fbpx

Ми з чоловіком, нашою донькою і зятем доглядаємо його батьків, поселили їх у сусідній хаті. Приїхала вперше за три роки Наталя на ювілей батька, і заявила: – Давайте ключі від будинку в селі, син почне вже там ремонт робити. Я розумію, що така домовленість була, але ж!

Коли ми з чоловіком одружилися, то спочатку жили з його батьками в маленькому, але мальовничому селі.

Через два роки вони добудували будинок в райцентрі близько від села, оформили його на сина і ми в нього переїхали. Прожили ми вже тут 30 років, виростили дітей. Старша дочка за кордоном, а молодша і зять живуть з нами.

У чоловіка є ще молодша на п’ять років сестра Наталя. Колись батьки чоловіка сказали, що йому – будинок у райцентрі, а Наталі у майбутньому – їхня хата в селі. Так наче справедливість.

А на ділі ось що маємо.

Наталя з чоловіком і синами багато років живе в іншій області, до батьків їздить раз на два роки.

Все життя все свекрам допомагаємо ми. Город, картопля, господарство, а в останні роки їхнього життя в селі – і прибрати в будинку, і наготувати їсти – все це було на нас з чоловіком, а також на моїй молодшій дочці і на зятеві.

Наталі було байдуже, як живуть її батьки, вона ніколи нічим не допомагала, ні копійки навіть на ліки їм не дала жодного разу.

І ось свекри заслабли, майже по вісімдесят їм, зовсім самі вже не можуть.

Ми купили хату прямо по сусідству з нами, зробили там ремонт, оформили її навпіл на доньку і зятя, і поселили там свекрів. Годуємо їх, миємо, прибираємо – вони самі вже ледве рухаються. І так вже чотири роки.

Їхня хата в селі поки що стоїть зачинена, але ми постійно туди їздимо, підтримуємо порядок. В майбутньому син і дочка мріють облаштувати там дачу, бо поруч річка і ліс, мальовничі краєвиди.

Між собою ми поговорили, що Наталі запропонуємо виплатити половину вартості хати, адже ми доглядаємо її батьків, вона має розуміти, що хату справедливо отримати нам.

Але був оце у батька чоловіка ювілей, 85 років, і – о диво! – приїхала вперше за останні три роки Наталя з двома синами, один з яких розлучений.

І заявила сестра чоловіка:

– Давайте ключі від будинку в селі, син почне вже там ремонт робити. Йому ніде жити, квартиру дружині і дитині при розлученні залишив. А так він буде там жити, а ми в гості відпочивати їздити будемо.

На хвилину! Я розумію, що така домовленість була, але ж ми її батьків доглядаємо, вона ні палець об палець все життя! І чомусь вони до батьків “відпочивати” не їздили: далеко, ніколи, багато своїх справ і роботи…

Ми спробували з нею по людськи домовитися, запропонували Наталі гроші, але вона ні в яку. Їй батьки хату обіцяли, ми будинок у свій час отримали – і крапка.

Але ж це не справедливо!

Поїхали вони поки що без ключів, але наказала Наталя батькові скоріше залишити на неї заповіт, бо дід його ще не зробив.

І ось тепер наше завдання – переконати дідуся, що ні в якому разі не можна залишати хату в селі Наталі.

Адже щасливою ситою старістю вони зобов’язані саме нам!

Спеціально для Ibilingua.com.

Передрук без посилання на Ibilingua.com. заборонено.

Фото ілюстративне, з вільних джерел, pexels.com

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями на Facebook!

You cannot copy content of this page