Мені не зручно сказати, але мені 45 років, і я боюся своєї мами. Скільки себе пам’ятаю маминих любові та ласки до мене ніколи не було.
Мама багато працювала, щоб прогодувати мене й сестру, це правда. Я їй усіляко допомагала, возила воду, топила піч, варила, прала, прибирала, ну що там ще може силою допомогти семирічна дитина. Потім бігла до мами сказати, як я на неї чекаю.
Вона працювала недалеко від нашого дому. А у відповідь я чула грубість на кшталт “йди звідси, мені не до тебе, я зайнята”.
Коли вона приходила додому, перевіряла, чи все прибрано, чи готові уроки, якщо щось не так – в куток чи суворі обмеження. Життя тривало. я закінчила 9 класів і поїхала від дому подалі. Закінчила технікум, потім виш. Вийшла невдало заміж, народилася дочка.
Повернулась до мами, де чула лише звинувачення, що я й сама нахлібниця, ще й дочка на мені. Я не сиділа вдома, шукала будь-яку роботу за професією. Винаймала житло, вибиралася зі своєї прірви, як могла.
Вийшла вдруге заміж. Маю зараз свій добрий бізнес, дочка вже заміжня, є онуки. Мамі допомогла купити квартиру, дачу, все що вона хоче. Відпочити – будь ласка, працювати, керувати і заробляти хороші гроші до пенсії – все влаштувала поруч з собою.
Але далі так не можу! Все! Ніякого терпіння немає! Мама може виховувати мене у присутності моїх підлеглих, підвищувати голос. Каже, що я невдячна, досягла всього завдяки їй. І ще багато неприємних речей, про які й людям не сказати.
Як бути, якщо ні по-доброму, ні по-поганому розмова не виходить? Чую тільки «замовкни» – на тому й вся розмова. Як мені бути? Як спекатися мами? Сестрі добре – виїхала в Канаду й забула про нас.
Передрук без посилання заборонено.
Фото ілюстративне, авторське.
Недавні записи
- Сваха моя має дачу, а то сезон копання картоплі і консервації. Ясне діло, що їй не до онуків. Ось вона й подзвонила мені, щоб пожалітися. Як мені за дочку соромно було, ви й уявити не можете. “Як не будете з онуками у вихідні сидіти, я вам забороню з ними бачитися”, – сказала їй Уляна. А окрім всього в мене в неділю день народження, а Уляна проти, щоб свекруха і вона за одним столом сиділи
- Півроку тому я розлучилася. І тепер зустрічаюся з рідним братом колишнього чоловіка. І колишня свекруха знову може стати діючою. У нього була своя квартира, непогана робота, а ще він на 5 років за мене старший. Ну й що, що особливо не любила. Що ж ти раніше мовчала, коли твій син покинув мене саму. І взагалі, це якось не по-божому і грішно. На що я їй відповіла, що, звичайно ж, розповім її онуку, коли він підросте
- Коли я побачила ціну на гелі для душу невістки, яку вона випадково залишила, – то ввечері влаштувала з нею серйозну розмову і попросила плати за квартиру або зʼїзджати. Поки мій син боронить Україну, у неї пляшечка в душі за 1000 гривень!
- Ми з чоловіком важко працювали, аби і доньці хватило на життя і нам залишалося. Звісно, не легка це задача. Навіть прийшлося зайняти гроші аби оплати навчання. Та схоже це все були дрібниці. Того літа на Львів прилетіло від “сусідів”. Біда сталася біля гуртожитку доньки. На щастя, то були канікули і все обійшлося, якщо так можна сказати. Єдине, що з поганого сталося, це повилітали вікна. Гроші на ті вінка збирали, обіцяли поставити до 30 вересня. Але є одне “але”
- Сестра в Італії жила багато й заможно довгі роки і я їй заздрила. Її розкішному життю, достатку,фінансовим можливостям. Нам так не жити! Місяць тому Галина повернула в наше рідне село на Полтавщині і приголомшила мене своєю пропозицією. З’явився наш первісток – синочок Даня. Минуло ще два роки, і народилася йому сестричка, дівчинку ми назвали Люба, на честь моєї бабусі. А ще через рік наша родина поповнилася третім малюком та стала багатодітною