fbpx
життєві історії
Засиділася допізна за комп’ютером, випадково зайшла на цей сайт, начиталася чужих історій і, чомусь, захотілося поділитися своєю

Засиділася допізна за комп’ютером, випадково зайшла на цей сайт, начиталася чужих історій і, чомусь, захотілося поділитися своєю. Говорити про це з людьми знайомими я не можу, а іноді стороннім людям легше розповісти найособистіше, ніж рідним і близьким. За матеріалами

Я не хочу, щоб мене жаліли, і не питаю поради, все, про що хочу розповісти, вже трапилося і було давно, я просто сподіваюся, що моя сповідь може допомогти і підтримати когось, хто опинився в такій ситуації, як я колись. Ця історія про єдину людину в світі, яку я не любила, м’яко кажучи.

Мої батьки розлучилися, коли мені було 10 років, через те, що батько випивав. Мама моя сама з Білорусії, родичі усі далеко, не знаю, як вона зважилася на це, але в один прекрасний день вона забрала мене, найнеобхідніші речі на перший час, зняла квартиру і ми пішли.

Вона працювала адміністратором в ресторані, часто працювала в нічні зміни, і тоді я ночувала у бабусі з татом. Мама з бабусею зберегли прекрасні родинні стосунки, мама називала бабусю мамою, а я її просто обожнювала. Наступні 2 роки були самими безтурботними в моєму житті. Тато незабаром виїхав на заробітки в інше місто, дома панував мир і спокій.

За мамою доглядали різні чоловіки, але мені вони всі, чомусь не подобалися і мама 2 роки була одна. Коли мені виповнилося 12, ми з мамою їхали відпочивати на море, і в поїзді познайомилися з моїм майбутнім вітчимом. Він мені відразу сподобався: веселий, добрий, цікавий, купу смішних історій розповідав.

Вони обмінялися телефонними номерами, кілька разів зустрілися на відпочинку (він там був по роботі), і, коли ми повернулися додому, він подзвонив, сказав, що скучив і приїде. І приїхав. І залишився на 6 років. Спочатку нам все, що відбувається здавалося казкою. Він розповідав, що у нього величезний будинок в іншому місті за півгодини їзди від моря, доросла дочка від першого шлюбу (він на 15 років старший за маму), власний бізнес, який приноситиме дуже хороший дохід, величезна папуга Коршун, і все це скоро буде нашим спільним.

Ми вірили ми дуже хотіли вірити. У перші ж дні ми поїхали з ним удвох по магазинах і купили мені купу одягу, а мамі каблучку. Він називав мене Дитина. Я і правда хотіла бути його дитиною. Через місяць цього прекрасного життя ми стали збиратися до нього в гості.

Він поїхав по роботі на пару днів і повинен був нас забрати в п’ятницю ввечері. Ми зібрали речі, але в п’ятницю він не приїхав, і в суботу теж, і в неділю. Його мобільний не відповідав. Мама поплакала і заспокоїлася. Стали жити як раніше, але тижні через 2 він приїхав. Сказав, що у нього були проблеми по роботі, а в будинку Олена (це дочка) затіяла ремонт, так що поїздка відкладається.

Перша сварка сталася, десь через 2 тижні, я навіть не пам’ятаю через що, щось я сказала те, що йому не сподобалося.

Він сказав, що я невдячна і він від нас поїде. Мама змусила мене вибачитися, сама толком не розуміючи, за що. Сяк-так помирилися. І пішло-поїхало. Я ніколи не думала, що людина може бути настільки лукавою.

Коли до нас приходили гості, у нас була ідеальна сім’я, ми фоткались, сміялися, грали в крокодила… Коли він приїжджав, завжди привозив 2 букета квітів: шикарні троянди для мами, і які-небудь тюльпани або орхідеї для мене. Мамі каблучки, ланцюжки, кулони (ми сміялися, що у мами пальців в 2 рази менше, ніж каблучок), мені теж то кулончик, то сережки, то браслетик на руку. Природно, він наполіг, щоб мама звільнилася з роботи.

Купив холодильник, величезний телевізор, відеомагнітофон, купив нам по мобільнику (а це був 2000 рік!). На всіх святах був душею компанії.

Мамині подруги заздрили, моя тітка ридала від щастя: нарешті-то сестрі пощастило, і мужик класний, і дочку її обожнює, і гроші є, не п’є, не лається… Коли ми залишалися втрьох все змінювалося. Він був тиpaном, а ми дві овечки. Я постійно слухала образи на свою адресу.

Коли я огризалася, він говорив, що їде від нас, змушував мене знімати, все, що він купив, навіть бiлизну, і змушував складати всі речі з шафи в сумку, зі словами: краще нехай діти в дитячому будинку носять, ніж таке, як ти. Мама мовчала і змушувала вибачатися.

Вона його якось фанатично любила. Я боялася слово сказати, він міг причепитися до будь-якої дрібниці, я могла шмигнути носом і він вже кричав, що я соплива заcранка, і мене ніхто ніколи не полюбить (це я не перебільшую). Я благала маму розлучитися з ним (вони на той момент вже розписалися), але вона говорила, що всі проблеми через мене. Родичі теж слухати не хотіли. Коли ми їздили до них, ми були ідеальною сім’єю, всі вважали, що це просто дитяча ревнощі.

