fbpx

Ми з подругою вирішили з дітками сходити до головної ялиночки нашого району. Дітки гралися, раділи, запускали феєрверки і тут якось підходить Артем до Устима і питає: ” Що тобі приніс Дід Мороз?”. Мій син здивувався, так дивно глянув на мене, і сказав, що нічого, бо до нього в кінці року приходив св. Миколай і приніс всі подарунки, про які він просив у своєму листі. Подруга цього не зрозуміла, і дала мені пораду, від якої я геть не в захваті

Друзі, в мене така дивна ситуація. Допоможіть розставити усі крапки на “і”. Буду вдячна кожній вашій думці.
Я родом з Львівщини. На даний час з чоловіком та синочком проживаємо в Києві. Не мало не багато, але вже пішов шостий рік, як ми підкорюємо столицю.

Устим цього року пішов у перший клас. І все б нічого, але скоро свято Миколая і Новий рік.

Все почалось минулого року. Ми з подружкою, а по-сумісництву кумою, вирішили з дітками сходити до головної ялиночки нашого району.

Дітки гралися, раділи, запускали феєрверки і тут якось підходить Артем до Устима і питає: ” Що тобі приніс Дід Мороз?”. Мій син здивувався, так дивно глянув на мене і сказав, що нічого, бо до нього в кінці року приходив св. Миколай і приніс всі подарунки, про які він просив у святого в своєму листі.

Артему було дивно таке чути, але це ж діти, вони швидко все забувають. Через деякий час ми вже помалу йшли в сторону дому, бо погода була геть не новорічна, під ногами була хляпа, а сирість сковувала все тіло.

Хлопчаки бігли і гомоніли попереду нас, а я зі своєю кумою говорили про своє – жіноче. І тут вона, трошки з паузою задала мені одне питання.

– Твій Устим на наступний рік піде в школу. Всі після Нового року будуть хвалитися подарунками від святого Миколая, а Устиму ж буде якось не по собі. Я б на твоєму місці купила б йому якусь одну іграшку і сказала, що це від Діда Мороза.

Чесно кажучи, я була здивована нашій такій розмові.

Моря кума родом зі Східної України. Вона виросла в таких звичаях, я не забороняю їй цього робити, але для чого я маю переступати через себе і в час, коли треба цінувати українське, я буду вчити дитину, що на Новий Рік до нього буде приходити Дід Мороз, який родом з Росії.

Я категорично проти.

Скажіть мені, хто приходить до ваших діток, Миколай чи дід Мороз, чи той і інший?

І що мені відповісти кумі?

Мене це питання сильно хвилює…

Автор – Наталя У

Передрук без посилання на ibilingua.com – заборонений!

Фото ілюстративне – brovary

Сподобалась стаття? Поділіться з друзями на Facebook

You cannot copy content of this page