Киянка Анна Кебець розповіла, як 24 лютого вирішила, що тікатиме з Києва у Мотижин до батьків. Міркувала, що це село на Київщині трохи осторонь від траси і нікому не буде цікавим. У її батьків тоді жили й інші родичі.
– 27 лютого в село великою колоною зайшли вони, які одразу почали стріляти по хатах. Зникло електропостачання, а з ним вода, тепло і зв’язок. Йшли дні, ми перестали розрізняти дати, будинок охолов і ми вдягали на себе все, що було теплого. У чому ходили, у тому і спали», – згадує Анна. Ночували в підвали, бували дні, коли взагалі з підвалу не виходили ні на хвилину через сильні обстріли.
До війни у батьків Анни була невеличка перепелина ферма. Оскільки без світла та корму птахи не можуть довго жити, довелося майже всіх перепілок та роздати сусідям, в яких вже закінчувалась їжа. Кількох птахів господарі залишили: щоб були яйця.
– Генератор включали на 30 хвилин в день, щоб зарядити телефони та накачати воду. На довший час включати боялись, бо генератор дуже голосно тарахтів – орки могли почути і прийти. У батьків був балон газу, який нас рятував – можна було зварити їжу і хоч трохи зігрітись,– розповідає жінка.
Одного дня сім’я вирішила, що Анна спробує виїхати на своїй машині та вивезти доньку і невістку з племінницею.
– Коли вже зібралися, дізнались, що орки розстріляли автівки з мешканцями села, які також намагались втекти з окупації. Я не знаю, де у мене взялися сили на цю поїздку, я просто діяла як робот. Найстрашніше було прощатися з рідними і не знати чи побачимось ще ми всі разом, – зізнається Анна.
Жінки написали на листах паперу «діти», прив’язали білі ганчірки, і поїхали.
– Тільки декілька тижнів по тому я почала усвідомлювати, наскільки ця дорога була небезпечна і що ми народились у сорочках. Ми не зустріли живих орків, ми тільки бачили підбиту ворожу техніку і розстріляні цивільні автівки. Село було в окупації більше місяця. Батьки живі-здорові і це диво, – розповідає Анна.
Старосту Мотижина, її чоловіка та сина знайшли закатованими. Найжахливіші дні були десь за тиждень до звільнення, коли вони йшли по селу і стріляли по вікнах і дверях кожного будинку, кидали гранати в двори, знищували всі автівки, які стояли у дворах. Після влучення гранати у дім сусідів батьків Анни, там загорівся гараж.
– Батьки з сусідами дочекались поки орки підуть і почали тушити пожежу водою з озерця. Встигли врятувати будинок, – розповідає Анна. – Орки закатували іншого сусіда, який ще напередодні пригощав батьків кавою та шоколадкою. Його знайшли із зв’язаними руками та розстріляного. Також знайшли і старосту села з чоловіком та сином. Їх викрали та катували, а потім розстріляли і засипали піском на тому місці, де стоялатехніка і звідки вони обстрілювали наші позиції. І таких полеглих мешканців ще багато.
Слава Україні!
Передрук без посилання на Ibilingua.com. заборонено.
Фото ілюстративне, з відкритих джелел.
Недавні записи
- Відома астрологиня Валентина Віттрок заявила, що активна фаза війни в Україні триватиме ще й у липні, а також спрогнозувала, чим саме все це закінчиться і коли чекати “початку закінчення”
- Ми з дружиною і новонародженими двійнятами тимчасово живемо у тещі. Причини, думаю, зрозумілі: ми переїхали до неї в Тернопіль з Гостомеля. Мене не мобілізували, сам я не рвуся: дружині треба допомагати, заробляти. Тещу не влаштовує, що я не танцюю під її сопілку
- Стало відомо, як почувається зараз Борис Моїсеєв – спішить до Кобзона? “Молить стару з косою про швидкий візит”, – розповів відомий журналіст
- Одкровені слова про чоловіка, з яким 26 років разом: дружина київського мера Кличка ексклюзивно розповіла про характер свого чоловіка та його роботу в цей непростий для України час
- Ми з Ірпеня переїхали жити до матері чоловіка в Ужгород. А всього за місяць до всіх цих подій у нас народилася донечка. Мало того, що готова напоїти немовля водою, постійно вчить, як треба, так ще почала говорити, щоб моя дочка сказала першою слово «бабуся», мовляв, на її честь, адже вона нас прихистила. І чесне слово, хоч би раз купила памперсів