fbpx

– Ми одружені лише 2 роки. Свого житла немає. Живемо у чоловіка. Квартира хороша, трикімнатна, але ось його мати – абсолютно нестерпна! Я ось думаю, чи можна нам якось цю квартиру розміняти? Як примусити її зробити навіщо, вона їй потрібна? Через суд?

– Ми одружені лише 2 роки. Свого житла немає. Живемо у чоловіка. Квартира хороша, трикімнатна, але ось його мати – абсолютно нестерпна.

Їй 68 років, іноді мені навіть здається, що вона впала в маразм, – розповідає молода дівчина років 25.

– Вона весь час мене пиляє. Те готую не так, то в квартирі погано прибираю. А останнім часом пристає з приводу дітей. Я ось поки не хочу дитину. Я ще молода, вчуся у вузі заочно. Які можуть бути діти в такій ситуації?

– Ми коли з чоловіком планували весілля, то цей момент обговорювали. Він погодився зі мною, що з дітьми можна почекати. Але мабуть мати його налаштовує проти мене, тому і він став приставати до мене з цією проблемою. Мені дуже не подобається, що стара лізе в наші справи, – робить висновок дівчина.

– Я ось думаю, чи можна нам як-то цю квартиру розміняти? Як примусити її зробити навіщо, вона їй потрібна? Через суд?

З розмови з’ясовується, що власником квартири є мати чоловіка. Вона її приватизувала досить давно. На той момент чоловік дівчини в квартирі не був прописаний, тому в приватизації не брав участі.

Пояснюю, що розміняти ніяк не можна. І навіть суд в цій справі їй не допоможе.

Дівчині відповідь не подобається, видно, що вона сильно розчарована.

– Але чому не можна, адже чоловік прописаний в квартирі постійно. Він і народився в ній, майже все життя в ній проживав. Хіба він не отримав права на це житло? Чи може він вимагати розділу квартири – не вгамовується клієнтка.

Якщо він не є власником, то ніяких прав на житло у нього немає. А просто реєстрація в квартирі, навіть постійна, не дає йому право претендувати на розділ житлоплощі.

В законі – Цивільному кодексі чітко визначено, що тільки власник може вирішувати питання, що стосуються володіння, користування і розпорядження майном.

До речі, власник ще може зажадати і виселення мешканців з своїх квадратних метрів. Має повне право.

Я ось думаю, ну якщо не подобається жити з родичкою, то чому б не розглянути варіант знімання житла? Треба ж розуміти, що ця квартира – чужа, належить сторонній людині, нехай навіть матері її чоловіка.

А якщо вже немає можливості знімати окрему квартиру, то доведеться терпіти. Інших варіантів просто не існує.

Фото ілюстративне з вільних джерел.

You cannot copy content of this page