Кожного року для мене Різдво, це як казка, в яку я занурююсь з головою.
На цьому сайті я читала і читаю багато життєвих історій, але сьогодні хочу попросити у вас не поради, як тут зазвичай простять, а поділитись своїми Різдвяними традиціями.
В мене є родичі, які живуть в пару десятків кілометрів від нас, але традиції різняться.
Цікаво б було почитати, що хто готує, що обов’язково має бути на столі, під столом, або навіть на ялинці. Яких звичаїв дотримується саме ваша родина?
Колись в нас завжди була жива ялинка, яка пахла на всю хату. З нею в мене і асоціюється Різдво, (тепер штучна, бо бережемо природу), а ще свіжими пампушками, які готує моя бабця (вони просто неповторні). Варениками з капустою та грибами, борщем з грибними вушками…
Дуже люблю Святу вечерю, коли наша родина збирається за столом, а це 15 чоловік!
Намагаємося більш-менш дотримуватись традицій, тобто: 12 страв на столі (усе обов’язково пісне), по кутах столу ставимо головки часнику (щоб родина трималась купи), під столом обов’язково сніпок сіна, який в хату заносить господар і приповідає певні слова: На добробут, здоров’я, щастя в цій оселі. Різдвяна свічка на столі, молитва…
Як же це чудово. Надіюсь ці традиції будуть переходити з покоління в покоління, бо вони неймовірні. Моя донечка, якій всього чотири рочки, вже знає, що коли дідусь заносить в хату сіно, а бабуся розкидає горішки, треба квокати, хрюкати, мекати.
Пишу, а сльози так і ринуть з очей. Як чудово, що ми живемо тут і зараз.
Ой, щось я вже замріялась!!!
Діліться в коментарях кожен своїми звичаями. Думаю, для всіх буде цікавою ця інформація, а дехто щось для себе й почерпне.
Миру та добра вам, дорогі мої!
Передрук без посилання на ibilingua.com – заборонений!
Фото ілюстративне, з вільних джерел
Сподобалась стаття? Поділіться з друзями на Facebook
Недавні записи
- Ми з Ігорем були щасливі, жили, як усі. Ігор казав, що це лише «свято на показуху для рідні» і він до нього серйозно не ставиться. І ось одного разу, після шести прожитих разом років, він розповів мені свій секрет
- Сваха моя має дачу, а то сезон копання картоплі і консервації. Ясне діло, що їй не до онуків. Ось вона й подзвонила мені, щоб пожалітися. Як мені за дочку соромно було, ви й уявити не можете. “Як не будете з онуками у вихідні сидіти, я вам забороню з ними бачитися”, – сказала їй Уляна. А окрім всього в мене в неділю день народження, а Уляна проти, щоб свекруха і вона за одним столом сиділи
- Півроку тому я розлучилася. І тепер зустрічаюся з рідним братом колишнього чоловіка. І колишня свекруха знову може стати діючою. У нього була своя квартира, непогана робота, а ще він на 5 років за мене старший. Ну й що, що особливо не любила. Що ж ти раніше мовчала, коли твій син покинув мене саму. І взагалі, це якось не по-божому і грішно. На що я їй відповіла, що, звичайно ж, розповім її онуку, коли він підросте
- Коли я побачила ціну на гелі для душу невістки, яку вона випадково залишила, – то ввечері влаштувала з нею серйозну розмову і попросила плати за квартиру або зʼїзджати. Поки мій син боронить Україну, у неї пляшечка в душі за 1000 гривень!
- Ми з чоловіком важко працювали, аби і доньці хватило на життя і нам залишалося. Звісно, не легка це задача. Навіть прийшлося зайняти гроші аби оплати навчання. Та схоже це все були дрібниці. Того літа на Львів прилетіло від “сусідів”. Біда сталася біля гуртожитку доньки. На щастя, то були канікули і все обійшлося, якщо так можна сказати. Єдине, що з поганого сталося, це повилітали вікна. Гроші на ті вінка збирали, обіцяли поставити до 30 вересня. Але є одне “але”