fbpx
життєві історії
Ми з дружиною обоє молоді айтішники, нам притаманно прораховувати наперед. Тому ми “вискочили” з України 15 лютого. Помоталися по багатьом європейським країнам і містам, але зараз у Вінниці. Кудись навіть повертатися не хочеться, а ще усвідомили одну неймовірну річ. Потрібно бути готовим до подібного не лише фінансово, а й морально

Ми з дружиною обоє молоді айтішники, нам притаманно прораховувати наперед. Тому ми “вискочили” з України 15 лютого.

Помоталися по багатьом європейським країнам і містам, але зараз у Вінниці. Кудись навіть повертатися не хочеться, а ще ми усвідомили одну неймовірну річ – як удома добре!

Навіть зараз, попри все.

Коли ми повернулися додому, відчували приємну легкість та втому. Нарешті можна завалитися в улюблене ліжко, а рідна кімната допоможе зняти будь-яку напругу та негатив!

Ми прекрасно розуміємо,що на жаль, деяким українцям зовсім нікуди більше повернутися. Напад на нас рф зруйнував не лише їхні будинки, а й життя. Перебуваючи в евакуації, хтось починає життя з нуля, а хтось дивується, як добре було в Україні.

А ми винесли собі цінний урок на майбутнє.

Одразу хочу сказати: подібні порівняння – це жодного разу не спроби образити якусь країну. Бо недоліки та переваги є і на рідній землі, і за кордоном. Але люди зараз опинилися у нових для себе амплуа. Біженці – це не багатенькі туристи. Їм відкривається зовсім інший вид життя.

Якщо раніше наші українці виїжджали за кордон, то це могла бути туристична подорож, ділова поїздка, концерт улюбленого гурту, відвідування родичів тощо. Мандрували і ми, і тривали такі подорожі зазвичай недовго.

Тепер же нашим людям доводиться блукати світом, намагаючись відшукати собі місце під сонцем.

У спробах поставити своє життя на нові рейки ми виявляли деякі відмінності між країнами. Це зовсім не означає, що якась країна погана, а якась хороша. Але менталітети народів та країн різні. І це також потрібно усвідомлювати та поважати.

Нам, айтішникам, де б ми не були, необхідно правильно оформити свою роботу в правовому полі, оскільки ми не з чуток знаємо про деякі проблеми. Наприклад, відкрити віртуальну банківську картку за лічені секунди десь у Польщі чи Німеччині не вдасться. В Україні ж така можливість є, оскільки наша країна активно прагне диджиталізації. Так аграрна держава успішно поєднує одразу кілька сучасних процесів.

Деколи здається, що у великих українських містах час летить у рази швидше. У нас все можна зробити на ходу. Записатися до лікаря в електронній черзі, замовити улюблену каву, стати клієнткою улюбленого манікюрного салону. Для цього знадобиться буквально кілька кліків.

А у деяких європейських країнах доведеться поштовхатися у черзі, постояти, почекати. Можливо, це теж непогано. Треба ж трохи відпочити і перевести подих.

Ми звикли захоплюватись чудовою старовинною архітектурою центрів великих європейських міст. Але як там живеться насправді? Наприклад, старі квартири в центрі Праги можуть бути дуже прохолодними. Вулички міста злегка тісні, а місць для паркування автомобілів не так вже й багато.

До того ж, можуть бути додаткові комісії під час безготівкових операцій з грошима. І це досить пристойні комісії. Їх беруть навіть під час надсилання грошей з однієї картки на іншу. Такі правила, що вдієш. Потрібно бути готовим до подібного не лише фінансово, а й морально.

Важко уявити, але в Європі набагато менше цілодобових магазинів, ніж в Україні. Там профспілки здорово відстоюють права своїх учасників, тож перетружуватися ніхто не буде.

З одного боку це дуже добре. А з іншого, трохи дивно. Необхідно ретельно планувати всі свої покупки заздалегідь, адже вночі за улюбленим йогуртом чи хлібом не вибігти, як ми, люди нічної роботи за компом, полюбляємо.

Ну та добре, насправді багато «претензій» до іноземних міст тримаються на тузі рідною землею – ми це усвідомили. Адже щойно опинившись за кордоном у ролі громадянина однієї з країн, можна повністю відчути її плюси та мінуси. До цього багато українців вважали, що Європа – це щось дуже далеке. Але виявилося зовсім не так.

Ми повернулися, щасливі і переконані: Україна – гарна, сильна та розвинена держава, яка стане чудовим доповненням Європейського Союзу. Багато державних процесів та послуг у нас легко організувати онлайн. Служби доставки везуть посилки з одного кінця країни до іншого буквально за лічені години чи дні. Люди наші намагаються викладатися на повну, щоб їхню роботу гідно оцінили.

І ще ми зрозуміли. Українська людина зараз масово повертається додому, бо її манить прекрасна, улюблена та неймовірно крута країна.

Ми щиро дякуємо всім країнам за надану підтримку у скрутну хвилину. Нехай небеса подарують їм благополуччя та процвітання. Але у нас в Україні найкраще. Після Перемоги наша країна стане ще більш квітучою та привабливою – неодмінно.

Передрук без посилання на Ibilingua.com. заборонено.

Фото ілюстративне, спеціально для Ibilingua.com.