fbpx

Ми прилетіли в Каліфорнію на запрошення моєї університетської подруги в квітні. До цього, втративши житло в Харкові, перебували в Ужгороді у знайомих. Але чому б не побачити Америку, якщо випала можливість? Побачити – це голосно сказано, живемо ми тут скромно. Нюанси та особливості доводиться вивчати на власному досвіді. Ми не знали, що нас чекає, і не були до всього готові. Особливо мама. Хліб – 2-4 долари, десяток яєць – близько півтора доларів; молоко – 2 долари, стейки з яловичини – близько 25 доларів за кілограм, помідори – 5-6 доларів за кілограм

Ми прилетіли в Каліфорнію на запрошення моєї університетської подруги в квітні. До цього, втративши житло в Харкові, перебували в Ужгороді у знайомих. Але чому б не побачити Америку, якщо випала можливість? Побачити – це голосно сказано, живемо ми тут скромно. А прилетіло нас шестеро: я, чоловік, троє наших дітей і моя мама.

Зміни виявилися дуже сильні, адже ми переїхали не в сусідню країну, а на іншу півкулю.

Нюанси та особливості доводиться вивчати на власному досвіді. Ми не знали, що нас чекає і не були до всього готові.

Перше, що нас здивувало – це простота спілкування між людьми, відкритість та доброзичливість. Незнайомим людям нічого не варто почати з вами розмову або поцікавитись, як у вас справи. такий легкий діалог ні до чого вас не зобов’язує.

Чистота та порядок на вулицях, хороші дороги та повага до законів, включаючи культуру водіїв авто – ще одна прекрасна риса американської дійсності, яка приємно вражає. Справді, далеко не кожна країна може похвалитися відсутністю корупції на побутовому рівні та законами, що працюють, тому порядок і лояльність громадян у США дуже імпонують.

Серед реалій нової країни, до яких нам потрібно звикати, – медицина та організація медичних послуг у США. Тут набагато важливішу роль відіграє страховка, і цей аспект для мене мінус системи охорони здоров’я.

Мені дуже незвичний стиль одягу оточуючих. Для українок бажання виглядати на всі сто у будь-який момент життя, а вони тут дуже розслаблені і любителі “піжамного” стилю.

Діловий костюм у поєднанні зі спортивним взуттям – звичне видовище на вулицях американських міст. Але нам самим вже захотілося запозичити звичку до зручності та комфорту в одязі, які давно вже стали частиною повсякденного життя американців.

Плюси та мінуси життя в США для себе ми визначили такі, сподіваюся, вам цікаво буде.

Серед плюсів – доступні можливості для заробітку, при цьому можливості рівні для всіх, незалежно від статі.

У жінки США можуть реалізувати себе повною мірою своїх можливостей.

Серед плюсів відзначають відсутність дискримінації за віком – якщо у вас є бажання працювати, то в цій країні вікові рамки не стануть на заваді.

Серед плюсів життя у США – організація взаємодії державних органів із громадянами, доброзичливість та бажання допомогти серед представників адміністративних ресурсів, а також соціальна підтримка для людей похилого віку. Тим не менш, розібратися в незвичній системі функціонування державних органів, страхових, податкової, швидше за все, займе час і зусилля, і без допомоги місцевих це не реально.

Серед мінусів – організація банківської системи, у якій важливу роль відіграє кредитна історія. Чим краща кредитна історія, тим більше можливостей доступно клієнту банку, але коли ви тільки приїхали до країни, позитивну історію вам потрібно спочатку накопичити. Це спричиняє певні незручності.

З мінусів життя в Америці і вартість медичних послуг. Вибираючи страховий пакет, вам потрібно буде розібратися, які послуги та в якому обсязі будуть доступні. А деякі види послуг, такі як стоматологія або естетична медицина, не покриваються страховкою.

Також серед мінусів – відсутність звичного соціального пакету. Справді, серед розвинених країн, США – єдина, в якій немає державної програми, що забезпечує оплачувану відпустку по догляду за дитиною. У всіх випадках це ініціатива роботодавця, і, як правило, йдеться про приватний бізнес.

У Каліфорнії оренда однокімнатної квартири коштує 1800-2000 доларів, комунальні витрати оплачуються окремо, це приблизно 100-200 доларів. Медстраховка коштує близько 200 доларів, але ціна може бути іншою, залежно від пакету послуг.

Мобільний зв’язок та інтернет значно дорожчі, ніж ми звикли бачити у себе на батьківщині.

Щодо господарських витрат та продуктів – ціни залежать від магазину. Якщо ви, наприклад, купуватимете в супермаркетах Wholefoods, які належать до високого цінового сегменту, ваші витрати на їжу та господарство можуть бути в два-три рази вищими, ніж якщо б ви робили покупки в більш демократичних мережах.

А продукти, марковані як органічні, коштують значно дорожче, ніж стандартний асортимент.

У магазинах середнього сегмента Каліфорнії ціни на товари першої необхідності приблизно такі: хліб – 2-4 долари, десяток яєць – близько півтора доларів; молоко – 2 долари, стейки з яловичини – близько 25 доларів за кілограм, помідори – 5-6 доларів за кілограм.

На іншому кінці країни, у Флориді, де живе моя троюрідна сестра, ціни приблизно на тому самому рівні. Загалом на їжу та господарські витрати одній дорослій людині може вистачити 60-70 доларів на тиждень, якщо готувати їжу самій вдома.

Найкраще, їдучи сюди, вже знати англійську. На щастя, я викладач англійської, діти теж непогано знають її. Чоловік вчить, а мамі, звичайно, складно. Без знань мови складно знайти гідну роботу, незалежно від рівня вашої кваліфікації як фахівця, та вирішувати побутові питання.

Не зайвим буде також заздалегідь навчитися керувати автомобілем і отримати права. Тоді процедура оформлення посвідчення водія в США пройде для вас швидше і простіше. Вміння керувати автомобілем вам стане в нагоді, оскільки США – країна з величезною територією та великими відстанями.

Що стосується пошуку роботи, нам допомогли навчальні курси для іммігрантів, де навчають складати резюме і проходити співбесіди, з урахуванням вимог та очікувань американських роботодавців.

Звичайно, спочатку треба йти на будь-яку роботу, де хоч щось платять, вдосконалювати мову, набиратися досвіду з нуля. Мій чоловік пішв працювати водієм – розвозить піцу, а я в україномовну школу в діаспорі влаштувалася.

Багато реалій американського життя для нас поки що дивовижні та незвичні – різниця в менталітеті слов’янських народів та північноамериканських жителів постійно дає про себе знати. Але я зрозуміла, що Америка прийняла гостей з десятків країн, створивши багатонаціональну спільноту, і в ній асимілюватися простіше, ніж у багатьох інших країнах, які не відрізняються настільки відкритою політикою щодо іммігрантів.

нам звичайно, хочеться додому, бо дома найкраще, але поки в україні небезпечно – будемо тут. В будь якому випадку – це цікавий, хоч і не простий досвід, він неодмінно в майбутньому стане в нагоді нашим дітям.

Передрук без посилання на Ibilingua.com. заборонено.

Фото ілюстративне, спеціально для Ibilingua.com.

You cannot copy content of this page