fbpx
життєві історії
Мені у спадок від матері залишилася квартира. Свого часу ми віддали бабусину квартиру доньці, вона там живе зі своєю сім’єю, але нещодавно син вирішив заявити свої права на цю нерухомість. Роман не одразу знайшовся з відповіддю, ніби поперхнувся, але швидко оговтався і кинув слова, від яких я мало не втратила свідомість

Свого часу ми з чоловіком віддали бабусину квартиру доньці, вона там живе зі своєю сім’єю, але нещодавно син вирішив заявити свої права на цю нерухомість.

Мені у спадок від матері залишилася квартира. Тоді нашій дочці Тамілі було 16 років, а молодшому, Роману, сім, якраз збирали дітей до школи. Випускницю та першокласника. Витрати чималі. Та й вирішили ми з чоловіком квартиру під оренду віддати.

Час летів. Таміла школу закінчила, потім – дизайнерський факультет, там і хлопця зустріла хорошого, Микиту. Надумали молоді сім’ю створити. Ми й раді. У зятя нашого після дитбудинку однокімнатна квартирка від держави була далеко від нас, в одному з промислових районів міста, зовсім маленька і розташування таке собі.

От поволі і виникла ідея віддати молодятам мамину простору квартиру. Чоловік підтримав мене, та й Ромчик зрадів, що сестра з чоловіком тепер набагато ближче житимуть, пішки за п’ятнадцять хвилин можна дійти не поспішаючи.

Зять продав свою квартирку і отримані гроші вони з Тамілою вклали у гарний ремонт їхнього нового житла, ще й на народження малюка залишилося. Тож наш старший онук Денис приїхав із мамою у велику, чисту та дуже гарну квартиру.

А три місяці тому у Дениса з’явилася сестричка Марічка. Агукає вже вовсю і вже почала сміятися, радість наша. Ми всією сім’єю її обожнюємо, як і Дениска. Жити б і радіти. Тим більше, що в житті сина теж ось-ось стануться щасливі події.

Але тут, наче на рівному місці, виникла проблема, яка не дає спокою вже кілька тижнів. Ні сну, ні відпочинку я тепер не знаю.

А все тому, що Роман вирішив одружитися і заявив про свої права на бабусину квартиру, залишену мені, єдиній дочці, спадкоємиці першої черги. Мого тата не стало, коли я ще у школі навчалася. А із чоловіком ми брали своє житло в кредит. Поки виплачували, складно доводилося. Але ж виплатили, справилися.

Як тільки кредит закрили, Таміла, яка тільки в’їхала у власне житло, запитала, як ми поставимося до того, щоб сказати Ромі, що куплена квартира в майбутньому, коли наше з батьком життя завершиться, належатиме тільки йому. Мені теж здалося, що добре було б сину знати про наше рішення. Але чоловік – він у мене трохи забобонний, заперечив:

– Знаєш, не хочеться провокувати сина на очікування нашого відходу. Накликати свій кінець обіцянками теж не дуже добре. І ми нарешті зможемо подорожувати, уяви!

Так і не сказали Роману. А тепер він говорить про справедливий поділ нерухомості між ним і сестрою вимагає продати їхнє з Микитою житло, а гроші розділити навпіл.

Але мамина (для Таміли і Романа – бабусина) квартира вже належить Тамілі, зятю і їхнім дітям. Яка ж це справедливість – ділити на дві частини, а не на п’ять?!

Тут уже чоловік сказав, що після нас квартира, де й досі живе з нами Роман, буде в майбутньому сину. Це і є справедливий розподіл. Роман не одразу знайшовся з відповіддю, ніби поперхнувся, але швидко оговтався і кинув слова, від яких я мало не втратила свідомість.

Син крикнув: «У такій перспективі, як ви пропонуєте, мало радості: ми з дружиною самі постарімо, доки дочекаємося її реалізації!» – і вибіг, грюкнувши дверима.

Мені зараз важко думати ясно. Дуже боюся, щоб між дітьми не було розбрату, судів, не хочу, щоб вони через майно і спадки стали ворогами й не спілкувалися в майбутньому. Я завжди  навпаки хотіла, щоб коли нас з чоловіком не стане, мої діти підтримували одне одного, допомагали. Але що робити? Як не допустити ворожнечі між братом і сестрою?

Передрук без посилання на Ibilingua.com заборонено.

Фото ілюстративне, Ibilingua.com

You cannot copy content of this page