fbpx
життєві історії
Колишня свекруха мене дуже осоромила, небо їй суддя. Приїхала якось раніше від батьків, а він на кухні п’є каву з іншою. Так ми й жили до цього Нового року: спокійно та розмірено. Свекруха запропонувала привезти їм онуків на Новий рік. Другого числа вирішила забрати дітей. Подарували копійчані розмальовки! – Могла б грошей їм залишити, адже аліменти отримуєш

Півтора роки тому я розлучилася з чоловіком. Чому? Причина настільки банальна, що навіть говорити про це соромно. Приїхала якось раніше від батьків, а він на кухні п’є каву з іншою. А вона така проста сидить там у халаті, який чоловік подарував мені.

Я розвернулася і пішла. Взаємини з Віктором у нас давно були не дуже, але я сподівалася, що все якось налагодиться. Але помилилася.

Мене тоді це дуже підкосило. Було складно уявити, як я тепер буду сама із двома дітьми. Але повертатися до нього було ще нестерпніше. Подала на розлучення. Ділити особливо не було чого, а мені нічого й не треба було від Віктора. Навіть свої речі забирати не стала, мало хто в них ходив, фу.

Сказати правду, чоловік не надто засмутився. З дітьми спочатку бачився, а потім почав приходити все рідше, навіть подарунки дітям не дарує на дні народження. Я вирішила, що так не піде. Аліменти на дитину після розлучення – моє законне право. Насилу, але досягла цього. Варто сказати, платить Віктор справно, хоч і виходять там копійки.

Життя потроху устаканилося, налагодилося. Я знайшла непогану роботу, діти навчилися обходитися без мене. Старша донечка мені дуже допомагає і доглядає за молодшою. Іноді приходить і допомагає моя мати.

Так ми й жили до цього Нового року: спокійно та розмірено. Поки не зателефонувала моя колишня свекруха Олександра Петрівна і не сказала, що дуже вже скучила за онуками.

Батьки колишнього чоловіка хороші люди. Вони нам багато допомагали, коли з’явилися діти. Під час розлучення дотримувалися нейтралітету і намагалися не втручатися. І тут свекруха запропонувала привезти їм онуків на Новий рік. Мені здалося, що це гарна ідея. Адже якщо бабуся та дідусь хочуть спілкуватися, то чому б і ні.

Діти зраділи, що матимуть змогу побачити бабусю з дідусем. За три дні до Нового року відвезла їх до колишніх свекрів. Навіть приготувала невеликі подарунки для батьків чоловіка, свято ж. Зі спокійною душею поїхала додому, щоб трохи відпочити. Приємно було кілька днів побути в тиші, хоч і сумувала за своїми дівчатками.

Другого числа вирішила забрати дітей. Коли ми з Оленкою і Олечкою їхали додому, вирішила розпитати, що вони робили на свята і що їм приніс Дідусь Мороз.

Діти розповіли, що цілий тиждень вони просиділи вдома. Дивилися телевізор із бабусею та дідусем, у новорічну ніч їли салат та дивилися якесь шоу. А наступні дні розмальовували розмальовки, які приніс Дід Мороз.

Мене це дуже засмутило. За весь тиждень вони навіть жодного разу на вулицю не вийшли, навіть на ялинку в центр міста не сходили! Мало того, що бабуся з дідусем подарували єдиним онукам на Новий рік копійчані розмальовки, так ще й не спромоглися їх кудись зводити!

Було прикро, що у дітей викрали свято. Добре, що в мене залишалося в запасі кілька вихідних, а вдома на дітей чекали хороші подарунки. Ми сходили і на ялинку, і в парк, і в їхнє улюблене кафе. Словом, розважилися на славу. Про батьків колишнього чоловіка я й думати забула. Значить не вийшло у них, що вдієш.

Різдво ми відзначали разом із дітьми. Ми вже збиралися сідати за стіл, як мені пролунав дзвінок. Дзвонила сестра мого колишнього Марина. Ми після розлучення спілкувалися нормально, вона іноді дзвонила у свята, щоб привітати дітей. Марина – хрещена старшої доньки. Голос у слухавці відразу здався мені недоброзичливим, але я вирішила не звертати уваги.

Після привітань зі святом, вона замовкла на секунду, потім шумно видихнула і сказала:

– Знаєш, батьки вже не в тому віці, щоб дбати про двох дітей. Та й пенсія у них скромна, а тут і подарунки онукам купи, і стіл накрий. Ще й дівчатка постійно випрошували солодощі. Могла б грошей їм залишити, адже аліменти отримуєш. Я розумію, ти молода та вільна, у свята хочеш розважатися. Але, може, ти іншу няньку знайдеш, поки сама на побачення бігаєш?

У мене аж дух перехопило і дар мови зник. Що ж свекор зі свекрухою такого їй наговорили про мене? Стало так прикро, так хотілося розповісти все про і аліменти, про її братика, який навіть не подзвонив дітям на свята, та й про її лицемірних батьків. Але я не стала цього робити і псувати собі карму.

Просто сказала, що мені від них нічого не потрібно, ми ні до кого не напрошувалися, а якщо їм з моїми дітьми так нестерпно, то більше вони їх не побачать. І поклала слухавку. Гарний подарунок свекруха піднесла на свято, звичайно, небо їй суддя.

Вельми дякую вам, що вислухали. Всім добра і миру в Новому році!

Передрук без посилання на Ibilingua.com. заборонено.

Фото ілюстративне, спеціально для Ibilingua.com

You cannot copy content of this page