, навколо французів витає багато міфів і помилок, але їм чим похвалитися. Чудова мова, теплий клімат, шикарна архітектура, цікавий кінематограф та смачна їжа – це те, що робить Францію неповторною.

Але от не знаю, чи вийде у мене тут щось з заміжжям. Щось я починаю сумніватися.

Передрук без посилання на Ibilingua.com. заборонено.

Фото ілюстративне, спеціально для Ibilingua.com.

You cannot copy content of this page