Мені 79 років і мене забрали до себе з Донеччини невістка й син. Та не солодко мені жити з ними, ой як не солодко! Я вже думаю проситися у будинок старості, але, мабуть, не візьмуть, бо ж не самотня.
Син Тарас одружився з Іриною 30 років тому. Я, на той час вже вдова, гонористу Ірину не хотіла в невістки, вона була з багатої родини, ми їм не рівня – я це розуміла.
Так і вийшло, сталося саме те, чого я так не бажала – все життя вона з сина мотузки в’є і соки п’є, а він пнеться, що б всі її забаганки вдовольняти. У них двоє дітей, син і дочка.
Онук Максим працює за кордоном і повертатися в Україну ніколи не збирається, є дівчина в нього, живуть вже разом. А онучка Марта – студентка в столиці, там на орендованій квартирі живе.
А колись, на весіллі, свати подарували молодим квартиру в Хмельницькому двокімнатну, а я – сервіз. Гарний, наш родинний, новий. Сват мій подарунок обсміяв тоді привселюдно, Ірина особливо дзвінко і єхидно сміялася, сказала, що в нову квартиру такий мотлох абсолютно не впишеться.
Ну, не впишеться – так не впишеться. Коли вже прибирали столи, я, буцім-то ненароком, зіштовхнула на очах у невістки той сервіз зі столика с подарунками. Розлетілися бабусині порцелянові чашечки, піали і чайнички вщент, а я кілька ночей гірко проплакала.
Минули роки. Діти у сина виросли. У Ірини батьки вже відійшли. Я постаріла.
Коли сталося повномасштабне вторгнення, вони не дозволили залишитися мені на моїй рідній Донеччині, забрали до себе в Хмельницький. Мою квартиру поки що зачинили, продати її там зараз не реально. Але дарчу я на сина зробила недавно.
Я не змогла опиратися, так вони наполягали на моєму переїзді до них, подалі від небезпеки. Ось і опинилася я в Хмельницькому на старість. Місто – гарне, спокійне, мені дуже подобається, люди чуйні, добрі.
А моє життя вдома тепер ось яке. Живу тихенько в маленькій кімнаті, у холодильнику в мене – окрема поличка, де продукти, куплені з моєї пенсії у три з копійками тисячі гривень.
Готую їм їсти з тих продуктів, які купують вони, але сама того не їм – мені не можна.
Невістка, як тільки повертається з роботи, одразу проводить пальцем по сервантам і шафам. Заглядає під ліжка – чи не залишила я там пил. Все має сяяти від чистоти, речі випрані, їсти приготовано.
А сину Ірина мене теплими, але фальшивими словами хвалить, каже, он яка в тебе мамуся ще жвава, як нам допомагає зі своєї ініціативи! А мені якось прошипіла, що це все – за той розбитий сервіз! Уявляєте?
Мені зараз, як я вже сказала, 79 років. Хіба про таку старість я мріяла??? Я вже думаю проситися у будинок старості, але, мабуть, мене не візьмуть, бо я ж не самотня, і, до того ж, живу «в шоколаді» з рідним сином і невісткою.
А розповісти про все сину не наважуюся – не повірить, бо дружину Тарас досі боготворить і слова їй наперекір не скаже.
Автор – Олена К.
Передрук без посилання на Ibilingua.com. заборонено.
Фото ілюстративне, авторське.
Недавні записи
- На кухні, обійнявши голову, сидів Борис, а над ним заводила мама. Виявляється, Анна, дружина брата, подала на розлучення. – Я в одних шкарпетках від неї пішов. Ні на що не претендую, а вона ще хоче на аліменти мене подавати? – А що такого ти купив, може цю квартиру? Чи хоча б ремонт зробив? – І тут включилася мама. – Як, Лідо, ти язика прикуси! А утюг разом з дошкою хто купляв? – Ви б ще набір з горняток згадали, який зі свого серванту витягнули і невістці передарували
- Коли я злягла з температурою, то запитала по телефону у зятя, чи може він купити мені трохи їжі та піти в аптеку. Він це зробив. Мені здається, він був дуже щасливий мені допомогти. Але вже ввечері Анна зателефонувала і сказала, як я смію її чоловіка використовувати в своїх цілях. Вона навіть не запитала, як я себе почуваю, чи чи потрібно мені ще щось. Я відчуваю від неї великий холод. Та незважаючи ні на що, я повинна мовчати, бо інакше Анна заборонить мені бачитися з онуками
- Під час розмови з донькою про майбутніх онуків, я почула те, чого найбільше боялася. Вероніка сказала, що не хоче мати дітей, мовляв, від них немає жодної користі і взагалі, я можу про це забути, адже нова посада доньки передбачає, що дітей в неї не буде ще років зо три. Не знаю, що робити. Як пояснити дорослій доньці, що діти це чудово? Я відчуваю себе трохи винною у всій цій ситуації. Моє минуле життя сильно вплинуло на дочку
- Через халатність лікарів наша донечка відправилась на небо. Одному Богу відомо, що творилося в моїй душі. Не обійшлось і без допомоги спеціалістів. Незважаючи на те, що суспільство наполягало перегорнути сторінку і спробувати ще раз, я слухала своє серце. Діток в нас з Антоном так і не має. І все б нічого, якби не ця переселенка з трьома дітьми, за якими вона зовсім не дивиться. Одного разу я була з ними на майданчику. Олежик забруднив сорочку, а я хотіла йому допомогти
- Як тільки мами не стало, ми почали сперечатися з братом і сестрами, а всіх нас четверо, за спадщину. “З чого ти взяла, що цей перстень має належати тобі? Мама нераз говорила, що він мій!” “А ти думаєш, чого Андрій так до мами в останні дні приїжджав?” І це ще діло не дійшло до нерухомості. Колись, наша дружня сім’я, переросла у велику “бурю”. Все це тривало до того часу, поки не сталося найгірше – не стало нашої сестри Марти. На прощальній церемонії нас ніби осінило