fbpx
життєві історії
Мені 32 роки, і я ще не заміжня. Маю хорошу подругу, правда, Ольга, відколи вийшла заміж, живе в іншому кінці міста, але ми все ж знаходимо час, щоб зустрітися, і потеревенити про те, про се. Донечці Ольги 5 років, і Настуся не схожа на інших дітей її віку. Одного разу розговорившись, вона поділилася зі мною своїм найголовнішим секретом виховання. Не можу судити, бо своїх діточок не маю, але щось таки в цьому є

Мені 32 роки, і я ще не заміжня. Маю хорошу подругу, правда, Ольга, відколи вийшла заміж, живе в іншому кінці міста, але ми все ж знаходимо час, щоб зустрітися, і потеревенити про те, про се. Донечці Ольги 5 років, і Настуся не схожа на інших дітей її віку. Одного разу розговорившись, вона поділилася зі мною своїм найголовнішим секретом виховання. Не можу судити, бо своїх діточок не маю, але щось таки в цьому є.

У мене є подруга Ольга. У Ольги є дуже вихована дочка. І це не жарт, чи іронія. Я серйозно.

Насті 5 років. Це єдина дитина з тих, що я знаю, яка звертається до дорослих на “Ви”.

Нині зовсім немодно і не потрібно вчити дітей звертатися на “Ви”, тому це сприймається як дивина, якщо на таке натикаєшся.

А ще Настуся не лізе в розмови, не перебиває не кричить. Коли Оля приходить до мене, ми з нею спілкуємося, а дочка просто грає в стороні і нас не турбує.

Одного разу Ольга запитала дочку: “Що повинні робити діти, коли дорослі розмовляють?”.

Дівчинка відразу ж відповіла: “Мовчати”. Ось таке виховання.

Я запитала подругу, як взагалі таке можливо. Тому що у інших все не так.

Якщо хтось приходить з дітьми, то поспілкуватися неможливо, так як все будується навколо дітей, вони постійно відволікають, вередують, починають спеціально голосно говорити і перебивати, якщо бачать, що у дорослих свої розмови.

І батькам ніяк не вдається їх втихомирити, тому доводиться робити те, що хочуть діти.

Ольга сказала, що у неї інша логіка. Зараз тенденція така, що сім’я будується навколо дитини, все підлаштовуються під неї, її режим, її бажання.

В її ж сім’ї філософія така, що дитина прийшла у вже сформований світ, де центр не вона, а загальне благополуччя сім’ї, де батьки теж мають свої переваги і звички, тому дитина тут не головна.

Не мені судити добре це чи погано, але результат такого виховання очевидний.

Настуся явно відрізняється від інших, відрізняється на мій погляд в кращу сторону.

А яка ваша думка з цього приводу? Як ви виховуєте своїх діток?

Фото ілюстративне – pixabay

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями на Facebook!

You cannot copy content of this page