fbpx
життєві історії
Мама робила все, щоб моє дитинство і юність стали прекрасними! Але незважаючи на всю турботу і ласку, до сих пір не можу пробачити їй, що вона так спритно брехала мені десять довгих років. Адже і не відчувала навіть докорів сумління!

Для мене прожити у брехні довгі роки – це тепер нормальна практика. Не знаю, що рухало моєю матір’ю, коли вона вирішила рідній дочці влаштувати таке випробування часом і довірою. Адже ми так добре жили удвох!

Вона працювала в офісі, займала пристойну посаду і прагнула стати директором. Грошей нам на все вистачало, тому мені працювати не доводилося, хоча всі мої однолітки підробляли. Мама розповідала, що мій батько кинув нас, коли тільки дізнався, що мама носить мене під серцем. Показувала його фотографії в молодості. Папа був дуже красивим, але за його вчинок мені хотілося ненавидіти його, зневажати. Мати брехала мені з самого дитинства…

У дорослому віці я б поставилася до цього інакше. Але тоді я була просто підлітком і мені потрібна була драма. Я вчилася, займалася верховою їздою, малювала для задоволення і любила відвідувати уроки вокалу.

Мама робила все, щоб моє дитинство і юність стали прекрасними! Але незважаючи на всю турботу і ласку, до сих пір не можу пробачити їй, що вона так спритно брехала мені десять довгих років. Адже і не відчувала навіть докорів сумління!

Взагалі розмови про батька мама стала заводити в моєму усвідомленому віці, років у сім-вісім. Раніше я подібного пригадати не можу. Я вступила в інститут в вісімнадцять і вибрала гуманітарний напрям.

Мені страшенно хотілося спробувати свої сили в дизайні. Тим більше, навчальний заклад перебував у тому ж місті, можна було залишитися в квартирі мами і не турбуватися про винаймання житла.

Через два місяці навчання я вперше відзначилася на курсі і мене висунули на конкурс. Пам’ятаю, як стояла з тубусом, повним робіт, і чекала викладача з університету, який повинен був мене курирувати.

Яким було моє здивування, коли переді мною з’явився мій батько! Іронія долі, інакше не скажеш. Він мене не впізнав, але мої божевільні очі явно наштовхнули його на якісь недобрі думки. Ми зайшли в кабінет, коліна затремтіли, я стала заїкатися.

Тато відмочив якийсь дурний жарт, мовляв він схильний викликати у дівчат такий ефект. Ми посміялися і це трохи розрядила обстановку. Але все одно, переді мною стояв батько!

Він виглядав старше, але не втратив всіх цих рис, які напевно і привабили маму. Темно-каштанове волосся вже було з сивиною, але дуже гострий ніс, точені вилиці і величезні зелені очі все ще були на місці. Їх обрамляли тонкі зморшки, які тільки прикрашали його.

Нічого говорити в той день йому не стала, вирішила дочекатися слушного моменту. Він переглянув мої роботи, йому все сподобалося. Він навіть запропонував перевестися в університет і продовжити вчитися там, оскільки мої роботи вже вище рівня цього інституту.

Ми зустрічалися тричі в тиждень і поступово відносини між нами потеплішали. Дивно, що його моє прізвище не збентежило, адже маму він повинен був пам’ятати.

З іншого боку, пройшло вже вісімнадцять років. Через півтора місяці я зважилася на розмову і не стала викручуватися. Прямо запитала, чи знає він мою маму.

Чоловік подивився на фотографію, насупився і сказав, що колись зустрічався з нею, коли вони ще в школі вчилися, потім в інститут перевелися. Вона його кинула, вибравши багатшого хлопця. А коли той її кинув за непотрібністю, вирішила повернутися і вигадала вагітність, щоб утримати його. Він вибачився, сказав мені, що не найкращий спосіб дізнаватися так правду про молодість матері.

Я ж йому сказала про те, що мама про вагітність не брехала, я живий тому доказ. Він довго дивився на мене, ніби вивчав і шукав подібності. Я йому розповіла мамину історію, і мій передбачуваний батько в голос засміявся!

Він також прямо сказав, що не вірить в своє батьківство, мовляв я дуже талановитий художник, але точно не його дочка. Виявилося, мама досить часто йшла від нього, щоб знайти розраду в інших чоловічих руках.

Мені не вірилося, але я повинна була докопатися до правди. Мама не могла брехати мені десять років! Я прийшла додому і за чаєм їй все розповіла. Мама мало не розплакалася там. Тільки мені її сльози були не потрібні, я хотіла почути істину і нарешті докопатися до правди.

Виявилося, що мама насправді не знає, хто точно є моїм батьком, просто тоді по дурості відмовилася від мого нинішнього куратора. До слова, тест ДНК він проходити відмовився, але і так було ясно, що ні до чого хорошого це не призведе. Грати в щасливу сім’ю після вісімнадцяти років нерозумно.