fbpx
життєві історії
Ми просто в захваті, хоч і не хотіли сюди. Країна – просто мрія, повертатися навіть не думаємо, тут моїх дітей чекає людське майбутнє. Свекруха й чоловік звичайно наполягають на нашому поверненні, але я тут прийняла тверде рішення. Розумієте, справа ось в чому

Ще одразу після університету моя подруга Настя вийшла вдало заміж і поїхала за чоловіком у Швейцарію.

Вони мене з дітьми й прийняли, поселили, допомогли з усіма формальностями. Вчимося, звикаємо, пристосовуємося.

Розумієте, справа ось в чому. Якщо краса природи в країні може бути просто результатом везіння, то такі показники, як дружелюбність жителів і прогресивність політики безпосередньо пов’язані з багатством і культурою.

І те, й інше є у Швейцарії з надлишком. Немає потреби нагадувати про те, що Швейцарія – дуже забезпечена країна. Її давні традиції гостинності сягають тих часів, коли англійська аристократія подорожувала по всьому світу.

20% населення Швейцарії складають експати, а туризм займає значне місце в економіці країни, тому всі, хто працює в індустрії гостинності та туризму, звикли мати справу з іноземцями.

Хоча багато переселенців осідають у ділових центрах, таких як Женева, Базель і Цюріх, нам подобається у Лозанні, яка розташована за 60 кілометрів на схід від Женеви.

На відміну від Цюріха чи Женеви, це університетське місто, де промисловість не займає панівної позиції. Тут дуже гарний університет, у якому, я сподіваюся, навчатимуться в майбутньому мої син та донечка.

Завдяки студентам Лозаннського університету та Федерального політехнічного інституту місто живе і динамічне, а розваги тут – одні з найкращих у Швейцарії.

Незважаючи на те, що Швейцарія стабільно займає один із перших рядків у рейтингу найдорожчих країн світу, держава контролює орендну плату та надає громадянам загальне медичне обслуговування.

Ми просто в захваті, хоч і не хотіли сюди. Країна – просто мрія, повертатися навіть не думаємо, тут моїх дітей чекає людське майбутнє. Свекруха й чоловік звичайно наполягають на нашому поверненні, але я тут прийняла тверде рішення.

Майбутня доля дітей для мене важливіша, а в Україні через шаленого сусіда я її наразі не бачу.

Передрук без посилання на Ibilingua.com. заборонено.

Фото ілюстративне, спеціально для Ibilingua.com.