fbpx
Економіка
Компенсація на пільговий проїзд найближчим часом не передбачається

Верховна Рада відхилила законопроект №4024 “Про внесення змін до Доповнення № 3 і 7 до закону України “Про державний бюджет на 2016 рік”, що стосуються фінансового забезпечення компенсації за пільговий проїзд окремих категорій громадян та інших передбачених законодавством пільг.

За інформацією агентства “Інтерфакс-Україна”, Верховна Рада прийняла зміни в закон 18 лютого 2016 року, який передбачав, що на компенсацію за пільговий проїзд окремих категорій громадян в державному бюджеті повинно бути виділено 1 мільярд 917 мільйонів 833,2 тисяч гривень.

Зазначається, що нова субвенція з державного бюджету повинна була бути виділена місцевим бюджетам для надання пільг з послуг зв’язку та інших передбачених законодавством пільг і на компенсацію за пільговий проїзд окремих категорій громадян.

Однак, президент України застосував право вето до цього закону, обгрунтувавши це тим, що зміни створюють ризик недофінансування субвенцій з держбюджету місцевим бюджетам на надання пільг і житлових субсидій населенню на оплату житлово-комунальних послуг, оскільки через передбачене в 2016 році підвищення тарифів на послуги ЖКГ економія за зазначені субвенції не очікується.

У пропозиціях президента також відзначається, що за розрахунками Міністерства фінансів України кількість пільговиків, які мають право на житлові субсидії, може зрости з 5,4 до 7 мільйонів осіб.

Президент України запропонував Верховній Раді відхилити закон, пропозиція президента набрала лише 95 голосів парламентаріїв, однак за подальшою процедурою спікер парламенту запропонував народним депутатам подолати вето президента (300 необхідних голосів), але за таку пропозицію проголосував також лише 131 народний депутат.

Не зуміли парламентарії відправити закон і на доопрацювання в профільний комітет – за це проголосували лише 170 нардепів.

Спікер Андрій Парубій зазначив, що в ситуації, яка склалася, відповідно до процедури, закон довелось відхилити.

Читайте також: ДИТИНА ВКОЛОЛАСЯ ВІЛ-ІНФІКОВАНИМ ШПРИЦОМ В ДИТСАДКУ У ЛЬВОВІ

Джерело.

Related Post

facebook