fbpx

Країна, звичайно, ідеальна, але мінуси вагомі. Побутові дива нас бентежать, не можемо звикнути, адже нам з чоловіком під сімдесят обом. Ми євреї. Але все життя прожили в Україні, і ось під старість опинилися на історичній своїй землі у родичів. У такому віці, як оце перебрался з Маріуполя ми

Країна, звичайно, ідеальна, але мінуси вагомі. Побутові дива нас бентежать, не можемо звикнути, адже нам з чоловіком під сімдесят обом.

Ми євреї. Але все життя прожили в Україні, і ось під старість опинилися на історичній своїй землі у родичів.

Моментів, які випливають саме при переїзді, а не коли приїздиш у гості, випливає дуже багато. У родичів нам жити ніде, тому житло оредували. Знімати його досить дорого, особливо у такому місті, як Тель-Авів чи Єрусалим.

Знайти роботу в іншій частині країни досить складно, тому всі тулять саме жо цих міст. Наприклад, на півночі Ізраїлю жити набагато дешевше, та й природа там просто неймовірна. Багато хто воліє винаймати квартиру в Хайфі або Беер-Шеві, тільки ось роботу в цих містах знайти складніше. Хоча ті, хто звик працювати віддалено, зможуть відчути істотну вигоду.

Та ми не молоді, я працюю ще віддалено, а чоловік вже ні, так і живемо на виплати, допомогу рідні і мою маленьку зарплату. О от вид з вікна на море та гори вразить усіх.

Правда, комуналка коштує тут копійчину. Централізованого опалення в Ізраїлі немає, як гарячої води. Використання бойлерів та кондиціонерів значно впливає на суму в рахунку за електрику. Величезний плюс у тому, що Ізраїль є теплою країною. Економні жителі взимку гріються за допомогою теплого одягу та ковдр, найчастіше цього виявляється цілком достатньо.

З раннього віку ізраїльтянам прищеплюється любов до праці, а також нестандартне мислення. Нормою є те, що вже у 15 років підлітки починають активно підробляти. Дітям приємно відчувати самостійність та не залежати від батьків, адже вони постійно бачать подібні приклади довкола.

Такий підхід мені подорбається, а не як у нас, коли навіть одружені діти часто сидять на утриманні батьків.

Допомога ближньому практично у будь-якій справі всіляко вітається. Тут тобі допоможуть і валізи дотягнути до квартири, анкети незнайомі заповнити, і навіть проведуть невелику екскурсію.

Хочеться розповісти і про кілька серйозніших мінуси, про які варто знати.

Ізраїль не надто підійде для тих, хто звик до європейської чіткості та конкретики. Тут є нормою домовлятися про все, робити винятки із правил тощо.

Наприклад, можна навіть у банку випросити кредитку, хоча за правилами її давати не повинні. Розібратися у всіх цих правилах дуже складно і ніхто не дасть тобі конкретної інструкції.

У країні досить брудно. Сміття можна побачити всюди, навіть у громадському транспорті. Архітектура дуже різномасна і теж радує погляд далеко не завжди.

Суспільне життя тісно переплетено з релігійним. Наприклад, у суботу по всій країні шабат: магазини закриті, кафе не працюють, навіть ліфт зупиняється на кожному поверсі, щоб відвідувачі не порушили правил шабату. Ці особливості варто враховувати, обираючи по волі чи вимушено, як ми, життя в Ізраїлі.

Однозначно, переїхати сюди буде значно легше, якщо маєте тут рідних чи добрих знайомих. Але у такому віці, як оце перебрался з Маріуполя ми, звикати дуже не просто.

Передрук без посилання на Ibilingua.com. заборонено.

Фото ілюстративне, Ibilingua.com.

You cannot copy content of this page