fbpx
життєві історії
Мій син Максим і Віка одружилися сім років тому. А зараз якраз у них десятиденна відпустка. І мідну річницю весілля вони вирішили відзначити у улюблених Карпатах. Вони поїхали, а я покликала сватів відсвяткувати знаменну для наших сімей дату. Поки сиділи за столом, дивилися фото та відео з весілля, щиро раділи, жартували, згадували. Але як тільки я вийшла за льодом на кухню, сваха почало перемивати мені кістки. – Ну навіщо їй самій такі хороми?! Чотири кімнати – це ж поки наведеш тут порядок, сил ніяких не залишиться. Думаєш, чому вона зустріла нас у шортах? Та часу не вистачило переодягтися у сукню! А діти на орендованій квартирі сім років живуть!

Мій син Максим і Віка одружилися сім років тому. А зараз якраз у них десятиденна відпустка. І мідну річницю весілля вони вирішили відзначити у улюблених Карпатах.

Вони поїхали, а я покликала сватів відсвяткувати знаменну для наших сімей дату. Поки сиділи за столом, дивилися фото та відео з весілля, здавалося, що всі ми щиро раділи, жартували, згадували. Але як тільки я вийшла за льодом на кухню, сваха почало перемивати мені кістки. І не дивись на мене так, я ненароком почула.

 Уявіть, моя сваха Наталя якось скривджено, з претензією казала чоловікові:

– Ну навіщо їй самій такі хороми?! Чотири кімнати – це ж поки наведеш тут порядок, сил ніяких не залишиться. Думаєш, чому вона зустріла нас у шортах? Та часу не вистачило переодягтися у сукню! Сама ледве справляється з усім, взяла б дітей до себе, а бо продала б, розділила б навпіл. Так ні! Собака на сіні. У заношених шортах. А діти на орендованій квартирі сім років живуть!

Справа в тому, що я не раз пропонувала дітям обидва варіанти, але вони вирішили жити окремо, і поки що більше зайняті роботою, стажуваннями, тепер ось взагалі стали військовими лікарями. І син відмовився продавати дідусеву з бабусею квартиру, а Віка його в цьому підтримала.

Але мої свати про  цене знають. Не могла ж я поставити себе і сватів у безглузде становище, заявивши, що мимоволі викрила їх у дволичності. Але мені здається, що Наталя відчула щось, занадто швидко зазбиралися вони додому.

Коли гості пішли, я заплакала, навіть прибирання не заспокоїло. Сім років збирати образу, навіть не спробувати поговорити зі мною на цю тему.

А син мені зараз ще й оплачує кури англійської – про це батьки невістки також не знають, а т б я не знаю, що вони сказали. До речі, саме невістці належить ідея, щоб я вивчила мову і після виходу на пенсію могла дозволити собі подорожувати. Вона так натхненно про це говорила, що я погодилася, адже й сама про це завжди мріяла.

Але я як подумала, що всі ці сім років стосунки зі сватами були з подвійним дном, так і розплакалася. Як було не зрозуміти, не відчути фальші, вдавання? А раптом невістка, як і мати, теж у вічі одне, а за очі зовсім інше? Я розплакалася ще дужче: як відчувати радість та щастя, знаючи, що все не справжнє?

А потім стало соромно, що змогла погано подумати про невістку. Словом, коли ввечері діти зателефонували, я мала такий вигляд, що обоє в одни голос запитали, чому я плакала. Пообіцяла згодом розповісти. Ось і досі шукаю слова, які маю сказати дорослому синові, щоб не нашкодити їхній родині і нашим стосункам. Дуже хочу почути добрі поради.

Передрук без посилання заборонено.

Фото ілюстративне, авторське.

You cannot copy content of this page