fbpx
життєві історії
Моя подруга Тетяна тягне двох дітей на 6 тисяч гривень на місяць. Але мені її зовсім не шкода! Він пішов сам, Таня його навіть не проганяла, хоч він і витворяв. Схоже, йому просто набридло жити в комуналці з двома дітьми. Це виявилося просто не його. А вона ще й на аліменти не стала подавати. Сказала, що вони впораються

Мені 35 років і я зробила один дуже хороший висновок про життя – ніхто і ніколи тобі не допоможе. Тільки ти сам здатний взяти себе в руки і подолати всі труднощі і негаразди. Поки ти сам не будеш готовий видертися з бід, так і будеш в них сидіти, занурюючись все глибше і глибше і звинувачуючи інших у своїх негараздах.

Але це була приказка, а далі – реальне життя.

Моя подруга Таня – молода жінка, мати-одиначка. Вона виховує 5-річну Соломійку і 2-річного Андрійка. Таня розійшлася з чоловіком рік тому. Він був поганим чоловіком і батьком дітям, не буду вдаватися у подробиці їхнього життя, яке не склалося.

Але він пішов сам, Таня його не проганяла. Схоже, йому просто набридло жити в комуналці з двома дітьми. Це виявилося просто не його. А вона ще й на аліменти не стала подавати. Сказала, що вони впораються. Ну ось зараз і справляються потихеньку.

Дохід Тетяни – всього 6 тисяч гривень. Це її виплати і те, що висилає мама. Мама живе в іншому місті, Таня ж туди їхати не хоче. Ну це зрозуміло, гордість не дозволяє.

Якщо ви думаєте, що я зараз почну звинувачувати уряд в тому, що в таких скрутних умовах змушена жити молода мати-одиначка, то ви не вгадали А вся справа в тому, що я вважаю, що Тетяна сама винна в тому, що так живе, і зараз розповім, чому.

По-перше, її діти обоє хочуть в дитячий садок. Вони вважаються незаможною сім’єю, держава покриє всі витрати. І незважаючи на це, Таня не влаштовується на роботу. Цікаво, чому?

А тому що діти постійно хворіють, і за ними треба доглядати, і тому, що їх не буде кому забирати з дитячого садка, і тому, що «роботи нормальної ніде немає». У Тані немає освіти, а йти на некваліфіковану роботу, і отримувати там 7-8 або й 10 тисяч в місяць вона зовсім не хоче.

По-друге, її колишній чоловік офіційно працевлаштований, і він міг би платити аліменти, а вона на них не подала. Її і так влаштовує її матеріальне становище, грошей від нього вона так і не бачить. А з чого б йому їх давати? Ніхто не вимагає ж.

По-третє, Тетяну кличе до рідного міста мама. У неї там трикімнатна квартира, садок поруч і купа вільного часу і бажання сидіти з дітьми, поки мама на роботі. Але вона ігнорує ці запрошення, вважаючи себе занадто гордою.

Таня могла б спокійно перевести дітей в дитячий садок і працювати, а мама б забирала дітей, стежила б за ними.

А до чого я це все розповідаю? Та до того, що наспного разу, коли ви скажете, як все погано, озирніться. А може, це ви самі вирили собі ямку і сидите в ній? Як оце моя подруга Таня?

Передрук без посилання на Ibilingua.com заборонено

Фото ілюстративне, Ibilingua.com

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями на Facebook!