fbpx
життєві історії
Мене з двома дітьми приютила багатодітна родина в Івано-Франківській області. Ось ми вже два місяці тут живемо, у цих людей. І моє уяслення про багатодітні родини повністю змінилося. У господині садиби пані Оксани п’ятеро дітей, їй 36 років

Мене з двома дітьми приютила багатодітна родина в Івано-Франківській області. Ось ми вже два місяці тут живемо, у цих людей.

Всі звикли жаліти багатодітні сім’ї, особливо дітей, вважаючи, що їм тяжко живеться і їм у всьому відмовляють. Та це не так.

Може, я не зовсім об’єктивна, що роблю висновки тільки про окремо взяту сім’ю цих людей.

У господині садиби пані Оксани п’ятеро дітей, їй 36 років, мені 31 і я маю двох діток 6 і 3 років.

Я спочатку зі своїх збережень навіть намагалася купити дітям іграшки та одяг, щоб допомогти Оксані. Вони приймали, адже вони багатодітні і звикли до ось такої участі інших. Але я помітила, що коли хтось із їхніх родичів віддавав одяг чи взуття своїх підрослих дітей, навіть у доброму стані, Оксана не хотіла брати, говорила, що її діти варті кращого.

Наразі всі діти Оксани і Володі вже ходять до школи, їм всі родичі їм допомагають. Оксанина мама розповіла мені сама, що всі складаються на День народження для Оксаниного сина на мобільний телефон, і я теж маю дати деяку суму грошей, я була дуже здивована. Це, щоб ви розуміли, виходить третина моєї зарплати (я працюю віддалено і оплачую частину комунальних Оксані й Володі), і тому я відмовилася, сказавши, що не розраховувала утримувати чужих дітей. Мама Оксани теж заробляє небагато, але не може не дати онуку на телефон, тому що вони з самого початку їх так привчили.

Зрештою, у всіх дітей дорожчі телефони, ніж у тих, хто весь час їм допомагає, і Оксана з чоловіком сприймають допомогу не з подякою, а як належне. Адже вона багатодітна мати, а на це не всі здатні.

Мені хочеться запитати всіх таких батьків: «На кого ви розраховували, народжуючи стільки дітей? На державу, на родичів?» Але я, звичайно, цього не роблю.

Передрук без посилання на Ibilingua.com. заборонено.

Фото ілюстративне, Ibilingua.com.

You cannot copy content of this page