fbpx

Ми з чоловіком – літня пара, вже скоро рік як живемо у дочки в Німеччині поблизу мюнстера.  Життя в Німеччині, хочу сказати з моїх спостережень, – це суцільна паперова тяганина. Дивно, що не прийнято  пишні застілля. Дуже розвинений цей культ навіть серед літніх і похилих людей

Ми з чоловіком – літня пара, вже скоро рік як живемо у дочки в Німеччині поблизу мюнстера. Хочу розповісти про наші враження, що подобається, а що – ні.

Життя в Німеччині, хочу сказати з моїх спостережень, – це суцільна паперова тяганина. Причому про електронний документообіг можна лише мріяти. Все листування з будь-якою державною інстанцією ведеться через звичайну пошту.

Те саме стосується і термінів, якщо якийсь лист не надіслано вчасно або ти не з’явився у встановлений час, можна розпочинати всю процедуру спочатку.

Кілька наших знайомих з України орендують тут квартири, і це також ціла історія. Бо орендувати житло в Німеччині – теж завдання із зірочкою. Сюди входить і вартість квартири, що орендується, і відповідність очікуванням квартиродавця.

Не кожен німець готовий орендувати квартиру біженцю без знання німецької мови з маленьким чи нестабільним рівнем доходів. При цьому, якщо все-таки вдалося знайти житло, потрібно бути готовим до повного контролю за всіма лічильниками і показаннями. Німці дуже дбайливо ставляться до витрат води, світла і навіть тепла.

Проїзд у громадському транспорті теж нас дивував спочатку. Міста в Німеччині поділені на зони, і в кожній зоні вартість проїзду буде різною. Якщо необхідно виїхати з однієї зони до сусідньої, то ціна буде вже зовсім іншою. Щоб розібратися в цій системі, потрібно не один день.

Проте весь транспорт ходить строго за розкладом, що дозволяє чітко планувати свій час. Ще одна приємна особливість: під час проїзду для відвідування деяких культурних місць можна отримати значну знижку.

Продукти та товари в Німеччині радують. Але треба пам’ятати про те, що магазини тут в неділю не працюють зовсім. Німці вважають за краще проводити цей день у родинному колі. Це правило стосується і святкових днів. Тому планувати покупки також потрібно заздалегідь. Продуктові магазини працюють з 8 години ранку до 8 години вечора. Якщо надвечір якийсь товар на прилавку закінчився, то доставляти його вже ніхто не буде. Нова партія з’явиться лише наступного дня після відкриття магазину.

У більшості квартир кухні дуже маленькі, тому німці не готують велику кількість їжі. Вони вважають за краще харчуватися перекушуваннями в кафешках і магазинах. Навіть прогулюючись парком, часто можна зустріти людину на лавочці з гамбургером або картоплею фрі. Життя у Німеччині задає ритм, у якому немає місця довгим гастрономічним гулянням.

У Німеччині дуже розвинений культ спорту, навіть серед літніх і похилих людей. Тут всі від малого до великого бігають, ходять скандинавською ходьбою, їздять на велосипедах. Залежно від пори року у магазинах Німеччини з’являються товари для різноманітних видів спорту.

Наприклад, взимку можна купити все для занять сноубордом чи лижами. Навесні з’являються різні моделі тренажерів та велосипедів. Останні – особлива пристрасть німців. Для велосипедистів скрізь обладнані доріжки, паркування та оренда велосипедів.

Ще одна пристрасть німців – собаки. Тут чотирилапим друзям можна гуляти в парку без повідця та намордника. При цьому господарі ретельно стежать за своїми вихованцями. Вони беруть їх із собою у поїздки і навіть у похід магазинами. Здається, що для собак життя в Німеччині це суцільний рай.

Незважаючи на свої особливості, Німеччина приймає біженців із різних країн світу, надаючи їм соціальні гарантії та притулок. Ми намагаємося отримувати задовлення від життя тут, хоч і дуже скучаємо за Україною. Але поруч з рідними в такий час все ж краще. Тому ми спокійно приймаємо умови країни, в якій довелося опинитися за життєвими обставинами.

Фото – спеціально для ibilingua.com.

Передрук без посилання на ibilingua.com забаронено.

You cannot copy content of this page