fbpx

Ми ніколи не роздивлялися Латвію для життя. Ну але що ж, рф вирішила за нас. Зараз ми з чоловіком вже працюємо і орендуємо житло у Ризі. Що нам подобається в Латвії? Найперше – відчуття свободи! Дітей у школі ніхто не дорікає з приводу кофточки надто яскравого кольору і джинсів, є піжамні дні. Діти фарбують волосся у всі кольори веселки. Латвія набагато бідніша, на життя вистачає 200-300 євро. люди культурні, ніхто не сперечається і не висловлює невдоволення у чергах – ще одни плюс суспільства

Ми ніколи не роздивлялися Латвію для життя. Ну але що ж, рф вирішила за нас.

У пошуках кращого життя і безпеки ми опинилися у родичів у столиці Латвії, зараз ми з чоловіком вже працюємо і орендуємо житло.

Коли мені було 8, ми з мамою були у Ризі. Тоді мене найбільше вразив їхній пам’ятник Свободи. Це тиха спокійна країна з атмосферою старої Європи та Балтійським.

Що нам подобається в Латвії? Найперше – відчуття свободи!

Зрозуміло, що все відносно. Пам’ятаю наше здивування, коли на святах міських немає величезної кількості поліції, ніхто нікого не перевіряє, а правоохоронці не впадають у вічі, але прийдуть на допомогу, якщо знадобиться.

Дітей у школі ніхто не дорікає з приводу кофточки надто яскравого кольору і джинсів. Більше того, є піжамні дні. Діти фарбують волосся у всі кольори веселки і роблять зачіски, які їм подобаються, носять те, що їм подобається. І це не позначається на їхньому навчанні та поведінці. Вони мають свою думку і не бояться висловити її. Вже в дитячому садку вони сміливіші і вільніші. Але я аж ніяк не ідеалізую їх, всякі є, як і в усьому світі.

Латвія входить до Євросоюзу, а з цього випливає, що місцеві жителі можуть мати всі плюси цього об’єднання, включаючи вільне переміщення робочої сили, капіталу, товарів та послуг. Так, Латвія набагато бідніша від багатьох країн, що входять до ЄС, проте мінімальна зарплата становить приблизно 380 євро.. При цьому середня заробітна плата в Латвії складає 780 євро, а після стягнення податків залишається близько 650 євро в середньому. Пенсії ж нараховують від 200 до 300 євро.

Податки та ціни на житло в Латвії досить високі, але ціни на продукти тут набагато нижчі, ніж у багатьох інших європейських країнах. На харчування в Латвії достатньо 50 євро на тиждень без будь-яких утисків своїх бажань щодо продуктів харчування.

Як нам розповіли місцеві, на життя вистачає 200-300 євро на місяць.

Рівень безробіття у Латвії невисокий. А приїжджі цілком можуть знайти роботу – ми на собі в цьму переконалися. Щоправда, отримати більш високооплачувану та кваліфіковану роботу набагато простіше, якщо знаєш латиську мову.

Тепер про мову. Латвія – одна з країн колишнього СРСР. Тому чимало людей там знають і розуміють російську мову. Щоправда, це більше люди старшого покоління. Також тут велика українська, російська та білоруська діаспори. Це значно полегшує адаптацію в новій країні.

Однак все одно не завадить вивчити латиську мову, тому що не скрізь вітається використання російської. а особливо зараз, коли латвія рф не підтримує. Англійську мову також добре знають у Латвії, особливо молодь.

У Латвії є російськомовні дитячі садки та російські школи. Поки є. Нині у країні реалізують одразу кілька реформ освіти. Їхня мета – повне згортання російської освіти, починаючи з дитячого садка та школи та закінчуючи вузами. Наші діти пішли у школу з латиською мовою навчання.

Рівень освіти в Латвії досить високий і його визнають у багатьох європейських країнах. Навчання в місцевих університетах проводять латиською та англійською, а також меншою мірою російською мовою.

У Латвії люди культурні, ніхто не сперечається і не висловлює невдоволення у чергах – ще одни плюс суспільства. Просто латиші сором’язливі та стримані. Вони справді не влаштовують сутички у чергах. Але дуже красномовно дивляться. Краще б щось казали, їй-богу.

Сучасна Рига як варіант для життя підійде тим, хто любить тихі та спокійні міста з гарною архітектурою та морем. Балтійське море, хоч і мілке і холодне, але дуже гарне. Щоправда, купатися в ньому можна хіба що у липні.

На жаль, Латвія не є середземноморською країною. Гольфстрім теж обійшов її стороною, тож клімат тут відповідний. Пронизливі вітри і вогкість бувають часто, але останнім часом буває і тепле літо, а в жовтні, розповіли нам, там зазвичай «бабине літо».

Від себе скажу, що такого стану спокою та гармонії, як у Юрмалі, де ми побували цим літом, я не відчувала ніде. А цей аромат соснових лісів… І моря! З Риги лише за ніч на кораблі можна переплисти до Стокгольма. А там теж є на що подивитися!

Окремо хочеться згадати латвійську кухню. Багато риби, овочів та м’ясних страв із свинини. Тут люблять молочні, хлібні та солодкі супи. А які смачні йогурти та десерти з журавлиною та брусницею! Дивують у Латвії і порції їжі у кафе та ресторанах. Вони просто великі, неможливо величезні! І їжа дужее смачна.

Рига має гарне авіасполучення з іншими містами Європи та паромну переправу до Стокгольма. З Риги без жодного прикордонного контролю можна поїхати машиною хоч до Лісабона.

Ось тільки з Латвії з кожним роком продовжується відтік місцевого населення до інших європейських країн.

Отже, люди їдуть явно не від хорошого життя. Є свої нюанси, але все відносно. Нам, українцям, тут комфортно і все влаштовує.

Передрук без посилання на Ibilingua.com. заборонено.

Фото ілюстративне, Ibilingua.com.

You cannot copy content of this page