fbpx
життєві історії
Коли я повернуся додому – в моїй хаті стане все, як тут, навівть дерева в садку пронумерую. Мені дуже подобаються німецькі порядки, я просто у захваті. Тепер я розумію, чому Україна досі не успішна країна – не тільки через владу, а й нас, простих українців, які звикли до хаосу. Тут, в Німеччині, все по поличкам

Коли я повернуся додому – в моїй хаті стане все, як тут, навівть дерева в садку пронумерую. Мені дуже подобаються німецькі порядки, я просто у захваті.

Тепер я розумію, чому Україна досі не успішна країна – не тільки через владу, а й нас, простих українців, які звикли до хаосу. Тут, в Німеччині, все по поличкам – і це дуже круто.

У німців є знаменита фраза: Ordnung muss sein! (Має бути порядок). Ці слова, як  тепер знаю, часто любив повторювати імператор Фрідріх Великий. А згодом вони стали одним із головних кліше, що використовуються при описі німецької культури. Розповім, які вони, чистота і порядок німецькою.

Німці справляють сильне враження на гостей і біженців з України своєю пунктуальністю, скрупульозністю, працьовитістю, повагою до чужих та власних кордонів.

Саме ці риси німецького народу дозволили Німеччині швидко відновитися після всіх історичних катаклізмів, що випали на її долю.

До сміття у німців особливе ставлення. Його дуже ретельно сортують, щоби потім переробити. Це ціла філософія. Кожному відходу – своє місце. У будь-якому будинку є від трьох до восьми ємностей для сміття. Жовта – для пластику, синя – для паперу та картону тощо.

Наприклад, упаковка з-під йогурту. У нас як – береш і викидаєш, не замислюючись. У Німеччині все інакше. Кришечку (фольга) німецька господиня викидає в одне цебро, паперову обгортку кладе в інше відро, а упаковку (пластик) викидає в третє.

Ще одне цікаве спостереження. Якщо захочете викинути на вихідних склотару, майте на увазі, що викидати скло дозволено тільки в будні з 7:00 до 19:00.

Усвідомити причину такого обмеження нашій людині може бути досить складно: звук скла, що б’ється, заважає жителям прилеглих будинків відпочивати. Такий ось німецький орднунг і турбота про оточуючих!

Якщо ідеальний порядок зустрічає нас навіть на німецькому смітнику, то що тоді говорити про кухню!

Якщоу них в кухні щось не помістилося, несуть в комору і наводять там порядок. Наприклад, полиця для напоїв, коли вона заповнена, вигдлядає у наших господарів ідеально: охайно, все під рукою, чистота та порядок…

Так само все ідеально у спальнях та дитячій.

Німці люблять економити не лише гроші, а й простір.

Книги та одяг можна сортувати не лише за абеткою. Не потрібно розкладати по ящиках. А головне, одразу видно з чого вибирати!

А що вже казати про організацію робочого місця.

В нашому селі (район Берліна) пронумеровано всі дерева. Я теж так зроблю у своєму саду, коли повернуся

В лісах і парках Німеччини дуже чисто. Палити багаття, влаштовувати пікніки дозволяється лише у спеціально відведених місцях.

Чистота, порядок та неухильне виконання правил – основа благополуччя для мешканців Німеччини. Нам є чому в них повчитися. Адже жити та працювати набагато простіше, коли справи зроблені вчасно, а речі завжди на своїх місцях.

І чим скоріше ми, українці, це зрозуміємо – тим краще для нас самих і України.

Передрук без посилання на Ibilingua.com. заборонено.

Фото ілюстративне, спеціально для Ibilingua.com.

You cannot copy content of this page