fbpx
життєві історії
Ми вже в Англії, в Лондоні, 5,5 місяців, а звикнути до цього не вдалося. Поїхали по програмі біженців, житло безкоштовне на пів року. Звичайне англійське житло – це щось. Спочатку нам пощастило заселитися до квартири, яка розташована у підвальному приміщенні. Тому простий народ намагається не затримуватись у душі. Створюються чудові умови для грибка та плісняви. Та й запах. Запах просто «чудовий»

Ми вже в Англії, в Лондоні, 5,5 місяців, а звикнути до цього не вдалося. Поїхали по програмі біженців, житло безкоштовне на пів року.

Вулиці Лондона сьогодні наповнені людьми різних народів, зокрема, особливо зараз, й нашими співвітчизниками.

Побут звичайного лондонця досить дивний і для нас не дуже зрозумілий. Звичайне англійське житло – це щось. Затишна квартира Шерлока Холмса на Бейкер-стріт, можливо, виглядає дуже непогано на екрані телевізора, але насправді, виявляється, все не зовсім так.

Треба сказати, сам Лондон дуже різний. Тут є тихі райони та райони, де майже завжди хтось щось святкує і від постійних вечірок просто втомлюєшся як морально, так і фізично.

Є райони чисто для туристів. Для багатіїв та бідняків. Звичайно, всю цю масу народу потрібно десь розмістити, тому немає нічого дивного, що в самому центрі британської столиці повно маленьких квартир-каморок, в яких дуже важко жити.

Спочатку нам пощастило заселитися до квартири, яка розташована у підвальному приміщенні. Правда правда! А що, місцеві мешкають і не скаржаться.

Але у Лондоні гаряча та холодна вода подається із двох різних краників. Це дуже незвично, але що вдієш. У справу йдуть тазики з водою, каструлі та інше кухонне начиння. А як же, дотримання гігієни дуже важливе, навіть якщо й зовсім незручно.

До речі, душ у англійців вмурований прямо в стіну і митися під ним теж не дуже зручно. а підкошує простого обивателя рахунок за воду та його астрономічні цифри. Тому простий народ намагається не затримуватись у душі. Раз сполоснувся і готовий!

До речі, про рахунки. В Англії немає центрального опалення. У країні використовується приватне парове опалення. Чим тепліше в будинку – тим більше кусачі рахунки. Відповідно, багато сімей воліють «прикрутити краник» і закутатися у щось тепліше. Так, комфорт йде на другий план, зате гроші залишаються у тебе в кишені.

Як альтернативу, тут використовують опалення каміном. А камін топлять хто чим: дерево, вугілля, навіть торф’яні брикети йдуть у хід. Чи вигідніше це? Складно сказати. Торф, наприклад, справді коштує небагато. Але потрібно постійно стежити за каміном, оскільки тільки вогонь гасне, у приміщенні знову стає холодно. А у ванній кімнаті з туалетом опалення немає взагалі. Ну, не передбачено.

Стелі дуже високі. Якщо говорити про старі будинки, у кому ми мешкаємо зараз. Це трохи контрастує із розмірами самих кімнат: маленьких, навіть крихітних. Наприклад, звичайна лондонська кухня 2 на 2 метри зі стелею під 4 метри. Приготувати щось варте неможливо, зате через зайву висоту йде все тепло, а за нього платити потрібно.

Напевно, тому в Британії так популярна вулична кухня. Кому хочеться готувати в незручному приміщенні, якщо можна купити курку з каррі в індуса за рогом. Так от, англійці замислилися над своєю архітектурою та зробили роботу над помилками. Тепер у новобудовах не такі високі стелі, факт. Іноді можна навіть побачити квартири з висотою стелі 2 метри 4 сантиметри. Як то кажуть, з вогню та в полум’я.

З підлогами і ковроліном простіше. Для колишнього жителя союзу ковролін не буде надто великим відкриттям. Килими у нас досі у пошані. І функції їх також однакові. Зробити приміщення тепліше, підлоги – м’якше, а якщо повісити його на стіни, то ще й якась звукоізоляція з’явиться. Килим, ковролін, все те саме.

Хоча, стривайте. Хіба у нас стелять килим у ванній чи туалеті? Начебто ні. А ось у Лондоні ти маєш чудовий шанс познайомитися з таким чудовим рішенням місцевих дизайнерів.

Мало того, що волога та брудна вода відмінно вбираються в цей матеріал, так він ще й збирає зайвий пил та бруд. Знаєте, яка погода у Англії більшість часу? Дощ чи туман. Значить, волого.

Ось цю вологу з взуття та одягу вбирає ковролін, створюючи чудові умови для грибка та плісняви. Та й запах. Запах просто «чудовий».

Ну, ось такі особливості, від яких хочеться скоріше втекти назад додому… Так, мабуть, у грудні і станеться.

Що не кажи, а Україна наша найкраща.

Передрук без посилання на Ibilingua.com. заборонено.

Фото ілюстративне, Ibilingua.com.