fbpx
життєві історії
Ми з сестрою і онуками вже пів року в Празі, переїхали з Чернігівщини. Тут все прекрасно, нічого не скажеш,  у нас взагалі тільки вдячність, захват і ніяких претензій. Але ось цього ну прямо дуже не вистачає! Такі банальні речі, цінуйте їх, якщо ви в Україні, щиро раджу. Тільки не смійтеся, прошу!

Ми з сестрою і онуками вже пів року в Празі, переїхали сюди з Чернігівщини.

Тут в Чехії все прекрасно, нічого не скажеш,  у нас взагалі тільки вдячність, захват і ніяких претензій.

Але ось цього ну прямо дуже не вистачає! Такі банальні речі, цінуйте їх, якщо ви в Україні, щиро раджу, будь ласка!

Елементарно, але, – тільки не смійтеся, прошу! – наприклад, не вистачає наших кефіру й ряжанки. І взагалі, що для нас здається звичним і зрозумілим, в іншій країніздається просто-таки дивом заморським.

Ну ось ми з сестрою так любимо “Тархун”.

Цей напій винайшли у 1887 році, лише через рік після того, як вигадали «Кока-Колу». Але якщо американський напій швидко завоював популярність спочатку в США, а потім і в усьому світі, то тархун популярним залишився лише в СРСР. За кордоном його зустріти досить складно.

Вафельні трубочки зі згущеним молоком – улюблені ласощі багатьох людей і дітей в Україні. А ось тут знайти такий же десерт важко. Хоча і є ласощі, де вафельні трубочки поміщають якусь солодку начинку. Але варене згущене молоко – тільки у нас.

Те саме можна сказати про горішки зі згущеним молоком. Для нас таке частування є цілком звичним, то іноземці про них навіть не знають.

Банні віники – теж тут не побачиш. У нас складно уявити похід у лазню без заздалегідь підготовлених березових, дубових, хвойних чи вербових віників. Причому ми ретельно заготовляємо ці віники, збираємо їх та сушимо. А ось у них ця процедура з віниками із сушених рослин взагалі не популярна. Сауна, після відвідування якої можна повернутися в затишний халат, бачиться їм більш прийнятним варіантом.

А яких речей в інших країнах не вистачає вам чи вашим знайомим? Чи доводилося шукати щось знайоме, про що місцеві люди навіть не чули? Розкажіть, нам з сестрою просто ціково, чи ми не одні такі.

Передрук без посилання на Ibilingua.com. заборонено.

Фото ілюстративне, Ibilingua.com.