– Мамо Маринко, я до тебе хочу! – Василько простягнув до Марини рученята. – Я хочу з татом кораблики майструвати, а мама кричить на мене і не грається зі мною. Тані й Богдану всього по 19-ть було, коли в них «вийшов» Василько…
Тані й Богдану всього по 19-ть було, коли в них «вийшов» Василько. Батьки, ні одні, ні інші, не сварилися, бо діти ще з 7-го класу зустрічалися. Дитинка так дитинка.
Гучного весілля не було, ні за що влаштовувати. Розписалися тихенько, посиділи в сімейному колі близьких, та і все.
Народився Василько.
Жили молоді з Таниними батьками, Мариною й Петром, бо в них будинок більший, дві невеличкі кімнати молодим виділили. Але все одно – тісно, бо ще й бабуся, Петрова мати, з ними живе, і батько Марини у дворі, у флігелі. Але якось старалися всі миритися.
Звісно, своє житло Тані й Богдану дуже хотілося, але працює тільки Богдан, навчання в технікумі покинув, а Таня з малим у декреті.
Коли малому виповнилося п’ять місяців, Богдану несподівано товариш запропонував поїхати аж у Францію на заробітки, працювати на будівництві. У товариша там знайома родина цим займається, він вже не раз їздив і добре підзаробив.
Таня вперлася: ні і все, не відпущу самого. Марина доньку з одного боку розуміла: Богдан красивий, молодий, хтозна, до чого така розлука приведе.
– Якби ми вдвох могли поїхати, – сказав дружині Богдан, – то тебе б там ті друзі мого друга теж влаштували на роботу до готелю, він мені так сказав сьогодні. І заробили б більше вдвох, скоріше б повернулися і свою хату або квартиру в райцентрі купили.
Поговорила Тетяна з мамою, батьком. Марина вже не працювала два роки, бо за старими постійний нагляд і догляд потрібний. Взяла на себе обов’язок ще й онучка ростити, доки тато з мамою на заробітках.
Поїхали Богдан з Танею в далеку Францію.
На три роки затяглося заробітчанство.
Повернулися з грошима, купили будиночок гарненький у райцентрі. Забрали Василька у Марини й Петра.
Приїжджають частенько в гості.
– Мамо Маринко, я до тебе хочу! – простягає при кожній зустрічі Василько до бабусі рученята. – Я хочу з татом Петром кораблики майструвати, а мама Таня кричить на мене і не грається зі мною…
Марині все всередині стискається. Підхоплює малого на руки, обіймає міцно.
– Ну що ти, сонечко, мама Таня дуже тебе любить, а свариться, коли ти пустуєш і не слухаєшся, правда? А ти будь слухняним, допомагай матусі… В неї просто час не завжди є з тобою гратися, роботи багато. У вас он який будинок гарний, тато з мамою ще ремонт дороблять – і палац в тебе буде!
Ну як пояснити дитині, що так має бути, що вони, можливо, ще просто не звикли всі одне до одного? Ні він до справжніх батьків, ні вони – до нього?..
Марині й Петру лишається тільки сподіватися, що в родині дітей скоро все налагодиться, що малий звикне до тата й мами і полюбить їх. А вони – його…
Автор – Альона Мірошниченко.
Спеціально для Ibilingua.com.
Передрук без посилання на Ibilingua.com. заборонено.
Фото ілюстративне, з вільних джерел, pixabay.com
Сподобалася стаття? Поділіться з друзями на Facebook!
Недавні записи
- Я не хочу старіти сама! Ніколи не думала, що перестану радіти своїм дням народженням! Але зараз мій 70-річний ювілей, який я зустріну 10 грудня, мене не радує. Я почуваюся зовсім самотньою при живому синові, а все через те, що я не порозумілася з невісткою, не стала їсти ту її дієтичну нісенітницю. Та зараз би я вже згідна. У будинку немає ні м’яса, ні курки. Тільки риба, яйця та сир, іноді навіть не справжній. Принесла їм цукерки ще на минуле Різдво: карамель, желе, нуга, вафлі, шоколад. Так невістка їх викинула
- Майже рік нема мого захисника, а зі мною і сином живе мама чоловіка. Я сама її покликала минулої зими, щоб їй не було так самотньо і сумно. Я думала, разом нам буде легше. Але я більше так не можу, дуже хочу знову відселити свекруху, та Віра Василівна в свою квартиру переселенців пустила. Вона щовечора співає Макарчику ту саму колискову і називає його Микитою, готує щодня тільки те, що любив малим і вже дорослим Микита. На стіл, коли ми сідаємо їсти, ставить для Микити тарілку і кладе прибори
- На вихідних в невістки був день народження. Я купила гарну подарункову торбинку, поклала туди шкарпетки, шампунь і цукерків до повної, трюфеля, ті, які невістка полюбляє. Прийшовши до дітей, я привітала їх гарними побажаннями і вручила подаруночок. Та від відповіді невістки я ледь не почервоніла. “Тут, лише торбинка красива, а вміст, так собі”. За столом я себе почувала незручно, довго не сиділа, сказала, що звикла швидко лягати спати. А сьогодні, як плівку перемотую в голові ці слова
- Нас з сестрою ростила й виховувала тітка Ліда, мамина сестра. І ось тітки не стало. Ми сиділи якраз за поминальним столом, коли я зважилася розпочати цю розмову, обличчя моєї сестри вмить змінилося. Але я маю подбати про свою дитину і забезпечити її, як сестра не розуміє! Нині ми не спілкуємося. І так, я її розумію
- Моїй свекрусі всього 55 років, жінка в соку! Так ні ж, ломиться жити до нас, як свекра не стало, хоче аби я перед нею на задніх лапках скакала, подай-принеси. Вона втомилася, їй важко – втратила чоловіка, таке в країні коїться. Свою квартиру переселенцям хоче в оренду віддати і з нами грішми ділитися, чоловік в захваті від ідеї мами. Зарано ще вінки купувати, а вона зібралася! Краще би заміж ще вийшла. Готувати вона так і не навчилася, хіба що кілька дуже вже буденних страв страв: макарони, смажена картопля і яєчня, не більше. До прибирання ставиться за принципом «головне, щоб не як у свинарнику». От нащо це мені в моїй квартирі? Він хоче взяти кредит у банку та поміняти мою квартиру з доплатою на трикімнатну