fbpx
Культура
Лінь і дурість – суперсили нових російських героїв

Російський кінематограф всерйоз зібрався “наздогнати і перегнати Америку”. І почати обгін, судячи з усього, вирішили з самої безпрограшної в наш час карти – фільмів про супергероїв. Компанія Enjoy Movies, яка раніше спеціалізувалася на комедіях, а потім зняла відносно непоганий фільм “Мафія: Гра на виживання”, опублікувала трейлер своєї майбутньої картини “Захисники”. Вихід в прокат запланований на 2017 рік. Звичайно, рано виносити фільму вирок на основі трейлера і пари тізерів, але ми все-таки спробуємо їх проаналізувати і зрозуміти, чи варто дивитися “Захисників”.

Радянські супергерої

З американським кіно про супергероїв все зрозуміло. Герої коміксів відомі всім від малого до великого, про них вже не раз знімали кіно різного ступеня успішності, так що кіноробам залишається тільки написати цікавий сценарій, не перебрехавши історію персонажів.

Звичайно, у російських сценаристів завдання було куди більш складне – придумати яскравих героїв з нуля. Але вони, не довго думаючи, собі його спростили. Отже, знайомтеся. Команда “Захисників”.

Команда, без якої нам не жити

Арсус, людина-ведмідь. На перший погляд все ясно, ми говоримо Росія, маємо на увазі – ведмідь, ми говоримо ведмідь, маємо на увазі – Росія. Але не все так просто. Справа в тому, що у компанії Marvel в 90-х був практично аналогічний персонаж майор Урсус, який також умів перетворюватись на ведмедя. І теж був росіянином. Ми змушені констатувати, що навіть оригінальне ім’я для персонажа сценаристам було вигадувати лінь.

Майор Михайло Урсус, він же просто Урса

Персонажі Лер і Ксенія, які керують землею і водою відповідно, настільки типові для коміксів, що про це навіть дивно говорити. Певний інтерес може викликати четвертий член команди – Хан, людина-повітря. На жаль, але вся “повітряність” персонажа зводиться до супершвидкості. А вже таких персонажів хоч греблю гати: і знаменитий Флеш, і Ртуть, який нещодавно з’явився в “Месниках” та”Людях Ікс”, і багато інших.

Керує супергероями начальник урядової організації з оригінальною назвою “Патріот”, який прямо списаний з марвеловского Ніка Ф’юрі і його організації “Щит”.

Графіка

Ще після виходу одного з перших тізерів фільму, у глядачів виникло чимало запитань до візуального оформлення. Останньою краплею став кадр, де у ведмедя Арсуса чомусь нижня щелепа провалюється на кілька секунд в груди.

Той самий кадр з щелепою

У відповідь на питання про те, чому ведмідь так погано промальований і що відбувається з його щелепою, режисер фільму Сарік Андреасян відповів геніально. Як справжній художник він заявив “Я так бачу”, а як справжній патріот звинуватив критиків у тому, що ведмідь не подобається їм тільки тому, що він – російський. І додав, що ведмідь, наприклад, в оскраносному фільмі “Легенда Г’ю Гласса”, навпаки, надто реалістичний. А вони так робити не будете просто тому, що не хочуть. Можуть, але не хочуть. З слів Андреасяна стає зрозуміло, що будь-яка людина, яка в 2016 році незадоволена графікою десятирічної (в кращому випадку) давності – вже трохи русофоб. Зрозуміло.

Захисники фільму звертають увагу на те, що його бюджет – всього 5 мільйонів доларів, так що хорошій графіці там просто нема звідки взятись. В такому випадку виникає питання. А навіщо при такому маленькому бюджеті намагатися зняти масштабний супергеройський бойовик? Тим більше, з огляду на, що величезних гонорарів зіркам платити не треба і зйомки в Росії коштують набагато дешевше, ніж зйомки в США, навіть на 5 мільйонів можна було зробити набагато краще.

Але у авторів на все одна відповідь – “ви просто ненавидите все російське”. Такими темпами і з такою графікою цілком можливо, що і зненавидимо. Користувачі інтернету вже висміяли режисера і його дітище.

Підсумки

Звичайно, дивитися “Захисників” чи ні, вирішувати вам. Але ми б радили робити це дуже акуратно. Крім вторинних персонажів і допотопної графіки, вас очікують тонни пафосу, неймовірно серйозні обличчя персонажів та банальний сюжет. І це тільки ті “сюрпризи”, які зрозумілі з трейлера. Чим загрожує перегляд усього фільму навіть складно припустити.

До речі, з прокатом фільму на Заході у авторів явно будуть проблеми. Справа в тому, що скоро виходить серіал від Marvel, який також називається “Захисники”. Причому в марвеловскіх коміксах команда супергероїв з такою назвою з’явилася ще в 70-х, так що Андреасяну і компанії довелося змінити назву, щоб уникнути суду.

“Захисники” здорової людини

Але зміна назви навряд чи допоможе самому фільму. Вже по трейлеру видно, що зроблений він виходячи з популярної концепції “і так зійде”, а основою його рекламної компанії вже є постійні нагадування про те, що фільм російський, а значить, кожен патріот зобов’язаний подивитися і полюбити його більше, ніж всі американські стрічки . Не буде дивно, якщо на багатьох росіян такий аргумент подіє. Можна сказати, що нам, в Україні, в цьому сенсі дуже пощастило, і ми можемо зі спокійною душею дивитися “Захисників” виключно заради сміху.

Читайте також: Лідер гурту «Антитіла» розповів, як зробити українську мову трендом

Джерело

facebook