Він, звичайно, забороняв мені бачитися з бабусею (татовою мамою), але так як він часто виїжджав, то проблем не виникало, я ходила до неї дуже часто. Поки вона не впала і не зламала руку.

Вона подзвонила, попросила прийти допомогти, а він був удома. Я пішла, провела з нею день, а коли повернулася, був один з найбільш грандіозних скандалів, ридання мами, його образи на мою адресу і на адресу моїх родичів.

Ловила кожну його зміну настрою, після школи йшла в бібліотеку і там вчила уроки, щоб не провокувати скандали. Це так важко, коли всі друзі розходяться по домівках, а ти думаєш, що готова йти куди завгодно, але тільки не додому. Коли мені було років 13, я помітила, що він намагається «випадково» зайти у ванну, коли я купаюся.

Потім його дотику, коли мама на кухні смажить млинці.

Я не хочу вдаватися в подробиці, просто скажу наступне: 2-3 роки були дуже важкими.

Він заборонив мені їхати в лікарню, ми з мамою все ж з’їздили один раз таємно, але вона навіть не впізнала нас, медсестри говорили, що коли вона приходить до тями, то чекає Олю, дивиться на двері. Я хотіла почекати, поки вона трохи проясниться, щоб вона мене побачила, але ми боялися, що вітчим запідозрить недобре, і поїхали. Вона ішла з життя одна, в лікарні.

Господи, зараз пишу це, а y горлі ком, в скронях стукає, навіщо я це пишу? Тоді мені здавалося, що життя закінчилося, мені стало якось все все одно. І ми з мамою, плюнувши на нього, організували прощання, він, звичайно, поїхав.

Правда ненадовго, повернувся через півроку, мама, звичайно, його прийняла. Але вона вже влаштувалася на роботу, я закінчувала школу. Він спробував мене торкнутися, а я подивилася на нього і сказала: ще раз… Напевно, повірив (до речі, не дарма).

Ми просто перестала розмовляти. Взагалі. Якісь у нього проблеми почалися з роботою, грошей у нього не було, жили на мамину зарплату. Я закінчила школу, поступила в універ заочно, пішла працювати на ринок (більше нікуди не брали в 16 років). Платила за навчання сама, себе забезпечувала, мамі допомагала.

Він сидів удома рік. Я неймовірно пишалася тим, що у мене є СВІЙ одяг, СВІЙ телефон і СВОЇ гроші і більше ніхто мені не скаже: «той хліб, що ти їси, я купив – виплюнь» (я знову не перебільшую). Правда, однокласниці кривилися, звичайно, торговка на ринку, але мені було фіолетово.

Одного разу в 17 років я прийшла додому пізно. Я вважала, що маю на це право, я вважала, що я ні перед ким не повинна звітувати, я повністю доросла. На нього щось найшло, і він мене… Перший раз. Після річного мовчання. Вранці я зібрала речі і пішла. Тихо тихо. Подзвонила мамі, і сказала, що у мене все добре, але я більше не повернуся. Жила у друзів. Дзвонила регулярно, здавала літню сесію.

Познайомилася з хлопцем, і через тиждень жила вже з ним – його мама сама запропонувала. Десь через місяць подзвонила мама і сказала, що він поїхав, і просила повернутися. Я повернулася з умовою, що ми переїжджаємо жити в квартиру, яку мені залишила бабуся. І його ноги там не буде.

Вони розлучилися, і він пішов до сусідки, маминої близької подрузі. Вона так стрибала: відірвала собі ідеального чоловіка. Її, не шкода, шкода її сина: він на 3 роки молодший за мене. Хоча, може, хлопчиків він не чіпає. Ну ось, пройшло… пристойно років. Я живу з чоловіком у цивільному шлюбі, у мене все добре: є кішка і кіт, ще дитини хочу. Добудовуємо будинок, великий, двоповерховий, до зими плануємо в’їхати. Я своєму чоловікові все це розповідала, він, звичайно, в розпачі був. Маму мою пробачити не може, але це пройде – я ж пробачила.

Якось ми з ним зайшли в магазин, дивлюся, а назустріч з кошиком мій вітчим. Привіталися. Я чоловікові його показала, він був в здивуванні «Цей дід? Старий і потворний?

Дівчата, якщо хтось опинився в такій ситуації, або може й гірше (знаю, у деяких батьки таке роблять) знайте: все пройде, кожен виявиться на тому місці, де повинен бути. Головне – не зламатися, як би сильно вас не ламали. Вибачте за багато букв, спасибі тим, хто подужав, може нудно, але пишу перший раз, так що.. Всім удачі, щастя і сили духу.

Якщо хтось буде коментувати, дуже прошу нічого не писати на адресу моєї мами: її помилки – це її помилки. Їй з ними жити. У нас зараз дуже близькі і довірчі відносини. Вона моя найрідніша людина.

Фото ілюстративне, з відкритих джерел

You cannot copy content of this page