fbpx
Суспільство
Міністр культури прокоментував можливу дискваліфікацію України на Євробаченні

Міністр культури Євген Ніщук заявив, що інформація про можливу дискваліфікацію України на 3 роки від участі в Євробаченні через скандал c учасницею від РФ – “тільки чутки”.

“Поки не готовий коментувати цю ситуацію, тому що інформація про дискваліфікацію України на три роки – тільки чутки. Ми не маємо ніяких офіційних листів, щоб про це говорити”, – заявив Ніщук в інтерв’ю.

“Україна – відкрита мультикультурна країна, проте ситуація з представницею РФ на Євробаченні – це очевидна провокація. І тут все заздалегідь розуміли, що є об’єктивні закони України. Ми знаходимося фактично в стані війни. У кожній країні є закон, і питання закону не обговорюється. Тому ми зробили все так, як того вимагав закон”, – пояснив він.

Як відомо, в березні СБУ заборонила в’їзд на три роки в Україні Юлії Самойловій, оскільки вона відвідувала анексований Крим. У зв’язку з цим російський медіахолдинг ВГТРК (канали “Росія-1”, “Росія-24”, “РТР-Планета” та ін.) І “Перший канал” офіційно відмовилися від трансляції конкурсу в цьому році.

Європейський мовний союз, який організовує Євробачення, на наступному тижні розгляне питання про застосування санкцій до України і Росії за ситуацію, яка склалася в цьому році в зв’язку з учасницею конкурсу від РФ.

Як заявив глава оргкомітету конкурсу Франк-Дітер Фрайлін, своє рішення союз оголосить вже після конкурсу, ймовірно, в рамках засідання 12 червня.

Читайте також: У ЖОВТНІ В УКРАЇНІ У ПОЛОВИНИ ПЕНСІОНЕРІВ ЗМІНЯТЬСЯ ПЕНСІЇ

Джерело.

facebook