fbpx

Моя бабуся по мамі народилася в Румунії, туди я і поїхала, залишивши свою квартиру у Хмельницькому старшій сестрі і її родині, їм потрібніше, а я не заміжня ще. Вони заселилися в неї, переїхавши з Ірпеня, а мене прийняли далекі родичі

Моя бабуся по мамі народилася в Румунії, туди я і поїхала, залишивши свою квартиру у Хмельницькому старшій сестрі і її родині, їм потрібніше, а я не заміжня ще.

Вони заселилися в неї з дітьми, переїхавши з Ірпеня, а мене прийняли далекі родичі в Румунії.

Мені дуже хотілося побачити, в якій країні бабуся виросла, я під враженням, хоч тут вже кілька місяців.

Румунія – це світ напрочуд гарної природи, старовинних замків та чарівних людей, такий я зробила висновок.

Всі знають, що це батьківщина книжкового графа Дракули та його історичного прототипу князя Влада Цепеша. Рідний дім Цепеша зберігся у чудовому вигляді досі.

Історична будівля розташована у Сігішоари, маленькому містечку. Тут проживав колись маленький Влад і його родина. Це місце визнано всесвітньою архітектурною спадщиною та охороняється ЮНЕСКО. Будинки тут дуже старі, але підфарбовані в різні кольори та виглядають дуже цікаво.

Ну й легендарний замок Бран. Це справжня перлина Румунії, яка загубилася серед карпатських вершин. Саме цей замок описував Брем Стокер у своєму творі, тому всі й прагнуть потрапити всередину такої величної будови, щоби як слід там все розглянути. Безліч заплутаних коридорів та кімнат, наче лабіринт, ускладняють прогулянку замком.

Не всім відомо, але Румунія – це ідеальне місце як для пляжного відпочинку так і катання на лижах. Завдяки виходу до Чорного моря досить популярні прибережні курортні міста Констанца, Нептун, Костінешть, Мамая, Кап Аврора. Можливо, сервіс у цих містах не настільки розвинений, як на курортах світового рівня, але румунська морська краса це заповнює.

А які тут цікаві й смачні національні страви, вони дуже ситні та поживні. Особливо румунські супи. Вони хоч і досить густі, але мають свою неповторну кислинку, що робить їх смак справді унікальним.

Мене звозили знаменитою дорогою Трансфагараш до озера Балеа та знаменитого Крижаного готелю. Балеа – це льодовикове озеро, тому вода в ньому відтінку небесної синяви і кришталево чиста. У 2005 році було прийнято рішення збудувати Крижаний готель, використовуючи воду з Балеа. У такому своєрідному готелі навіть можна заночувати, відвідати ресторан або помолитися в церкві поблизу.

Я б не сказала, що тут багато біженців з України, але румини за нас дуже переживають. Мені подобаються тут різні цікаві ноу-хау для громадян. Наприклад, тут можна зустріти автомати з продажу книг, ароматну каву та смачний стріт-фуд, активне нічне життя, пейзажі, які прост озачаровують.

Я знаю, що я тут лише в гостях, бо хочу жити в рідній Україні, але точно захочу ще сюди повернутися.

Передрук без посилання на Ibilingua.com. заборонено.

Фото ілюстративне, Ibilingua.com.

You cannot copy content of this page