Ми з чоловіком та донькою живемо з моєю мамою практично з дня весілля. Бували добрі часи, коли мама виїжджала на дачу. Але ненадовго, на жаль. А потім, після вторгнення, ми поїхали жити в Канаду і теж разом з моєю мамою. Там у мене рідний брат, який і допоміг нам всім до нього виїхати.
Мій чоловік Роман не те, що любить мою маму, але завжди старався їй допомогти в скрутну хвилину. Не дорікав мені, що мама хворіє. Її стан погіршився вже тут, в Канаді. А пів року тому приїхала й мама чоловіка, моя свекруха, і тепер ми живемо всі разом.
Це просто який жах. І Канади цієї не хочеться вже.
Перші два чи три тижні начебто нічого ще було. І яка коса на камінь зайшла, я вже й не згадаю, але моє життя перетворилося на пекло. Свекруха всюди намагалася їздити зі мною чи з нами. Або сидить і дивиться телевізор і раптом як підскочить і побігла до кімнати.
Мені не зовсім байдуже, що відбувається в моєму будинку. Не люблю, коли тарілки облизують або витирають їх пальцями і потім їх одразу знову облизують. Або, якщо я роблю оселедець під шубою, я їй пропоную завжди пару шматочків рибки, та мама чоловіка відмовляється, а натомість бере пакет з кістками, сідає за стіл і починає все обсмоктувати.
Але найважче для мене те, що вона не відходить від свого сина, а якщо я щось у нього запитую – вона відповідає першою. Мені не подобається це. Або якщо ми ідемо відпочивати та чоловік включає телевізор – вона вже тут як тут з нами. Вона скрізь з нами.
Багато нюансів. Моя мама теж не відстає, вона тепер намагається вимовити пошепки якесь неприємне слово у бік свекрухи, я дуже прошу її не робити так, вона прикидається, що вона дивиться телевізор і нічого не каже. Або скаржиться мені на свекруху.
Ну а свекруха в цей час каже, що вона потрапила до раю.
Про моє ставлення до них обох я промовчу.
Я просила брата забрати мою матір пожити поки з ним. але він відмовився. Мій чоловік терплячий, але ж і його терпінню колись настане кінець.
Що я хотіла сказати цим дописом? Напевно, побажати нашим батькам жити по 200 років у здоров’ї, і щоб ми раз на півроку приходили до них у гості.
І мабуть, жити з батьками не варто взагалі в дорослому віці. Намагайтеся жити самі, хоч би як це було важко. Нам он з чоловіком скоро по 40, а самі ще так і не жили.
Фото – авторське.
Передрук без посилання на ibilingua.com заборонено.
Недавні записи
- Нас з сестрою ростила й виховувала тітка Ліда, мамина сестра. І ось тітки не стало. Ми сиділи якраз за поминальним столом, коли я зважилася розпочати цю розмову, обличчя моєї сестри вмить змінилося. Але я маю подбати про свою дитину і забезпечити її, як сестра не розуміє! Нині ми не спілкуємося. І так, я її розумію
- Моїй свекрусі всього 55 років, жінка в соку! Так ні ж, ломиться жити до нас, як свекра не стало, хоче аби я перед нею на задніх лапках скакала, подай-принеси. Вона втомилася, їй важко – втратила чоловіка, таке в країні коїться. Свою квартиру переселенцям хоче в оренду віддати і з нами грішми ділитися, чоловік в захваті від ідеї мами. Зарано ще вінки купувати, а вона зібралася! Краще би заміж ще вийшла. Готувати вона так і не навчилася, хіба що кілька дуже вже буденних страв страв: макарони, смажена картопля і яєчня, не більше. До прибирання ставиться за принципом «головне, щоб не як у свинарнику». От нащо це мені в моїй квартирі? Він хоче взяти кредит у банку та поміняти мою квартиру з доплатою на трикімнатну
- “Щоб їм добре було! Цим сходам!” – поскаржився якось Антон, прийшовши додому. Він був весь червоний і задиханий. А я знаю, що перед будинком у нас всього шість сходинок – шість, не двадцять і навіть не десять. – Любий мій, а скільки ти насправді важиш?, – прямо запитала я Антона. – Ну, знаєш, я вже давно не хлопчина…” – відповів він, прямуючи до ванни, а після до холодильника. Я дивилася на нього, як він плив у просторі, і мені здалося, що він якось округлився. Рад не рад Антон став на ваги
- Недавно свекруха зателефонувала, щоб до Миколая я її пофарбувала, бо вона йде на якийсь ювілей. – Як не можеш? То таке виходить, ніби ти рідній матері відмовила. Це ж твоя робота. – Так, робота, за яку я повинна отримувати гроші. А від вас і батончика за 15 гривень не отримаєш!, – не стрималася я вперше в житті. Після цього десь два дні зі мною свекруха не розмовляла, а недавно спитала, може я буду мати час дома, щоб її в порядок привести. І ви знаєте, в голові пролетіла така думка, щось та й з тим волоссям “зробити”
- До Люди я поїхала на перший поклик, бо обстановка дома зі свекрухою загострювалася. І власне, Валерій, чоловік моєї сестри, перевернув моє уявлення про сім’ю з ніг на голову. З самого ранечку він прокинувся, привів себе в порядок, приготував нам всім сніданок, кавусю і до кавусі. Після ми мило гуляли по місту. Я була під враженням. Але дома мене чекав “сюрприз”. По-перше, Олег нас навіть не зустрів. Їхали ми маршруткою, бо бензин дорогий. Але і це ще пів біди