Мамі вже 57 років, з моїм і братовим татом вони 20 років, як розлучені.
Довгий час вона, за її ж словами, за ради нас навіть не намагалася влаштовувати особисте життя, своє жіноче щастя. І це правда: поки ми з братом росли, я не пам’ятаю появи якихось чоловіків поруч з мамою.
Та ось ми виросли, створили свої родини, роз’їхалися. Батьків маминих не стало. Ми їздимо у гості, але живемо окремо. Я в цьому самому, а брат з сім’єю у сусідньому місті.
У мами невеликий приватний будинок з усіма зручностями, в ньому вона живе і господарює: невеликий город, садок є, трошки курей.
Чогось мама з сусідками пересварилася-погиркалася, спілкування зі знайомими в інтернеті їй не вистачає.
І з’явилася в неї десь року півтора тому нав’язлива ідея: вийти заміж. Знайти собі хорошу людину, щоб старіти разом, щоб було з ким поговорити і все таке.
Ідея то нормальна, в принципі, мама ж ще зовсім не стара жінка і виглядає досить привабливо. Ми з братом абсолютно не проти такого розвитку подій, нам, навпаки, спокійніше було б від того, що мама не самотня.
Але, спостерігаючи за її пошуком весь це час, щось дуже сумніваюся, що мамі вдасться втілити задумане.
Поясню, чому.
Навіть мені, ще молодій, але дорослій жінці, зрозуміло, що у такому віці чоловіків і людей без минулого не буває. Адже більша частина життя позаду! Багато пережито, у всіх є досвід і наслідки минулих років.
А от мама, як не дивно, здається зовсім цього не розуміє або не хоче.
Знайомиться вона зі своїми потенційними женихами або через інтернет на якихось сайтах чи в соцмережах, або через спільних знайомих.
А хто вже в цьому віці чоловіки? Так, це розведені дядьки, з колишніми дружинами, дітьми і усім, що до цього додається. А, до того ж, всі мають своє звички, побутові якісь схильності, вподобання і так далі.
Розповім лиш трішки, чому маму всі ті, з ким вона знайомиться (а їх вже за десяток добрий), не влаштовують.
Один – дітям допомагає, вони йому дзвонять часто. Інший колишню дружину підтримує фінансово. Третій за хворою мамою доглядає. Четвертий стульчак не опускає. П’ятий палить. Шостий у вихідні звик до 12-ї години дня спати. А сьомий якраз у вихідні завжди з онуками гуляє. Восьмий тією самою ложечкою, що набирає каву, потім бере цукор і, як наслідок, у сахарниці у перемішку з цукром – чорненькі цяточки кави.
Ну, і так далі.
А мамі такі «причіпи», «хвости» й «таргани» не потрібні. Вона мені все це розповідає. Жаліється на своїх кавалерів, але пошуки вперто не припиняє, продовжує вірити в диво – в те, що десь є 60-річний ідеальний чоловік, який не був одружений, не має дітей і шкідливих звичок, і який з першого погляду закохається у неї до нестями.
Ну-ну, хіба що Дід Мороз їй такого під ялинку в новорічну ніч принесе, але й то навряд, бо Дідусь мамині думки, скоріше за все, читати не вміє, а листи йому вона вже давно-предавно, років як п’ятдесят, не пише…
Автор – Олена М.
Спеціально для видання Ibilingua.com.
Передрук без гіперпосилання на Ibilingua.com. заборонено.
Фото ілюстративне, з вільних джерел, pixabay.com
Сподобалася стаття? Поділіться з друзями на Facebook!
Недавні записи
- Нас з сестрою ростила й виховувала тітка Ліда, мамина сестра. І ось тітки не стало. Ми сиділи якраз за поминальним столом, коли я зважилася розпочати цю розмову, обличчя моєї сестри вмить змінилося. Але я маю подбати про свою дитину і забезпечити її, як сестра не розуміє! Нині ми не спілкуємося. І так, я її розумію
- Моїй свекрусі всього 55 років, жінка в соку! Так ні ж, ломиться жити до нас, як свекра не стало, хоче аби я перед нею на задніх лапках скакала, подай-принеси. Вона втомилася, їй важко – втратила чоловіка, таке в країні коїться. Свою квартиру переселенцям хоче в оренду віддати і з нами грішми ділитися, чоловік в захваті від ідеї мами. Зарано ще вінки купувати, а вона зібралася! Краще би заміж ще вийшла. Готувати вона так і не навчилася, хіба що кілька дуже вже буденних страв страв: макарони, смажена картопля і яєчня, не більше. До прибирання ставиться за принципом «головне, щоб не як у свинарнику». От нащо це мені в моїй квартирі? Він хоче взяти кредит у банку та поміняти мою квартиру з доплатою на трикімнатну
- “Щоб їм добре було! Цим сходам!” – поскаржився якось Антон, прийшовши додому. Він був весь червоний і задиханий. А я знаю, що перед будинком у нас всього шість сходинок – шість, не двадцять і навіть не десять. – Любий мій, а скільки ти насправді важиш?, – прямо запитала я Антона. – Ну, знаєш, я вже давно не хлопчина…” – відповів він, прямуючи до ванни, а після до холодильника. Я дивилася на нього, як він плив у просторі, і мені здалося, що він якось округлився. Рад не рад Антон став на ваги
- Недавно свекруха зателефонувала, щоб до Миколая я її пофарбувала, бо вона йде на якийсь ювілей. – Як не можеш? То таке виходить, ніби ти рідній матері відмовила. Це ж твоя робота. – Так, робота, за яку я повинна отримувати гроші. А від вас і батончика за 15 гривень не отримаєш!, – не стрималася я вперше в житті. Після цього десь два дні зі мною свекруха не розмовляла, а недавно спитала, може я буду мати час дома, щоб її в порядок привести. І ви знаєте, в голові пролетіла така думка, щось та й з тим волоссям “зробити”
- До Люди я поїхала на перший поклик, бо обстановка дома зі свекрухою загострювалася. І власне, Валерій, чоловік моєї сестри, перевернув моє уявлення про сім’ю з ніг на голову. З самого ранечку він прокинувся, привів себе в порядок, приготував нам всім сніданок, кавусю і до кавусі. Після ми мило гуляли по місту. Я була під враженням. Але дома мене чекав “сюрприз”. По-перше, Олег нас навіть не зустрів. Їхали ми маршруткою, бо бензин дорогий. Але і це ще пів біди